Сабақ математика Шаршы 2-сынып

Раздел Начальные классы
Класс 2 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақ математика Шаршы 2-сыныпСабақ математика Шаршы 2-сыныпСабақ математика Шаршы 2-сыныпСабақ математика Шаршы 2-сыныпСабақ математика Шаршы 2-сыныпСабақ математика Шаршы 2-сыныпСабақ математика Шаршы 2-сыныпСабақ математика Шаршы 2-сыныпСабақ математика Шаршы 2-сыныпСабақ математика Шаршы 2-сыныпСабақ математика Шаршы 2-сыныпСабақ математика Шаршы 2-сыныпСабақ математика Шаршы 2-сыныпСабақ математика Шаршы 2-сыныпСабақ математика Шаршы 2-сыныпСыныбы: 2«ә»

Пәні: математика

Тақырыбы: Шаршы салу.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Шаршы сызу олардың периметрін табу.

Дамытушылық: Есептеу дағдыларын қалыптастыра отырып,есте сақтау

қабілеттерін дамыту;

Тәрбиелік: зейінділікке алғырлыққа тәрбиелеу;

Көрнекілік: оқулық, үлестірмелі карточка

Сабақтың түрі: аралас сабақ

Сабақтың әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, өзіндік

Сабақтың барысы

I. Ұйымдастыру кезеңі: Балалармен амандасып,түгендеу. Оқу құралдарын алдырып, сабаққа дайындықтарын тексеру.

Психологиялық дайындық

Тыңдаңдар, қыздар!

Тыңдаңдар, ұлдар!

Қолдарыңды созыңдар,

Қайсымыз « бес» алудан қашпаймыз?

Ендеше ауызша есеп бастаймыз!

II. Үй тапсырмасын тексеру

№6.

16+16=32 18+14=32

19+13=32 17+15=32

44+18=62

35+17=52 36+26=62

III .Өткенді пысықтау

1.Сұрақтар қою

Ауызша есептеу . Екі таңбалы сандардан қосындылар құр, олардың мәндері 100-ге тең болсын.

IV. Мақсатты қою кезеңі

Тік төртбұрыш сызу

№1 шаршы екенін дәлелде. Пеиметрін тап.

Р=4см+4см+см+4см=16( см)

№2

Дәптерге қабырғасы 3 см шаршы сал

Жұмысты «Шаршы салу» алгаритімі бойынша орында.

Р=3см+3см+3см+3см=12см

№3 есепті шығар.

а) кітап дүкені-25

азық-түлік дүкені-?45і артық ?

45+25+25=95

Жауабы: барлығы 95 дүкен

ә) кітап дүкені-25

азық-түлік дүкені-? 95

95-25=45

Жауабы: азық-түлік дүкені 45

Сергіту сәті

Бір- иілеміз, шалқаямыз,

Екі- алақанды үш соғамыз.

Басымызды үш изеп,

Төрт дегенде қол созамыз.

Бес, алты дегенде

V. Білімдерін тексеру

№4. Өрнек құр және оның мәнін тап:

39+а а=61,0

39+61=100 39+0=39

а-39 а= 100,39

100-39=61 39-39=0

№5

а) 1м 0дм 0 см 100см

- 3дм 9см - 39см

6дм 1 см 61см=6дм 1см

ә) Амалдарды жазбаша орында:

100-68=32 100-26=74 100-71=29

65+35=100 100-93=7 27+73=100

54+46=100 18+82=100

№6

26+17=43 14+29=43

VII. Бекіу

1.Қай тапсырманы орындау оңай болды?

2. Қай тапсырманы орындау қиын болды?

VIII. Үйге тапсырма

173 бет 6 есеп

Бағалау

Күн:07.03.13 ж


© 2010-2022