Урок на темуТеңдеу және оны шешу. Жанама түрде тұжырымдалған есептерді теңдеу құру арқылы шығару

Раздел Начальные классы
Класс 4 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:
Урок на темуТеңдеу және оны шешу.Жанама түрде тұжырымдалған есептерді теңдеу құру арқылы шығару.Урок на темуТеңдеу және оны шешу.Жанама түрде тұжырымдалған есептерді теңдеу құру арқылы шығару.Урок на темуТеңдеу және оны шешу.Жанама түрде тұжырымдалған есептерді теңдеу құру арқылы шығару.Урок на темуТеңдеу және оны шешу.Жанама түрде тұжырымдалған есептерді теңдеу құру арқылы шығару. Пәні : Математика Сабақтың тақырыбы:Теңдеу және оны шешу.Жанама түрде тұжырымдалған есептерді теңдеу құру арқылы шығару. Сабақтың мақсаты: Дамытушылығы: Жеке тұлғаны дамыту, еріктілікті, қабілеттілік пен белсенділікті, дамыту. Қиыншылықты жеңе білу, жаңаша ойлау. Ғылым мен техниканың жетістіктерін пайдалана білу. Білімділігі: оқушының білімін, логикалық ойлау жүйесін толықтыру. өткен тақырыптарды қайталай отырып, оқушыларға деңгейлік тапсырмалар беріп, балдық жүйемен бағалау. Тәрбиелігі: болашаққа өз үлесін қоса білетін білімді, мәдениетті, өркениетті, патриот ұрпақ тәрбиелеу. Түрі: Қайталау сабақ. Әдісі: жинақтау, Деңгейлеп оқыту. Сатылай кешенді талдау. Көрнекілігі: таблицалар, карточкалар. Сабақтың эпиграфы: Ескісіз - жаңа болмайды, Есепсіз - дана болмайды. Пәнаралық байланыс: ана тілі, дүниетану. Сабақтың барысы: І .Ұйымдастыру кезеңі. а) сәлемдесу ә) түгендеу б) сыныпты сабаққа даярлау. «Психологиялық дайындық». Алақанымыздың қызуы арқылы бір - бірімізлің жүрек жылуын білеміз. Біліміміз арқылы бүгінгі сабаққа сәттілік тілейміз. ІІ. Үй тапсырмасын тексеру. №9 1260:7 = 180 584032:8= 73004 14м 25с * 5 = 71м25см 45м 35см :5 = 9м07см 44382:6= 7397 107855:5= 21571 16кг 702г * 8= 616г 24кг 704г:8= 3кг088г

Есіңе сақта:
  • Теңдеу дегеніміз - құрамына енетін әріптің мәнін табу керек болатын теңдік.
  • Фигураның ауданын табу үшін ұзындығы мен енін көбейтеміз.
S = a * b Кім жүйрік? «Бәйге ойыны» Бәйгеге түсіп жарыспай, Жүйріктің бағы жанар ма? Білім мен өнер табыспай, Тәлім - тәрбие табар ма? Бұл бәйге ойдың бәйгесі Кім жүйрік ойға - сол алда.
Интерактивті тақтамен жұмыс: І топ «Алғырлар» Екі адам 4 сағат жол жүрді. Олардың әрқайсысы қанша сағат жол жүрді? (4 сағат)
ІІ топ «Білгірлер» Тауық екі аяқпен тұрғанда 5 кг тартады. Бір аяқпен тұрғанда неше кг тұрады? (5 кг)
ІІІ топ - «Тапқырлар» 10 кг тас ауыр ма, 10 кг мақта ауыр ма? (екеуіде бірдей)
Жаңа сабақ: Қайталау (деңгейлік тапсырмалар)
Белсенділікті ояту әдісі бойынша: - «Су түбіндегі асыл тас су толқыса шығады, ой түбіндегі асыл сөз ой қозғаса шығады» деп Асанқайғы бабамыз айтқандай, білімімізді осы сабақта айқындайық. Кітаптың 112 - 113 бетіндегі есептерді есептерді 1 - 2 нұсқаға бөліп деңгейлік тапсырма ретінде беру.
І нұсқа. І деңгей. Өрнек түрінде жаз және оқы: 1) а - ның 80 - ге бөліндісін 5 есе арттыр;

2) 984 пен 324 - тің қосындысын а мен 412 - нің

ІІ деңгей. Теңдеуді шеш және тексер:

Х + 20 * 8=2600 40 * 6 +Х = 9400 Х* (40 : 4) = 12600

Х + 160 = 2600 240 + Х = 9400 Х * 10 =12600

Х = 2600 - 160 Х = 9400 - 240 Х =12600: 10

Х = 2440 Х = 9160 Х = 1260

2440 + 20 * 8 = 2600 40 * 6 + 9160 = 9400 1260 * (40 : 4) = 2600 = 2600 9400 = 9400 12600 = 12600

ІІІ деңгей. Фигураның ауданын тап

S = a * b Урок на темуТеңдеу және оны шешу.Жанама түрде тұжырымдалған есептерді теңдеу құру арқылы шығару.

S = 2 см * 2 см = 4 см 2

S = 2 см * 3 см = 6 см 2

S = 4 см 2+ 6 см 2= 10см 2 Урок на темуТеңдеу және оны шешу.Жанама түрде тұжырымдалған есептерді теңдеу құру арқылы шығару.

Жауабы: 10 см 2

Урок на темуТеңдеу және оны шешу.Жанама түрде тұжырымдалған есептерді теңдеу құру арқылы шығару.

IV деңгей

Басқұрдың ұзындығы - 3 м

Қыл арқаннан - 5 есе қысқа - ?

Шешуі: 3 * 5 = 15 (м)

Жауабы: қыл арқанның ұзындығы 15 (м)

ІІ нұсқа І деңгей. Өрнек түрінде жаз және оқы:

1) 90 мен с - нің қосындысын 60 -қа көбейт;

2) 70 -тің 5- ке бөліндісіне 42 -нің х -ке бөліндісін қос;

ІІ деңгей: Теңдеуді шеш және тексер:

Х - 560 : 7 = 20000 3090 :10 - Х = 209 Х: (36 + 64) = 543

Х - 80 = 20000 309 - Х = 209

Х : 100= 543

Х = 20000 + 80 Х = 309 - 209 Х = 543* 100

Х = 20080 Х = 100 Х=54300

20080 - 560 : 7 = 20000 3090 : 10 - 100= 209 54300: (36 + 64) = 543

20000 = 20000 209=209 543= 543

Урок на темуТеңдеу және оны шешу.Жанама түрде тұжырымдалған есептерді теңдеу құру арқылы шығару.

ІІІ деңгей. Фигураның ауданын тап.

S = a * b

S = 1см * 2 см = 2 см 2

S = 1 cм * 2 см = 2 см 2

S = 2 см * 4 см = 8 см 2

S = 2см 2 + 2 см 2 + 8 см 2 = 12 см 2

Жауабы : 12 см 2

Урок на темуТеңдеу және оны шешу.Жанама түрде тұжырымдалған есептерді теңдеу құру арқылы шығару.

IV деңгей

Басқұрдың ұзындығы - 3 м Урок на темуТеңдеу және оны шешу.Жанама түрде тұжырымдалған есептерді теңдеу құру арқылы шығару.

Қыл арқаннан - 5 есе қысқа - ?

Шешуі: 3 * 5 = 15 (м)

Жауабы: қыл арқанның ұзындығы 15 (м)

Шығармашылық есеп Жеңілгендер ренжімей Тараса бізге жарады,- демекші сайысымыздың шарттары бойынша қорытынды шығарып жеңімпаздарды анықтап, марапаттау сөз әділқазыларға беріледі.

Үйге тапсырма:

Шығармашылық есеп 113 бет

1 цифрын 7 рет, 3 цифрын 6 рет пайдаланып және амал таңбаларын қолданып, мәні 1000 ға тен өрнек жазып көрсет.

Жауабы: 1111-1111+3333-3333

Ескерту : бұдан басқа да шешімдерін алынуы мүмкін, мәселен, 1111-111+33-33+3-3.

Бағалау.

«Ұстаз ізденгіш болуы,ойлай білуі,қанда


© 2010-2022