- Преподавателю
- Начальные классы
- Міні-проект. Як облаштувати джерело?
Міні-проект. Як облаштувати джерело?
Раздел | Начальные классы |
Класс | - |
Тип | Конспекты |
Автор | Холоденко Л.Л. |
Дата | 26.12.2014 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Тема. Міні-проект. Як облаштувати джерело?
Мета: створити умови для збагачення індивідуального досвіду дітей про джерело; розвивати пізнавальну активність, допитливість; пробуджувати інтерес до навколишнього світу; виховувати бережливе ставлення до джерел.
Обладнання: фрагмент мультфільма «Джерельце», малюнки водоймищ, відеоролики
ХІД УРОКУ
-
Організаційний момент
Урок природознавства розпочнемо з вами,
А займемось сьогодні серйозними ділами:
Розкриємо віконце в чудовий світ природи.
Отож часу не гаймо,
Зручнесенько сідаймо
І швидко до роботи.
Почнемо з вправи «Погода»
Яка зараз пора року? Який місяць? Яке число? Тепло чи холодно надворі? Який стан неба? Яка температура повітря?
-
Актуалізація опорних знань
Складання асоціативного куща
водойми Джерела, річки, озера, болота, ставки, водосховища, моря, океани
-
Мотивація навчальної діяльності
У світ незвичайний ще кілька кроків.
Світ природи пізнати маємо,
Багато цікавого ми вже знаємо.
Що таке рослини, де живуть синиці...
Хочем ще дізнатися, де взялась вода в криниці.
- Відгадайте загадку.
До водиці звідусюди
Йдуть стрімким потомком люди, -
Всім їм сили додало
Чудодійне... (Джерело)
Із-під гірки, з-під крутої
Прокладається норою
Та й до річки утіка
Через лози по ярах. (Джерело)
Перегляд фрагменту мультфільма
- Вивчення нового матеріалу
- Повідомлення теми і мети уроку
- Читання вірша Т. Коломієць «Джерельце»
Джерельце під вербою
Виблискує водою.
Прийду до нього й до ладу
Порозчищаю, обкладу.
Все дно камінням обмощу,
В пісок ні краплі не пущу.
Задзвенить і заспіва
Вода джерельна, мов жива
- Що таке джерело?
- Отже, місце, де на поверхню землі виходить підземна вода, називається джерелом
- Виконання проекту «Як облаштувати джерело»
Звірі безмежно раділи від того, що саме в цій місцині народилось таке чарівне Джерело, яке співало і несло смачну воду! Так усі і жили, радіючи довго і щасливо.
Джерельна вода завжди чиста, холодна, її приємно пити. Така вода додає сили, здоров'я. Джерела потрібно оберігати, розчищувати, адже там, де є джерела, водойми завжди поповнюються водою.
В Україні здавна шанували джерела. Чистота та бездоганні смакові якості джерельної води сприяли тому, що народ надавав їм символічного значення - воду вважали живою, тобто особливо цілющою. За народними повір'ями, жива вода давала силу, зцілювала рани і повертала до життя. Перегляд фрагменту Новин Фізкультхвилинка
- Узагальнення й систематизація знань та вмінь учнів
- Гра «Шифрувальники».
- З малого джерела велика річка буває.
- Не плюй у криницю, бо доведеться з неї ще води напитися.
- Хто хоче чистої води, нехай іде до джерела пити.
- Треба нахилитися, щоб з криниці води напитися.
- З малого джерела велика річка буває.
- Де вода, там і верба.
- Вода пливе - час минає.
- Куди водиця тече, там травиця росте.
- В живому джерелі вода студена.
- Схожі як дві краплі води.
- Земля - найбагатша, вода - найсильніша.
- Вода з гір потекла, весну принесла.
- Як у травні дощ надворі, то восени хліб у коморі.
- Не тим крапля камінець довбає, що сильна, а тим, що часто падає.
- Підсумок уроку
- Що нового дізналися на уроці?
- Чому джерела потребують охорони?
Тваринкам теж вода потрібна,
Так як і людям не обхідна,
Чи спека й навіть холода,
Вода для звірів смакота.
Не лише люблять її пити,
А деякі у ній і жити.
Для них це справді дивний рай,
Цей кольоровий диво - грай.
Водичка для тварин життя,
А це здорове майбуття,
Водичку треба усім пити,
Щоб весело у світі жити.
Тема. Порівняння виразу і числа. Складання задач за поданою схемою розв'язання (№№ 172-179, с. 136-137)
Мета: вправляти в читанні й порівнянні числових виразів, складанні за поданою схемою розв'язання задач різних типів; формувати вміння розв'язувати задачі на збільшення числа на кілька одиниць, що містять в умові дані в непрямій формі; розвивати логічне мислення; виховувати бажання вчитися
КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ
- Виконання завдання 172 на с. 136 підручника.
Зразок: сума чисел 20 і 70 менша від 100, тому що вона дорівнює 90.
-
Самостійна робота (виконання завдання 173 на с. 136 підручника).
- Скільки виразів ви виписали? (Три.)
- РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ, ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО
- Виконання завдання 175 на с. 136 підручника.
Складання кількох подібних задач.
- Якого типу ці задачі? (На збільшення числа на кілька одиниць.)
- Яке «ключове» слово в умові мають такі задачі? (Більше на кілька одиниць.)
- Виконання завдання 179 на с. 137 підручника і порівняння його
- Що означає молодший? (Менший.)
- Ми звикли, що менше означає відняти, а в цій задачі треба додавати. Чому? (Бо ми шукали вік сестри, а слово молодший стосувалося віку брата.)
- Отже, треба бути уважними, коли читаєте умову. Не завжди слово більше чи менше прямо підказує дію.
- Виконання завдання 174 на с. 136 підручника.
- Які ще бувають задачі на додавання, крім на збільшення числа на кілька одиниць? (На знаходження суми, на знаходження невідомого зменшуваного.)
- Складіть за поданою схемою розв'язання задачу на знаходження суми; на збільшення на кілька одиниць; на знаходження невідомого зменшуваного.
-
Було - ? Витратили - 10 Залишилось - 7
І - 10- - ? на 7 більше
- Виконання завдання 177 на с. 136 підручника.
Можна запропонувати схеми коротких умов:
- Що спільне у фігур? (Перша множина - це трикутники.
Друга - многокутники.)
Якби овали були намальовані окремо, ми б так їх і назвали. Але на малюнку в підручнику множини мають спільну частину. Це тому, що трикутники є також частиною многокутників, вони теж належать до множини многокутників, причому всі, а не деякі. Тому сам малюнок у підручнику помилковий, хибний. Мають бути не перехресні, а підпорядковані множини, і матимуть вони інший вигляд:
-
А чи можуть бути трикутники поза множиною многокутників? (Ні.)
-
Отже, в частину перетину мають увійти й решта трикутників. Мабуть, вони просто ще не встигли.
- ПІДСУМОК УРОКУ
-
Давайте виправимо помилку і «заженемо» трикутники на своє місце.
(Демонструється малюнок із підпорядкованими множинами.)