Қысқа мерзімді сабақ жоспары: Қазақ тілі. Думанда. (2 сынып)

Раздел Начальные классы
Класс -
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Байгабулова А.К.

2 сынып

Сабақтың тақырыбы: «Думан» ойын-сауық орталығы

Сабақтың мақсаты: Тақырып б/ша байланыстырып сөйлеу дағдыларын дамыту, сөздік қорын байыту.

Жетістік критерийлер:

С. 1.тақырыбына байланысты сөздерден сөйлем құрастыра алады.

2.Төмен дәрежелі сұрақтарға жауап береді.

В. 1.Шағын әңгіме құрастырады.

2.Бір - бірімен диалогқа түседі.

А.1.Жоғары дәрежелі сұрақтарды құрастырып, жауап бере алады.

2.Әңгіме құрастырып, мазмұнын айтады.

Негізгі дерек көздер: оқулық қазақ тілі.2сынып, А.Қайырбекова. «Думан» ойын-сауық орталығының сайты .

Интербелсенді тақта,түрлі түсті маркерлер, А3 қағазы, бағалау парақтары.

Сабақтың әдіс- тәсілдері: Миға шабуыл, «Ой қозғау» әдісі


Сабақ кезеңдері Уақыт Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушылардың іс-әрекеті Дерікті көздер

1.Ұйымдастыру кезеңі:


3 мин

  1. Амандасады.
  2. Психологиялық дайындық.
  3. Сыныптағы кезекшімен сұхбат
жүргізеді.

-Бүгін сынып түгел ме? -Сабаққа дайындық қандай дәрежеде?

Оқушылар қол алысып бір-біріне тілек айтады.

Амансын ба, Алтын күн!

Амансын ба, Көк аспан!

Сабағымызды бастаймыз,

Жалқулықты тастаймыз.


Оқулық. Қазақ тілі.2- сынып. А.Қайырбекова Алматы «Атамұра» 2013 «Думан» ойын-сауық орталығының сайты

Кіріспе бөлімі.

Қызығушылықты ояту.

Білу


3 мин

Интербелсенді тақтада «Думан» ойын-сауық орталығы туралы бейнебаян (жаңа тақырыпты ашу мақсатында)

  • Қалай ойлайсың, бұл қай жер?

- Қандай?

- Сені не таңғалдырды?

- Жұптасыңнан сұрашы?

Презентация көру

Оқушылар сұрақтарға жауап береді.

жұптасымен сұхбатқа түседі

Интербелсенді тақта, презентация/

«Думан» ойын-сауық орталығының сайты

Мағынаны тану

Түсіну 5 мин

Сабақтың жаңа сөздерімен таныстырады, сөз тіркестерін құрастырады.

Сөздік:

мұхитарал

сегізаяқ

ашылды

көреме алаңы

Дәптерге жазады/жуан,жіңішке дыбыстарды ажыраталы/,сөз тіркестерін құрастырады. Мультимедиалық құрал. Қазақ тілі. 2- сынып. А.Қайырбекова Алматы «Атамұра» 2013

79-бет

Қолдану 18 мин

Миға шабуыл:

Оқушыларға мәтінді береді,аудартады. Астанада «Думан» ойын-сауық орталығы бар. Ол 2003жылы ашылды. «Думанда» үлкен мұхитарал және 11 аквариум бар. 2көрме алаңы бар. Онда акулалар, неше түрлі балықтар, тасбақалар, сегізаяқтар бар.

Сергіту сәті/ 80-бет 4-т-ма

Мәтін бойынша берілген тапсырманы орындайды. Оқушы өзі оқиды, түсінеді. Жұппен алмасып,жұмыстарымен бөліседі.

Оқушылар өзін, жұбын тексереді.

Мәтін таратылады

Бағалау парағы

Талдау 8 мин

1).80-бет 3-т-ма

Біліп алу

2).81-бет 4-т-ма

Сұраққа жауап жазу

3)Сөйлеп үйрену.

81-бет 5-т-ма

Оқушылар өздері орындайды,жұппен ақылдасады,топта талқылайды. Бір-бірінің пікірін тыңдайды.

Жинақтау 5 мин

Сабақтың тақырыбынан түсінгендерін постерге түсіртеді. «Думан» ойын-сауық орталығы туралы түсініктерін қағаз бетіне түсіреді.

Әр оқушы постер дайындайды,қорғайды.

Түрлі түсті маркерлер, А3 қағазы, бағалау парақтары, сурет қиықтары

Бағалау 3 мин

Оқушылардың бағалауын тыңдайды.

Не білдім? Не білгім келеді ? Нені білемін ? сұрақтарына жауап беру үшін стикер толтыртады.

Әр оқушы өз ойын айтады.Өзін,жұбын,тобын бағалайды.

Оқушылар толтырылған стикерлерді тақтаға іледі.

стикер

2 сынып

Сабақтың тақырыбы: «Думанда»

Сабақтың мақсаты: Сабақта үйренген жаңа сөздерді әр түрлі қатынасқа түсіре алады.

Жетістік критерийлері:

С. 1. Тақырыпқа байланысты сөздерден сөйлем құрастыра алады.

2.Төмен дәрежелі сұрақтарға жауап береді.

В.1.Шағын әңгіме құрастырады.

2.Бір - бірімен диалогқа түседі.

А.Жоғары дәрежелі сұрақтарға жауап бере алады.

2.Әңгіме құрастырып, мазмұнын айтады.

Негізгі деректер:Оқулық қазақ тілі, электрондық оқулық, 2сынып, А.Қайырбекова. «Думан» ойын-сауық орталығының сайты . Интербелсенді тақта. Түрлі түсті маркерлер, А3 қағазы, бағалау парақтары, сурет қиықтары, ойыншықтар

Сабақтың әдіс -тәсілдері: «Карусель» әдісі, «Ой қозғау» әдісі Сабақ кезеңдері Уақыт Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушылардың іс-әрекеті Дерікті көздер

1.Ұйымдастыру кезеңі:


  1. мин
1.Амандасады. 2.Психологиялы қдайындық. 3.Сыныптағы кезекшімен сұхбат жүргізеді.

-Бүгін сынып түгел ме? -Сабаққа дайындық қандай дәрежеде?

Оқушылар қол алысып бір-біріне тілек айтады. /Шаттық шеңбері

Кіріспе бөлімі.

Қызығушылықты ояту.

Білу


3 мин

Карусель әдісі:

- Сен қалай демаласың?демалыс орындарын ата.

- Қандай?

- Жұптасыңнан сұрашы?

Презентация көру

Оқушылар сұрақтарға жауап береді.

жұптасымен сұхбатқа түседі

Интербелсенді тақта ,презентация

«Думан» ойын-сауық орталығының сайты

Мағынаны тану

Түсіну 5 мин

Сабақтың жаңа сөздерімен таныстырады, сөз тіркестерін құрастырады.

Сөздік:

ертегі қалашығы

дәмхана

қызық

Дәптерге жазады/жуан,жіңішке дыбыстарды ажыраталы/,сөз тіркестерін құрастырады. Мультимедиалық құрал. Қазақ тілі. 2- сынып. А.Қайырбекова Алматы «Атамұра» 2013

Қолдану 8 мин

Оқушыларға мәтінді береді,аудартады. /81-бет 1-т-ма Бүгін - жексенбі. Біз отбасымызбен «Думанға» бардық. Кассадан билет алдық. Билет 500 теңге тұрады. «Думанда» қызық болды. Сергіту сәті

Мәтін бойынша берілген тапсырманы орындайды. Оқушы өзі оқиды, түсінеді. Жұппен алмасып,жұмыстарымен бөліседі.

Оқушылар өзін, жұбын тексереді.


Оқулық. Қазақ тілі. 2- сынып. А.Қайырбекова. Алматы «Атамұра» 2013

Талдау 18

1).82-бет 2-т-ма. Біліп ал.

«Думанға» қалай баруға болады?

2).82-бет 3-т-ма

Сөйлеп үйрену, айту

3).Сұраққа жауап беру

82-бет 4-т-ма

4).Үлгі б/ша сөйлеп үйрену

Оқушылар өздері орындайды,жұппен ақылдасады,топта талқылайды. Бір-бірінің пікірін тыңдайды.

Бағалау парағы

Жинақтау 5 мин

Сабақтың тақырыбынан түсінгендерін постерге түсіртеді. «Думанда» т/қа б/ты түсініктерін қағаз бетіне түсіреді.

Әр топ постер дайындайды,қорғайды.

Түрлі түсті маркерлер, А3 қағазы, бағалау парақтары, сурет қиықтары

Бағалау 3 мин

Оқушылардың бағалауын тыңдайды.

Не білдім? Не білгім келеді ? Нені білемін ? сұрақтарына жауап беру үшін стикер толтыртады.

Әр оқушы өз ойын айтады.Өзін,жұбын,тобын бағалайды.

Оқушылар толтырылған стикерлерді тақтаға іледі

Бармақтан шынтаққа дейін, стикерлер,бағалау парағы

«+», «-«, «қызық»

2 сынып

Сабақтың тақырыбы: Мұхитаралда

Сабақтың мақсаты: Оқушылар жаңа сөздерді пайдалана отырып, өзінің сүйікті ойындары туралы әңгімелейді.

Жетістік критерийлер:

С. 1.тақырыбына байланысты сөздерден сөйлем құрастыра алады.

2.Төмен дәрежелі сұрақтарға жауап береді.

В. 1.Шағын әңгіме құрастырады.

2.Бір - бірімен диалогқа түседі.

А.1.Жоғары дәрежелі сұрақтарды құрастырып, жауап бере алады.

2.Әңгіме құрастырып, мазмұнын айтады.

Негізгі дерек көздер: оқулық қазақ тілі. 2сынып, А.Қайырбекова. «Думан» ойын-сауық орталығының сайты .Интербелсенді тақта .Түрлі түсті маркерлер, А3 қағазы, бағалау парақтары.

Сабақтың әдіс- тәсілдері: «Қар үйіндісі», «Ыстық орындық» Сабақ кезеңдері Уақыт Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушылардың іс-әрекеті Дерікті көздер

1.Ұйымдастыру кезеңі:


  1. мин
1.Амандасады. 2.Психологиялық дайындық. 3.Сыныптағы кезекшімен сұхбат жүргізеді.

-Бүгін сынып түгел ме? -Сабаққа дайындық қандай дәрежеде?
«Ыстық орындық»:83-бет 6-т-ма Сөзжұмбақты шешу

Оқушылар қол алысып бір-біріне тілек айтады. /Шаттық шеңбері


Оқулық. Қазақ тілі. 2- сынып. А.Қайырбекова. Алматы «Атамұра» 2013

Кіріспе бөлімі.

Қызығушылықты ояту.

Білу


3 мин

«Қар үйіндісі»:

«Думан»

«Думанда» мұхитарал бар. ...

Презентация көру:Мұхитаралда/бейнебаян

Оқушылар тез жауап береді.

жұптасымен сұхбатқа түседі:

Мен сұрақты ...-ға қоямын.

Интербелсенді тақта презентация/«Думан» ойын-сауық орталығының сайты

Мағынаны тану

Түсіну 5 мин

Сурет қиықтарын таратады.

Бейнебаян б/ша досыңы сұрақтар қою.

Топқа бөлінеді.

О ÷ О

сурет қиықтары, Оқулық. Қазақ тілі. 2- сынып. А.Қайырбекова. Алматы «Атамұра» 2013

Қолдану 18 мин

1). 84-бет 1-т-ма Мұхитарал Қазақстанда жалғыз. Ол мұхиттан 3000км қашықтықта. Жыл сайын Қызыл теңізден 120 тонна тұз әкелінеді. Мұхитарал - Қазақстандағы ең үлкен және әдемі кешен.

Формативті бағалау жүргізу.

Қолпаштау.

Сергіту сәті.

Жаттығу жұмыстарын ұйымдастырады.

2).84-бет 2-т-ма/орысшаға аудару

3). 85-бет 5-т-ма/сөзжұмбақты шешу

Мәтін бойынша берілген тапсырманы орындайды. Оқушы өзі оқиды, түсінеді. Жұппен алмасып,жұмыстарымен бөліседі.

Оқушылар өзін, жұбын тексереді.

Жұмыс дәптері б/ша жұмыс

Ең жоғары ұпай саны - 24

5 балдық шкаладағы бағаның сипаты

5 ұпай - үздік

4 ұпай - жақсы

3 ұпай - қанағаттандырылған

2 ұпай - қанағат

Критериалды бағалау

Ұпайды мектеп бағасына айналдыру шкаласы


Баға Балдар 2 0-12 3 13-17 4 18-21 5 22-24

Талдау 8

85-бет 4-т-ма /жұмбақ оқу

Оқушылар өздері орындайды,жұппен ақылдасады,топта талқылайды. Бір-бірінің пікірін тыңдайды.

Жинақтау 5 мин

Сабақтың тақырыбынан түсінгендерін постерге түсіртеді. «Мұхитаралда» т/бы б/ша түсініктерін қағаз бетіне түсіреді.

Әр топ постер дайындайды,қорғайды.

Түрлі түсті маркерлер, А3 қағазы, бағалау парақтары

Бағалау 3 мин

Оқушылардың бағалауын тыңдайды.

Не білдім? Не білгім келеді ? Нені білемін ? сұрақтарына жауап беру үшін стикер толтыртады. Эссе жазу

Әр оқушы өз ойын айтады.Өзін,жұбын,тобын бағалайды.

Оқушылар толтырылған стикерлерді тақтаға іледі.

стикерлер

2 сынып

Сабақтың тақырыбы: «Джунгли» театры

Сабақтың мақсаты: Сөйлеу барысында сөйлемді дұрыс құра білуге үйрету.

Жетістік критерийлер:

С. 1.тақырыбына байланысты сөздерден сөйлем құрастыра алады.

2.Төмен дәрежелі сұрақтарға жауап береді.

В. 1.Шағын әңгіме құрастырады.

2.Бір - бірімен диалогқа түседі.

А.1.Жоғары дәрежелі сұрақтарды құрастырып, жауап бере алады.

2.Әңгіме құрастырып, мазмұнын айтады.

Негізгі дерек көздер: оқулық қазақ тілі.2сынып, А.Қайырбекова. «Думан» ойын-сауық орталығының сайты .Интербелсенді тақта .Түрлі түсті маркерлер, А3 қағазы, бағалау парақтары.

Сабақтың әдіс- тәсілдері: «Синквейн», «Сауал алу» әдістері Сабақ кезеңдері Уақыт Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушылардың іс-әрекеті Дерікті көздер

1.Ұйымдастыру кезеңі:


  1. мин
1.Амандасады. 2.Психологиялық дайындық. 3.Сыныптағы кезекшімен сұхба тжүргізеді.

-Бүгін сынып түгел ме? -Сабаққа дайындық қандай дәрежеде?
Ыстық орындық: Мен ...жақсы көремін.

Оқушылар қол алысып бір-біріне тілек айтады. /Шаттық шеңбері


Оқулық. Қазақ тілі. 2- сынып. А.Қайырбекова. Алматы «Атамұра» 2013

Кіріспе бөлімі.

Қызығушылықты ояту.

Білу


3 мин

  • Джунгли жануарларын білесіңдер ме? Ата.

  • Қалай ойлайсыңдар, біз оларды көре аламыз ба?

Оқушылар тез жауап береді.

жұптасымен сұхбатқа түседі:

Мен сұрақты ...-ға қоямын.

Бұл не?

«Думан» ойын-сауық орталығының сайты. Интербелсенді тақта /презентация

Мағынаны тану

Түсіну 2 мин

Сурет қиықтарын таратады.

Топқа бөлінеді.

Топ ішіндегі міндеттерін бөліп алу

О ÷ О

сурет қиықтары, Оқулық. Қазақ тілі. 2- сынып. А.Қайырбекова. Алматы «Атамұра» 2013

Қолдану 18 мин

1).Оқушыларға мәтінді береді,аудартады. /85-бет 1-т-ма «Джунгли» 2008 жылы Астана күніне ашылған. Мұндай театр Америка мен Тайландта ғана бар. Театрдың жалпы аумағы 3мы шаршы метр. «Джунглиде» 12 аниматроник бар. Сергіту сәті
2). 87-бет 4-т-ма/Жұмбақты оқу,шешу 3).87-бет 5-т-ма/ Суретке қарап, 10 айырмашылығын табу

Мәтін бойынша берілген тапсырманы орындайды. Оқушы өзі оқиды, түсінеді. Жұппен алмасып,жұмыстарымен бөліседі.

Оқушылар өзін, жұбын тексереді.

Бейнероликтегі жаттығуды қайталайды

Синквейн схемасы:

5жолды:

1.Не?/1 сөз

2.Қандай?/2 сөз

3.Не істеймін?/3 сөз

4.Сөйлем/4 сөз

5. Ұқсас сөз

/синоним сөз

Талдау 7

Тақта б/ша ережені сақтауды еске түсіру.

Сауал алу әдісі:

86-бет 2-т-ма/ Сөз тіркестерін жасап айту: «Джунглиде» нелер бар?

Формативті бағалау жүргізу.

Бір оқушы екінші оқушыға сұрақ қояды. Екінші оқушы жануарларды еске түсіреді.Дұрыс жауап берсе,тақтаға шығып,жазады.

микрофон

Интербелсенді тақта

Жинақтау 9 мин

Қалыптастырушы

(формативті немесе ағымдағы) бағалау

Синквейн жазу /Джунгли

Тақырып бойынша әр топ постер дайындайды,қорғайды.

Түрлі түсті маркерлер, А3 қағазы, бағалау парақтары

Бағалау 3 мин

Оқушыларға парақтар таратылады.

Білемін

Білгім келеді

Білдім

Мұғалім бағалау парақтарын таратады.

Бағдаршам арқылы қызыл - түсіндім, білдім

Сары - онша емес

Жасыл - түсінбедім, білмедім.Оқушылардың бағалауын тыңдайды.

Не білдім? Не білгім келеді ? Нені білемін ? сұрақтарына жауап беру үшін стикер толтыртады.

Әр оқушы өз ойын айтады.Өзін,жұбын,тобын бағалайды.

Оқушылар толтырылған стикерлерді тақтаға іледі.

Түрлі-түсті карточка:

Көк -көңіл-күйім нашар,

жасыл - жақсы

2 сынып

Сабақтың тақырыбы: Аттакциондар

Сабақтың мақсаты: Тақырып б/ша байланыстырып сөйлеу дағдыларын дамыту, сөздік қорын байыту.

Жетістік критерийлер:

С. 1.тақырыбына байланысты сөздерден сөйлем құрастыра алады.

2.Төмен дәрежелі сұрақтарға жауап береді.

В. 1.Шағын әңгіме құрастырады.

2.Бір - бірімен диалогқа түседі.

А.1.Жоғары дәрежелі сұрақтарды құрастырып, жауап бере алады.

2.Әңгіме құрастырып, мазмұнын айтады.

Негізгі дерек көздер: оқулық қазақ тілі.2сынып, А.Қайырбекова. «Думан» ойын-сауық орталығының сайты .Интербелсенді тақта .Түрлі түсті маркерлер, А3 қағазы, бағалау парақтары.

Сабақтың әдіс- тәсілдері: «5 сұрақ» әдісі, Инсерт әдісі Сабақ кезеңдері Уақыт Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушылардың іс-әрекеті Дерікті көздер

1.Ұйымдастыру кезеңі:


  1. мин
1.Амандасады. 2.Психологиялық дайындық. 3.Сыныптағы кезекшімен сұхбат жүргізеді.

-Бүгін сынып түгел ме? -Сабаққа дайындық қандай дәрежеде?

Оқушылар қол алысып бір-біріне тілек айтады.

Амансын ба, Алтын күн!

Амансын ба, Көк аспан!

Сабағымызды бастаймыз,

Жалқулықты тастаймыз.


Оқулық. Қазақ тілі. 2- сынып. А.Қайырбекова. Алматы «Атамұра» 2013

Кіріспе бөлімі.

Қызығушылықты ояту.

Білу


3 мин

Интербелсенді тақтада:

Аттракциондар

суреті көрсетіледі (жаңа тақырыпты ашу мақсатында)

-Сенің аулаң да балалар ойнайды ма?

- Қалай?

- Сені не таңғалдырды?

- Жұптасыңнан сұрашы?

Презентация көру/ «Джунглидегі» ойын түрлері, аттракциондар

Оқушылар сұрақтарға жауап береді.

жұптасымен сұхбатқа түседі

презентация

«Думан» ойын-сауық орталығының сайты

Мағынаны тану

Түсіну 5 мин

Сабақтың жаңа сөздерімен таныстырады, сөз тіркестерін құрастырады.

Сөздік:

жақсы көремін

сүйікті

топтасып ойнау

Дәптерге жазады/жуан,жіңішке дыбыстарды ажыраталы/,сөз тіркестерін құрастырады. Мультимедиалық құрал. Қазақ тілі. 2- сынып. А.Қайырбекова Алматы «Атамұра» 2013

Қолдану 18 мин

1).Инсерт әдісі.

Оқушыларға мәтінді береді,тапсырмалармен таныстыру.

«Думанда» аттракциондар бар. Аттракционда балалар ..,... ..

2).88-бет 2-т-ма/сұрақтарға жауап беру

3).89-бет 5-т-ма/сөзжұмбақты шешу Сергіту сәті /88-бет 3-т-ма

Мәтін бойынша берілген тапсырманы орындайды. Оқушы өзі оқиды, түсінеді. Жұппен алмасып,жұмыстарымен бөліседі.

Оқушылар өзін, жұбын тексереді.

Мәтін таратылады

Бағалау парағы

Талдау 8 мин

5 сұрақ әдісі.

89-бет 4-т-ма

Оқушылар өздері орындайды,жұппен ақылдасады,топта талқылайды. Бір-бірінің пікірін тыңдайды.


Оқулық. Қазақ тілі. 2- сынып. А.Қайырбекова. Алматы «Атамұра» 2013

Жинақтау 5 мин

Жиынтық (суммативті) бағалау

Тест жұмысы.

1-модуль.Менің демалыс күнім.Жүр, «Думанға» барайық!

Әр оқушы тест сұрағына жауап береді. Жауаптармен алмасып, жұптарын тақтадағы кілт арқылы тексереді.

Интерактивті тақта.Тест сұрақтары.

Тақтада тест кілті /пердемен жабық болады

Бағалау 3 мин

Оқушылардың бағалауын тыңдайды.

Не білдім? Не білгім келеді ?

Нені білемін ? сұрақтарына жауап беру үшін стикер толтыртады.

Әр оқушы өз ойын айтады.Өзін,жұбын,тобын бағалайды.

Оқушылар толтырылған стикерлерді тақтаға іледі.

стикер


© 2010-2022