- Преподавателю
- Начальные классы
- Розробка уроку математики у 2 класі. Задачі на знаходження невідомого доданка. Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання
Розробка уроку математики у 2 класі. Задачі на знаходження невідомого доданка. Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання
Раздел | Начальные классы |
Класс | 2 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Кныш В.Л. |
Дата | 02.09.2014 |
Формат | doc |
Изображения | Есть |
Кругляківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Куп'янської районної ради Харківської області
Відкритий урок математики
Розробила і провела
учитель початкових класів
Чалапа Світлана Іванівна
2014 рік Тема. Задачі на знаходження невідомого доданка. Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання. Мета: Навчальна: Формування вміння розв'язувати задачі на знаходження невідомого доданка; удосконалення навичок обчислень у межах вивчення таблиць; закріплення уміння розпізнавати геометричні фігури; Виховна: Виховування бережливого ставлення до тварин; Розвивальна: Розвиток уваги, пам'яті, логічного мислення. Тип уроку. Комбінований. Обладнання. Карта «Країна Математики»; «Веселий потяг»; силуети тварин, фруктів; конверти з геометричними фігурами; схема задачі; цифрові віяло; фото-подарунки.
План уроку:
І. Організація класу.
ІІ. Оголошення теми і мети уроку.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
-
Усний рахунок
-
Порядкова лічба;
-
Розв'язування прикладів на додавання і віднімання у межах 10;
-
Вставити пропущене число;
-
З'єднати вираз з відповіддю.
-
Фізкультхвилинка.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
-
Математичний диктант;
-
Робота з підручником (задача № 1 ст. 71);
-
Фізкультхвилинка;
-
Задача (за таблицею);
-
Розв'язування прикладів;
-
Робота в парах (розв'язування задачі з геометричними фігурами);
-
Самостійна робота.
V. Підсумок уроку.
Хід уроку:
I. Організація класу.
II. Оголошення теми і мети уроку. Діти, сьогодні у нас незвичайний урок. Ми вирушаємо у цікаву мандрівку по Країні Математики. Нам допомагатиме карта, де показано станції, на яких ми будемо зупинятися. І разом з математичними мешканцями будемо розв'язувати приклади, задачі на знаходження невідомих доданків.
Давайте згадаємо наш математичний закон:
Щоб добре все знати, ми будемо міркувати,
А також рахувати, задачі вирішати,
Свій розум розвивати.
Відгадайте загадку і ви дізнаєтесь, на чому ми будемо подорожувати:
Залізні подружки
Тримаються за руки.
Одна подружка з трубою
Тягне всіх за собою.
Так, ось наш «Веселий потяг».
1. Усний рахунок. Не забули покласти у свої валізки розум, спостережливість, кмітливість, увагу, охайність, а також знання.
- Порядкова лічба. Чітко називаючи числа, полічити від 1 до 10:
1,2,3,4,5,6,7,8,9,10;
в зворотному порядку:
10,9,8,7,6,5,4,3,2,1;
порахувати від 4 до 8:
4,5,6,7,8;
від 9 до 6:
9,8,7,6;
яке число має сусідів 5 і 7:
число 6;
дати характеристику числа 8:
число 8 стоїть на восьмому місці, попереднє число 7, наступне - 9, число 8 складається з 1 і 7, 7 і 1, 2 і 6, 6 і 2, 3 і 5, 5 і 3, 4 і 4.
- Розв'язування прикладів на додавання і віднімання у межах 10. Подаємо сигнали про відправлення в подорож (блок - сигнали):
1+3
10-1
4+4
10-5
7-4
6+1
3+3
1+1
3-2
- Вставити пропущене число. Поки провідники перевірятимуть квитки (учні працюють біля дошки):
2 + □ = 8
10 - □ = 5
□ + 3 = 6
□ - 4 = 5
7 + □ = 10
9 - □ = 5
-
З'єднати вираз з відповіддю.
3+7 8
2+8 10
10-3 6
4-4 7
Фізкультхвилинка. За вибором учителя.
ІV. Вивчення нового матеріалу. Станція «Вітаю». Протягом нашої подорожі ми будемо вести з вами щоденник спостереження, в яких будемо робити відповідні записи.
Давайте привітаємо жителів Країни Математики.
- Математичний диктант. Приготуємо гостинці для математичних жителів):
Як називаються компоненти при додаванні?
Як отримати попереднє число, наступне?
-
до 2 додати 2
-
6 зменшити на 1
-
І доданок - 7, II доданок - 2, знайти суму
-
від 10 відняти 4,
-
5 збільшити на 3
-
зменшуване -8, від'ємник - 0, знайти різницю.
(Завдання написано на силуетах фруктів, які вчитель виймає з корзини).
- Робота з підручником (задача № 1 ст. 71). А що це жителі станції «Задачна» засмучені? Прохають надати допомогу при розв'язуванні задач.
Вчитель читає задачу.
-
Про що йдеться в умові задачі?
-
Скільки відрізків на малюнку?
-
Якої довжини І відрізок?
-
Якої довжини ІІ відрізок?
-
Яка довжина всього відрізка?
-
Що запитується в задачі?
- Фізкультхвилинка. Математичні жителі не тільки навчаються, а і розважаються (музична фізкультхвилинка).
- Задача за таблицею.
-
Чи знаєте ви як називаються ці пташки?
-
А будинок в якому вони живуть?
-
Чи можемо ми зустріти їх взимку?
-
Чому?
-
А яких зимуючих птахів ви знаєте?
-
А чи легко їм зимувати? Чому?
-
Розв'язування прикладів. Молодці, жителі Математичної країни дуже задоволені і запрошують нас на станцію «Лісова» в гості до звірят.
Розв'язування прикладів:
3+1+5=
7-2+4=
7-3+2=
4+1+5=
3+3-6=
9+1-3=
Ми наближаємось до станції «Геометрична», де мешкають геометричні фігури.
- Робота в парах. На кожній парті лежить конверт. До нього прикріплені геометричні фігури. Як називаються такі фігури? А чому? В середині знаходяться інші фігури. На конверті написана цифра 10, яка означає суму всіх фігур. Як знайти скільки квадратів знаходиться у конверті, не відкриваючи його? Якою дією будемо розв'язувати задачу?
- Самостійна робота. Повертаємось додому. А хто чекає нас на пероні, дізнаємось, коли розв'яжемо ось ці приклади (самостійно працюють):
М 2+1
М 5-4
А 6-4
А 3+1
Т 8-7
О 4+0
Т 6-3
А 9-7
1, 2, 3, 4, 1, 2, 3, 4
М а м а т а т о
V. Підсумок уроку. Наша подорож закінчилась. Молодці, всі старались. А яка ж станція вам більше всього сподобалась?
-
Що ми вивчали сьогодні на уроці?
-
Що нового дізналися?
-
Що сподобалося?
-
Чи задоволені ви були на уроці?
А зараз сюрприз: лісові мешканці також підготували для вас подарунки: фото на згадку про подорож.
Резерв часу:
Станція «Цікавинок».
На травиці біля хати
Метушаться цуценята.
Двоє білих, наче сніг,
Троє чорних. Скільки всіх?
2+3=5
Каже мати-квочка
- В мене два синочка
І чотири дочки,
Скільки діточок у квочки?
2+4=6
Було у Марини
Сім ягід малини.
Шість ягідок з'їла,
А скільки лишила? 7-6=1