4-ке көбейту және бөлу (Математика)

Раздел Начальные классы
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақтың тақырыбы: 4-ке көбейту және бөлу.

Мақсаты: 1) Санды 4-ке көбейту және бөлу кестесімен таныстыру,көбейту және бөлу амалдарына есептер шығаруға машықтандыру.Өзін-өзі тексеру дағдысын қалыптастыру.

2) Білім білік дағдыларын кеңейту, ой-өрістерін,шығармашылығын, қиялдау қабілеттерін дамыту.

3) Өзгені тыңдап,өз ойларын еркін айтуға тәрбиелеу, пәнге қызығушылығын арттыру.

Түрі: ойын сабақ

Әдісі: ойландыру,көрнекілік, сұрақ-жауап.

Көрнекілігі: Электронды оқулық, интерактивті тақта , тапсырмалар, т.б.

Сабақ барысы:

І.Психологиялық дайындық.Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

ІІ.Үй тапсырмасын тексеру.

Мысал 6 .Жұпта тексеру.

-Балалар,бүгін біз математикадан алған білімімізді тиянақтап, «Баспалдақ» арқылы жоғары көтеріліп, «білім шыңына» жетуіміз керек.

Біліміңді байқа

Білгенге маржан

Тез есепте

Кім шапшаң?

Ойлан,тап

Меңгере біл


1-баспалдақ «Біліміңді байқа» Интерактивті тақтада 2-ге,3-ке көбейту және бөлу жағдайларына «математикалық домино» ойыны беріледі

2*3= 6*3= 18:2= 9*3= 27:3= 9*2= 18:3= 6:3= 2

2-баспалдақ. «Білгенге маржан»

ІІІ.Жаңа сабақ.

Электронды оқулықтан «Көбейту»бөлімін ашып түсіндірме батырмасын басып жаңа сабақты түсіндіру.№1 тапсырманы орындату.

3-баспалдақ. «Тез есепте»

Интерактивті тақтада берілген кестені тез есептеп толтыру.

Көбейткіш

4

4

4

4

4

4

Көбейткіш

2

4

6

5

3

8

Көбейтіндінің мәні


4-баспалдақ «Кім шапшаң»

Мысал №4,5 Бос орынға тиісті санды қой:

:4 :3 *2 :6

364-ке көбейту және бөлу (Математика)4-ке көбейту және бөлу (Математика)4-ке көбейту және бөлу (Математика)4-ке көбейту және бөлу (Математика)

Сергіту сәті:

Бір топ бала өзеннен,

Он бес балық ұстадық.

Бөліскенде оларды,

Тиді әркімге 3 балық

Сынайыншы мен сені

Бала саны қанша еді? (15:3 = 5 бала)

5-баспалдақ «Ойлан тап»

Мысал № 7, 9

ІV.Сабақты бекіту

6-баспалдақ «Меңгере біл»

Интерактивті тақтадан тапсырма орындау

6*4 4*9 5*4 9*4

16:4 32:4 36:4 28:4

4*8 4*7 7*4 4*4

Жұп болып нәтижелерін тексеру.

V.Үйге Мысал №8

VІ Бағалау


1 Суреттегі берілген ыдыстардағы сандар мен таңбаларды пайдаланып санды және әріпті өрнек құрастыру.

2.№ 3,4 есепті шығару

VІ Кел, ойнайық. (интерактивті тақтада)

Аңдарға тиісті жемісін тауып жеуге көмектесу.Оқушылар тақтадан жемістің үстіндегі жазылған өрнекті шығарып, тиісті аңның жанына жинақтайды.

Топтық тапсырма .Электронды оқулықтағы «Санды және әріпті өрнек» бөліміндегі №1 тапсырманы орындау.

VІІ Сабақты бекіту.

Оқушылар интерактивті тақтада жазылған өрнектерден өздеріне тиістісін жазу.

1-қатар «санды өрнек»

2-қатар «әріпті өрнек»

А+2 2*6 Х-5 10 4+5 65-50 а+8 16

5*4 12:6 Х*2 14 24:6

«Үндемес ойыны»

Интерактивті тақтадағы өрнектерге мұқият қарап отыру.Санды өрнек болса бір рет шапалақтау, әріпті өрнек болса екі рет шапалақтау

VІІІ.Сабақты қорыту

ІХ Үйге № 6

Х Бағалау

4-ке көбейту және бөлу (Математика)

© 2010-2022