- Преподавателю
- Начальные классы
- Сабақтың тақырыбы: Менін партам. 3-сынып
Сабақтың тақырыбы: Менін партам. 3-сынып
Раздел | Начальные классы |
Класс | - |
Тип | Конспекты |
Автор | Муканова А.А. |
Дата | 26.03.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Күні:
Сынып: 3
Тақырыбы: менің партам
Мақсаты: 1. Өткенді сабақты еске түсіру, жаңа сабақпен байланыстыру. жаңа сөздермен таныстыру жаңа сабақты қосымша материалдар арқылы меңгерту, ұғындыру;
2. Оқушылардың ойлау, есту, ой түйіндеуге, шығармашылықпен жұмыс істеуге, көру қабілеттерін, сөздік қорларын молайту т.б. қабілеттерін дамыту,
3.Өз мектебін құрметтеуге, сыныбын, мектеп мүлкін таза ұстауға, эстетикалық сезімдерге, патриотты болуға,дос болуға жан-жақты тәрбиелеу;
Әдіс-тәсілдер: қайталау, сұрақ-жауап,
Көрнекі құралдар: кесте, суреттер
Сабақтың барысы:
I Ұйымдастыру кезеңі: -Оқушылармен амандасу;
- Оқушыларды түгендеу;
- Сабаққа даярлықтарын тексеру;
- Оқу құралдарын байқау;
- Сұрақ - жауап әдісін жүргізу;
- Ауа райы қандай?
- Қандай жыл мезгілі?
- Аптаның қай күні?
II Үй тапсырмасын - Оқушылар үйге қандай тапсырма берілді? 4-тапсырма берілген болатын.
тексеру: - Кім дайын, кім жазып келді?
Үй тапсырмасын жазып келген оқушыларды тексеру күнделіктеріне бағаларын қояу. Өткен материалдар бойынша қайталау.
III Жаңа сабақ:
Оқушылар барлығың бері қараңдар, дәптерлеріңді, кітаптарыңды ашыңдар. Тақтадағы күнді айды дәптерлеріңе жазыңдар, кітаптарыңды ашып қараңдар.Тақырып: « Менің партам» Мақсатымыз: орысша-қазақша айту, сурет бойынша сөйлем құрап үйрену, сөйлемді толықтырып жазуға, сұраққа жауап беруге үйрену.
1-тапсырма. Сұраққа жауап бер (Ответь на вопросы).
Кім нешінші партада отыр?
-
бірінші
екінші
үшінші
төртінші
Санжар
Оля
Дима
Зина
Үлгі: Санжар бірінші партада отыр.
2-тапсырма. Араларды дұрыс қондыр. (Посади пчел правильно).
-ымыз
-іміз
-ім
-ым
3-тапсырма.Сөйлемді аяқтап жаз. (дополни предложения,допиши).
Мен үш... сыныпта оқимын. Сара екі... қатарда отыр. Асан бес... партада отыр. Гүл үш... терезеде тұр.
5-тапсырма. Сөйлем құрап үйрен. (Научись составлять предложения).
-
Мектеп.
-
Мектепке келдік
-
Біз мектепке келдік.
-
Біз жаңа мектепке бүгін келдік.
Оқушылар, осы үлгіге қарай отырып өздерің мысал келтіріңдерші.
Бекіту кезеңі: - Сұрақ-жауап әдісі арқылы сабағымызды бекітейік.
- Оқушылар, бүгін қандай тақырыппен таныстық?
- Біздің мектеп неше қабаттан тұрады?
- Сендер нешінші қабатта оқисыңдар?
- Тәуелдік жалғауды атаңыз?
- Қандай жұрнақтары бар?
- Сыныпта неше парта бар?
V. Үй тапсырмасын беру: - Оқушылар күнделіктеріңді ашып, үй тапсырмасын жазып алыңдар.
142 бет 4-тапсырма. Ереже жаттау
Бағалау: Оқушыларды бағалап, күнделіктеріне алған тиісті бағаларын қойып беремін. Сабаққа жақсы қатынасып отырған оқушыны атап өтемін.
VI Қорытынды кезең: Оқушылар, сұрақтарға жауап беріңдер.
-
Азық түліктер аттарын атаңдаршы?
-
Апта күндерін ретіменайтып бер? 7
-
Неше жыл мезгілі бар? 4
-
Бірінші қабатта қандай кабинеттер бар?
Сабақ аяқталды!
Сау болыңдар!