Әдебиеттік оқу 2-сынып Жамандық неден басталады?

Раздел Начальные классы
Класс 2 класс
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Күні/айы

Пәні: Әдебиеттік оқу

Сабақ №

Сабақтың тақырыбы

Жамандық неден болады? (ертегі)

Жалпы мақсаты

Мәтін мазмұнын түсіну,мазмұнына сай әңгімелеу,талдау дағдысын дамыту.

Оқыту әдіс-тәсілі диалог, әңгімелесу, талқылау, сұрақ-жауап, модуль Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, оқытудағы жаңа тәсілдер, АКТ, бағалау

Күтілетін нәтижелер

Мәтіннің мазмұнын түсінеді.Негізгі идеясын аша алады.Ертегіні сахналап,талдау жұмысын жүргізеді. Ресурстар

Ертегі кейіпкерлерінің суреттері,мақал-мәтелдер. Сабақ кезеңдері Мұғалім әрекеті Оқушы әрекеті Ұйымдастыру кезеңі
5 мин

8 мин

1.Психологиялық тренинг «Ыстық алақан» .

Топқа бөлу көктемнің алғашықы гүлдері арқылы топқа бөлу. (әр гүлдің артында адамның жақсы қасиеттері жазылған. Соған байланысты әр топтың аты белгілі болады. Бәйшешек- жүйріктер тобы, көктемгүл- ақылдылар, қызғалдақ- ойшылдар, сарыгүл-сабырлылар тобы)

2. Бағалау парақшалары таратылады. Топ басшыларын өздіктерінен сайлайды.

Үй тапсырмасын тексеру.

- өлеңді мәнерлеп оқиды

- әр топтан бір оқушы шығып, жазған шағын шығармасын оқиды.

- келесі төрт оқушы салған сурет бойынша әңгімелейді.

- Дұрыс айтасыңдар балалар, қандай мамандықты алсақ та, олардың әрқайсысы керек.

1.Сабаққа назар аудару

2.Сабаққа психологиялық жағынан дайындалады.Бір-біріне деген жақсы қарым-қатынас орнатады.

Өз-өзін бағалайды

Шапалақ соғу арқылы топтардың бағалауы Негізгі бөлім

3 мин

15 мин

2 мин

10 мин

Жаңа сабақ

Ситуациялық жағдаятты талдау

Асан таңертең сабаққа бару үшін ұйқысын қимады. Ол анасын «басым ауырып тұр» деп алдады. Анасы баласына сеніп, оған сабаққа бармауына рұқсат етті.

-Асанның ісін қандай іс-әрекетке жатқызар едіңдер?

-неліктен?

-дұрыс айтасыңдар. Ендеше біз бүгін «Жамандық неден басталады» деген ертегімен танысамыз.

Мәтінмен жұмыс

Ертегі 5 бөлімге бөліп, «Алма кезек оқу» әдісі арқылы оқып танысады.

«Сен маған, мен-саған» әдісі арқылы топтар ертегінің мазмұны бойынша сұрақтар қояды. ( допты лақтыра отырып)

Сергіту сәті ( «Жұмыр қылыш»)

Топтық жұмыс

1-топ. «Жамандық» туралы мақал-мәтел айту

2-топ. «Жамандыққа жол бермейміз» (эссе жазу)

3-топ. Өмірде жамандық жасаудың тағы қандый себептері бар деп ойлайсыңдар?

4-топ. Сахналау

Мұқият тыңдайды

Сұрақтарға жауап береді

Әрқайсысы оқиды, біреуі бөлімді таныстырып отырады, осылай әрі қарай кезектесіп кете береді.

Топтың ішінен бір сұрақ дайындайды. Өз сұрақтарын басқа топқа жолдайды.

Әр топ өздеріне берілген тапсырмаларды орындайды. Бекіту, қорытынды

- Сонымен, жамандық туралы айтқан адамның пікіріне қосыламыз ба?

- Неліктен?

Мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді. Бағалау

Жеке бағалау парақшалары. Топ басшылары өз қорытындыларын айтып шығады

«Бағдаршам» рефлексия Үйге тапсырма

Ертегінің мазмұнына жоспар жасап келу

Рефлексия

Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты деген сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары шынайы болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

Ең жақсы өткен екі дүниені атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)

1.

2.

Қандай екі дүние сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізуші еді? (оқытуға және үйренуге қатысты

1.

2.

Осы сабақтың барысында мүмкін барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы қандай ақпаратты білдім?



© 2010-2022