- Преподавателю
- Начальные классы
- Вода та її властивості. Демонстрація властивостей води ( безбарвна, прозора, набуває форму посудини, тече). Дослідницький практикум «Куди зникає вода з калюжі»
Вода та її властивості. Демонстрація властивостей води ( безбарвна, прозора, набуває форму посудини, тече). Дослідницький практикум «Куди зникає вода з калюжі»
Раздел | Начальные классы |
Класс | - |
Тип | Конспекты |
Автор | Холоденко Л.Л. |
Дата | 20.12.2014 |
Формат | doc |
Изображения | Есть |
Природознавство
1 клас
Розділ: Нежива природа Холоденко Любов Любомирівна вчитель початкових класів Горлівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №41 Тема: Вода та її властивості. Демонстрація властивостей води ( безбарвна , прозора, набуває форму посудини, тече). Дослідницький практикум «Куди зникає вода з калюжі» Мета: продовжувати формувати уявлення про предмети неживої природи, сформувати уявлення про воду, три стани води, про кругообіг води в природі; ознайомити учнів з деякими властивостями води; продовжувати формувати дослідницькі навички перетворення води з одного стану в інший, про кругообіг води в природі, про охорону води; розвивати творчу уяву, вміння аналізувати природні явища, робити висновки; виховувати бережливе ставлення до води. Обладнання: малюнок Капітошки, , набір для досліду (кубики льоду, тарілка, скляна посудина з водою), ребус, сюжетні картинки води, дощу, льоду, снігу, айсбергу, бурульки, роси, туману, троянди; підручник; таблиця «Кругообіг води в природі» ;відеофільм «Вода в природі. Властивості води». Тип уроку: Урок засвоєння нових знань.
Хід уроку: І. Організаційна частина. 1.Створення емоційно-сприятливого середовища в класі. (діти перевіряють готовність до уроку і сідають за парти) ІІ. Актуалізація опорних знань. Хвилинка спостережень.
- Як годиться для порядку
- Що таке природа?
- На які частини вона поділяється?
- За якими ознаками відрізняємо живу природу від неживої?
Звучить пісенька «Капітошка» (Вчитель демонструє малюнок Капітошки.) - Діти, погляньте, до нас прийшов гість. (Вчитель читає віршик.) - Капітошка я весела, Хоч не маю я оселі, Та росла я на хмаринці, Дощик я ношу в торбинці. І сьогодні на урок Я прийшла, звичайно, в срок. Розкажу про чарівничку, Мою родичку водичку. - Хто це, дітки, завітав до нас на урок? (Капітошка) - Так, це вона. І прийшла вона з чарівною блакитною торбинкою. А в торбинці тій краплинки. Вони зовсім не прості, Вони ніби чарівні. Та води вони не мають, Цікавинки зберігають. (Вчитель вивішує на дошці ребус, зображений на папері у вигляді краплинки.)
ІV. Пояснення нового матеріалу - І ось перша непроста, бачу на ній ребуса. - Розгадайте, дітки, цього ребуса. (вода) - Отож, розмова не нова, Про воду буде, зокрема. Властивості. збереження Чарівні перетворення. Про круговий краплинки біг Без транспорту і без доріг.
Перегляд відеофільму до дослідів «Вода в природі. Властивості води».
- Дослідницька діяльність. Бесіда з проведенням дослідів.
Фізкультхвилинка
-
Послухайте вірш. Про які властивості води йде мова?
Як зимою плигнуть з вишки,
То, наб'єш, звичайно, шишки.
Знать, тверда була вода,
Скажеш всім ти без труда.
А, якщо ти плигнеш в воду
В дуже теплую погоду
Будеш мокрий ти до нитки -
Влітку лід буває рідким!
Зачерпнемо води з річки
І поставим гріть у пічку,
Пар заповнить весь наш дім,
А води не знайдеш в нім.
Рідина ріка чи газ?
Дайте відповідь ураз!
І вода, і лід, і пар -
Це вода - запам'ятай!
-
Робота в парах «Пазли»
Поспілкуємось, поміркуємо
Ми у парах попрацюємо.
Фізкультхвилинка №2
Розповідь казки «Як краплинка подорожує». Робота з таблицею «Кругообіг води в природі» Була собі краплинка. Вона жила високо в небі в хатинці-хмаринці разом зі своїми сестричками. І кожна з них швидко росла. Одного разу хмаринка не витримала їх ваги і порвалася. Впали краплинки на землю рясним дощем. На небі засяяло сонечко. Краплинки нагрілися і перетворилися на невидиму пару. Вони стали легенькими і знову піднялися вгору. А там холодно! Стали вони тулитися одна до одної, щоб зігрітися. І знову утворилася хмарка. Сонечко світило і світило, і все нові і нові краплинки піднімалися вгору. Хмарка стала такою важкою, що не втримала і порвалася. А краплинки знову впали на землю рясним дощем.
Не любить краплинка сидіти на одному місці. Так вона і подорожує завжди згори - вниз і знизу - вгору.
Вправа «Куди зникає вода з калюжі » ( підручник с. 33)
V. Підсумок уроку Зробимо останній крок - Підсумуємо урок.
Если наши руки в ваксе,
Если на нос сели кляксы,
Кто тогда нам первый друг,
Снимет грязь с лица и рук?
Без чего не может мама
Ни готовить, ни стирать.
Без чего, мы скажем прямо,
Человеку умирать.
Чтобы лился дождик с неба,
Чтоб росли колосья хлеба,
Чтобы плыли корабли,
Чтоб варились кисели,
Чтобы не было беды,
Жить нельзя нам без воды!