Конспект урока «Уникальность человека»

Раздел Начальные классы
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Оксана Миколайко,Конспект урока «Уникальность человека»

заступник директора з НВР,

вчитель початкових класів Уманської ЗОШ№11,

спеціаліст вищої категорії,

вчитель-методист



Урок Клас 1. Предмет. Основи здоров'я . Тема. Унікальність людини. Підручник. Основи здоров'я: підруч. для загальноосв. навч. закл. : 1-й кл. / О.В.Гнатюк . - К. : Генеза, 2012. -112 с. Час проведення. ІІ семестр, березень.


Мета. Ключові компетентності: вміння вчитися - самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії; загальнокультурної - - дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв'язно висловлюватися в контексті змісту, культури спілкування з друзями, однокласниками, рідними; соціальної - проектувати стратегії своєї поведінки з урахуванням інтересів та потреб інших, продуктивно співпрацювати з різними партнерами в парі та групі,проявляти ініціативу; компететності з ІКТ - вміння осмислювати, опрацьовувати та використовувати інформацію у повсякденному житті; громадянської - розвивати здатність сприймати адекватно кожну людину і вміти аналізувати самого себе з метою самовдосконалення та самовиховання.

Предметні компетентності: підвести дітей до усвідомлення власної унікальності та значущості, а також унікальності та значущості кожної особистості;формувати уявлення про індивідуальні особливості кожної людини у її характері, звичках та здібностях; розвивати пізнавальні інтереси, уміння робити висновки, узагальнювати; виховувати почуття самовдосконалення та самовиховання.


Тип уроку. Урок вивчення нового матеріалу.
Обладнання: образ людини( у форматі А3 - білий і кольоровий із зображенням повної картинки людини);дидактичні картинки :фарби, книга, нотки, футбольний м'яч, лінійка і олівець; малюнки із зображенням корисних і шкідливих звичок; знак «Обери свій шлях»; таблички із надписами: характер, здібності, звички; сюжетні малюнки казкових героїв: Лисичка, Маша і Ведмідь,Капітошка, Лунтік, Буратіно і Мальвіна; мікрофон, комп'ютер, презентація до уроку.
Використана література: 1. Інтерактивні технології навчання у початкових класах/Авт.-упор. І.Дівакова. - Тернопіль:Мандрівець, 2008. - 180 с. 2. Методичні рекомендації до робочого зошита «Основи здоров'я» для 1 класу/ Уклад. Н.В.Діптан, О.Ю.Чекіна. - Х.: Видавництво «Ранок», 2012. - 48с. 3. Нетрадиційні уроки в початковій школі. 1 клас/Укладач Л.І.Нечволод. - Харків: ТОРСІНГ ПЛЮС, 2007. - 96 с.







Конкретизовані навчальні цілі уроку

Когнітивні рівні

Конкретизовані навчальні цілі

Перелік завдань - запитань,

які забезпечують досягнення конкретизованих цілей

Навчально - методичне забезпечення

Знання

Знає, що унікальність людини у її характері,

Здібностях та

звичках;

називає власні здібності та звички

Робота в групах з сюжетними малюнками казкових героїв

Індивідуальна робота

Технологія «Обери свій шлях»

Технологія «Мікрофон»

Роздатковий матеріал

Дидактичні картинки, презентація

Малюнки із зображенням звичок: корисних і шкідливих

Мікрофон

Розуміння

Розпізнає свої зовнішні і внутрішні особливості;

пояснює значення слова унікальність.

Робота в парах

Індивідуальна робота

Презентація

Застосування

Власний життєвий досвід щодо звичок

Технологія «Обери позицію»

Дидактичні малюнки

Аналіз

Здійснення самоаналізу своїх звичок та здібностей;

аналізує вчинки хлопчиків; висловлює власні думки щодо характеру різних людей.

Прийом «Мозкова атака»

В.Осєва «Чий собака?»

Синтез

Об'єднує інформаційні дані для створення образу людини;

впізнає товариша за голосом

Технологія «Павутинка»

Гра «Чий голосок?»

Дидактичний матеріал

(людина)

Оцінювання

Висловлює судження щодо своєї унікальності та своїх товаришів;

робить узагальнюючі висновки; підсумовує свою роботу на уроці.

Прийом «Незакінчене речення»

Конспект урока «Уникальность человека»

Хід уроку

І. Створення ситуації успіху.

Учитель. Проводить вправу «Комплімент» ( Учні стоять у колі тримаючись за руки, щоб одна долонька лежала у товариша і по черзі «передають» комплімент на долоньці своєму товаришу по годинниковій стрілці)Конспект урока «Уникальность человека»

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Учитель.

1.Сьогодні ми більше дізнаємося про самих себе та своїх друзів.

2. Пропоную відгадати загадку (використовується презентація до уроку):

Мухи білі і лапаті -

Не живуть вони у хаті.

А як сонце припече -

З них водичка потече.

(Сніжинки)

3. Пропонується учням порівняти сніжинки ( слайд на презентації):

- Назвіть спільні ознаки.
- Назвіть відмінні ознаки.Конспект урока «Уникальность человека»

4. Люди, загалом, теж схожі між собою: у всіх є ноги, руки, голова

( слайд).


5. Людина унікальна - не схожа на інших, неповторна(слайд).

6. Пояснення слова унікальна - не схожа на інших, неповторна, особлива.

ІІІ. Оголошення теми і завдань уроку.

Завдання уроку:

  • Усвідомити власну унікальність і значущість;

  • Навчитися розрізняти особливі ознаки кожної людини;

  • Поповнити словниковий запас новими словами.

Мотивація теми, що вивчається: пізнаватимемо себе, а хто добре себе знає, той здоров'я добре має.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

Учитель. Конспект урока «Уникальность человека»

До нашого класу завітав ваш новий товариш ( прикріплює до дошки білий, без будь якого зображення , силует людини), але він немає зовнішніх ознак. У кінці уроку я сподіваюсь, що він стане схожим самим на себе( по ходу уроку вчитель буде прикріплювати зверху на контури частини людини: обличчя,тулуб).

  1. Робота в парах.Конспект урока «Уникальность человека»

Уважно розглянути зовнішній вигляд свого товариша по парті. Описати його.


  1. Розгляд слайду, де зображені різні очі дітей.Конспект урока «Уникальность человека»






















Конспект урока «Уникальность человека»

  1. Порівняння близнюків (на слайді і можна, якщо є такі у класі).

Висновки: абсолютно двох однакових людей не існує.


  1. Знайомство з характерними ознаками для всіх людей - відчуттяКонспект урока «Уникальность человека»

( злість, сум, радість, образа). Використовується слайд.

Учитель.

Проте, всі люди різні, всі вони неповторні. І справа тут не тільки у зовнішності. Кожна людина має свій особливий характер, звички, здібності( слайд).


  1. Робота в групах. Конспект урока «Уникальность человека»

Кожна група отримує картинки із зображенням казкових і мультяшних героїв. Завдання: охарактеризувати героя, який він за характером.

Конспект урока «Уникальность человека»

  1. Обговорення ситуації.

  • Послухайте оповідання В.Осеєвої «Чий собака?».

  • Якими рисами характеру наділені герої оповідання?

Конспект урока «Уникальность человека»

  1. Вправа «Моя індивідуальність»: назвати своє ім'я та притаманну свою рису характеру.

Конспект урока «Уникальность человека»

Фізкультхфилинка.

Музична з презентацією рухів.

Вивішується обличчя людини і поряд слово «характер». Вчитель дає визначення слова характер - сукупність індивідуальних особливостей людини.

  1. Самостійна робота в зошитах

Завдання: відкрити зошит ,розглянути малюнки і назвати чим діти люблять займатися.

Конспект урока «Уникальность человека»

  1. Пояснення вчителем значення слова здібність - індивідуальні властивості людини у різних видах діяльності. Вивішується на дошці слово «здібність».



  1. Розгляд слайда, де продемонстровані різні здібності людей.

  2. Вправа «Мікрофон».Конспект урока «Уникальность человека»

Завдання : назвати свою здібність. Тим часом вчитель вивішує біля людини предметні малюнки: м'яч, фарби, нотки,книга. Лінійка і олівець.

Конспект урока «Уникальность человека»

  1. Гра «Обери свій шлях».

Вивішується знак «Обери свій шлях» із стрілочкою вправо і вліво. Учні по черзі підходять до учительського столу і беруть малюнок із зображенням звички, корисної або шкідливої. Розвішують магнітами біля людини корисні, а на протилежному боці шкідливі.Конспект урока «Уникальность человека»

Вчитель тим часом прикріплює до людини тулуб.

З'являється повний образ нового товариша першокласників: зі своїм характером, здібностями і звичками.

Конспект урока «Уникальность человека»

V. Підсумок уроку .

Учитель. Ми пізнали себе і своїх товаришів, що кожен з нас унікальний і неповторний.


  1. Вправа «Незакінчене речення».

Завдання : продовжити речення « Я унікальний тим, що…..»

  1. Гра «Упізнай голосочок».Конспект урока «Уникальность человека»

Один учень виходить до дошки і повертається спиною до однокласників. За вказівним жестом вчителя один з учнів промовляє ім'я товариша, який відгадує, якщо впізнав за голосом , то впізнаний учень змінює гравця біля дошки.

© 2010-2022