Математика пәнінен қмж 5 санын қосу және азайту

Раздел Начальные классы
Класс 2 класс
Тип Презентации
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Математика пәнінен қмж 5 санын қосу және азайтуМатематика пәнінен қмж 5 санын қосу және азайтуМатематика пәнінен қмж 5 санын қосу және азайту28.10.15 Тексерілді

______________ дир.оқу ісі орынб.Тулепбергенова Г

Қысқа мерзімдік жоспар

Сабақтың тақырыбы: 5 санын қосу және азайту

Сабақтың мақсаты: Екі таңбалы санға 5 санын және азайтудың тиімді жолын ұғындыру.Амалдарды орындауды дұрыс ретін қалыптастыру.

Сабақтың нәтижесі: 1. Өрнектерді шығара алады. Амалдардың орындалу ретін біледі.

2 Амалдарды дұрыс шығарады. Екі амалмен шығарылатын есептердің шартын құрады.

3. 5 санын қосу мен азайтуда тиімді тәсіл қолданады. Есептерді өмірмен байланыстырады.

Сабақтың түйінді идеялары: Тапсырмаларды өз бетінше орындауға дағдыландыру.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: Ой қозғау, «Балықтарды аквариумге орналастыр», Кел, ойнайық! Рефлексия
Сыныбы: 2 «ә»

Уақыты

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау

Қолданылатын ресурстар


Кіріспе

Оқушылардың сабаққа дайындығын қадағалау.

Психологиялық дайындық

Біз балдырған баламыз,

Құстай қанат қағамыз.

Дүниені аралап,

Оқып білім аламыз.

Үй тапсырмасын оқушылармен бірлесе отырып тексеру.




Оқушылар шеңберде жиналып,бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.

Қалам қолдана отырып, үй тапсырмасын тексереді.


Қима қағаздар


Танысты

рылым

1. Сандар құрамын қайталау

2. Қосудың ауыстырымдылық қасиетін қайталау. (Мұғалім карточкаға жазылған өрнектер көрсетеді. Оқушылар қосылғыштардың орнын ауыстырып бірден оқып, мәнін айтады.)

6+2 =

4+3 =

5+4 =

7+1 =

2+3 =Суретте әр фигурада неше кесінді бар ?




Жаңа сабаққа деген қызығушылықтары оянып,ерекше ынтамен кіріседі


Үш кесінді Бес кесінді Төрт кесінді

Фигуралар

Басбармақ әдісі




Негізгі бөлім

4 санын қосу және азайту
Кел, ойнайық!
А) «Балықтарды аквариумге орналастыр»
Дәптермен жұмыс.
Дәптермен жұмыс. Көркем жазу.

5 5 5 5


Мысал 2

Мысал 3

Есеп4 Есептерді салыстыр

Тәрбиеші - 4

Мұғалім - ? 20-артық

Барлығы -?

Тәрбиеші -4

Мұғалім -? 20-артық

Есеп 5

Каратэ ү - 50 о.

Би ү - ? 30 кем

Барлығы - ?

Шешуі: (50-30)+30=50

Жауабы: 50 оқушы

Мысал 6

Топқа бөліп шығарту

5 санын көркем жазады.

8+5=13 13-5=8

9+5=14 14-5=9

5+8=13 13-8=5

5+9=14 14-9=5

1-топ 1 баған 2-топ 2 баған 3-топ 3 баған

х+5=12 12-х=5 х-5=7

х=12-5 х=12-5 х=7+5

х=7 х=7 х=12

а+5, а=60,64,9 60+5 64+5 9+5

а-5, а=65,69,14 65-5 69-5 14-5

Шешуі: 4+(4+20)=28

Жауабы: 28 адам


Шешуі: 20+4=24

Жауабы: 24 мұғалім





Каратэ ү - 50 о.

Би ү - ? 30 кем

Шешуі: 50-30=20

Жауабы:би үйірмесіне 20 оқушы қатысады


Фигуралар

Басбармақ әдісі


Аквариум , балықтар

сызба



суреттер


Қорытынды

Ұяшықтағы қалып қойған суретті тап

Кел, ойнайық!

«Әр машинаның гаражын тап»

10+6-3 60-40+4 100-10+3 97-7+2 9+1+60 10+5-1 65+3-1 30+30-1

Рефлексия

Үйге: 67 бет, мысал 6




92 13 70 24 59 67 93 14

Паровозға тапсырмадан алған әсерлерін жапсырады.

Күнделіктеріне жазып алады.

Фигуралар

Басбармақ әдісі







Паровоз

Мұғалім: Тойшыбаева С



© 2010-2022