- Преподавателю
- Начальные классы
- Методические материалы для начальных классов
Методические материалы для начальных классов
Раздел | Начальные классы |
Класс | 1 класс |
Тип | Другие методич. материалы |
Автор | Белетбекова Р.С. |
Дата | 02.01.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Сабақтың тақырыбы: 8 санының құрамы.
Сабақтың мақсаттары:1. 8 санының құрамы туралы мағлұмат беру.сәйкес тендіктер құрастыру, жазу, оқуды үйрету. 2. Тілдерін, ойлау қабілеттерін дамыту. 3. Көркем жазуға, сауаттылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: жаңа сабақ.
Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, әңгіме.
Көрнекілігі: сурет, 8 санының құрамы, есептер
Сабақтың барысы
І. Ұйымдастыру кезеңі: 1. Сабаққа оқушыларды дайындау.Психологиялық дайындық.
2. Жаттығу жұмысын жүргізу.
ІІ.Үй жұмысын тексеру.
«Кім шапшаң?» ойыны арқылы өткен сабақтан есептер айту. Мысалы: 2+6 , 5+3,7-5.
ІІІ. Жаңа сабақ.
1. 6 санының құрамын түсіндіру сияқты жүргізу. «Орныңды тап» ойынын ұйымдастыру. 0-8 дейін карточкаларды балаларға таратып беріп, орнын тапқызу. Өсу ретімен және кему ретімен.
2.
3+=5 +1=3 +1=5
2+=5 1+ = 3 4+ =3
4+=6 2+ =6 3+ =6
4+=7 3+ = 7 5+ =7
3. 8 санын жазу.
6. Оқулықпен жұмыс.
Сурет бойынша 8-құрамы толықтырылып, сәйкес теңдіктер құрастырылады.
-
3-тапсырма. Сурет бойынша 8 бен 7 салыстырылады.
-
Дидактикалық ойын.
Сергіту сәті.
Шапалақтап көп-көп,
Секіреміз топ-топ.
Оңға бір,екі, үш.
Солға бір , екі, үш.
8. Соңғы тапсырмада әрбір суретте неше үшбұрыш, неше төртбұрыш барын анықтау керек. Мысалы, 1-суретте 3 үшбұрыш, 2-суретте 2 үшбұрыш т.с.с.
IV. Бекіту. Ауызша тапсырмалар орындау арқылы сабақты бекіту.
V. Үйге тапсырма.
VI. Бағалау. Оқушылардың берген жауаптарына қарай бағалаймын.