Математика ашық сабақ Екі таңбалы санға жазбаша көбейту тәсілі 3 сынып

Раздел Начальные классы
Класс 3 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:
Математика ашық сабақ Екі таңбалы санға жазбаша көбейту тәсілі 3 сыныпМатематика ашық сабақ Екі таңбалы санға жазбаша көбейту тәсілі 3 сыныпМатематика ашық сабақ Екі таңбалы санға жазбаша көбейту тәсілі 3 сыныпМатематика ашық сабақ Екі таңбалы санға жазбаша көбейту тәсілі 3 сыныпМатематика ашық сабақ Екі таңбалы санға жазбаша көбейту тәсілі 3 сыныпМатематика ашық сабақ Екі таңбалы санға жазбаша көбейту тәсілі 3 сынып

Пән: Математика

Сынып: 4 сынып

Сабақтың тақырыбы: Екі таңбалы санға жазбаша көбейту тәсілі

Мақсаттары: Екі таңбалы санға жазбаша көбейту тәсілін меңгереді , есептер шығару арқылы жайлы түсінік алады, салыстыра отырып топпен есептер шығару арқылы, қорытынды жасай білуге үйренеді

Күтілетін нәтиже : Тақырып туралы ережесін жатқа біледі, оны қолданып есептер шығара алады

Модульдері: АКТ (ақпараттық коммуникативтік технология), СТО (сын тұрғысынан ойлау), ОЖЕ (оқушылардың жас ерекшеліктері), ТжДОЖ (талантты және дарынды оқушылармен жұмыс). ОБжК (оқытуды басқару және көшбасшылық), ОҮБжОБ (оқыту үшін басқару және оқытуды бағалау), ДО (диалогтық оқыту)

Бағалау: Өзін өзі (ӨӨБ), жұптық (ЖБ), топтық (ТБ), жиынтық (ЖБағ)

Деректер: тақта, стикерлер, постерге арналған қағаздар, маркерлер, бағалау парақтары

Әдіс- тәсілдер: Компьютер , Миға шабуыл ,Кім жылдам Автрорлық орындық , Ойлан,жұптас,талқыла


Сабақ кезеңдері

Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

І.Ұйымдастыру кезеңі



Психологиялық дайындық



Тренинг


Амандасу


Топқа бөлу

Сандар арқылы4 топқа бөлінеді

«Жылы сөз-жан азығы»

Менің айтқанымды іштеріңнен қайталаңдар.


Балалар, бір - біріңе қарап жымиыңдар, жайланып отырып, көздеріңді жұмады.
Мен бақытты баламын,
Жан дүниемде күн нұрлы
Жылуым мол бойымда.
Осы жылуды Жер бетіндегі барлық адамдарға жолдаймын.
Менің оқығым келеді! Білімді, алғыр болғым келеді!

ІІ.Үй тапсырмасы

Білу


№5

Үй тапсырмасын тексеру



Автор орындығы

Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы оқушыларды диалогқа түсіру


Мұғалім берген тапсырмасын орындау арқылы оқушылардың сабаққа дайындықтарын тексеру

550+49=599
458 - 59=399
670+99=769
700+599=1299
730+399=1129
760+598=1358
5700+999=6699
5500+499=5999
1005+999=2004

ІІІ.Қызығушы

лықтарын ояту Түсіну

Миға шабуыл

Жаңа сабақтын тақырыбын ашу,мақсат қою,күтілетін нәтижесін анықтау

Слайдта берілген тапсырмаларға жауап беру

Екі таңбалы санды екі таңбалы санға бөлу, тексеру.

Топпен тапсырманы орындау


72: 24=3
80: 6=15
90: 18=5
68: 17=4
84: 21=4
64: 16=4
93: 31=3
76: 19=4

ІҮ.Жаңа сабақ

Мағынаны тану















Қолдану

Оқулықпен жұмыс

Ойлан,жұптас,

талқыла

№1 слайд

№2

Жұптық және топтық жұмыстарды ұйымдастыру

Бағалауды басқару

Жауаптарын қабылдап, бағыт беру

Түсіндіре отырып шығару

Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген сұрақтарға жауап беріп, өз ой-пікірлерімен санаса білу

Топпен жұмыс жасау:

Берілген тапсырмаларды біріге талқылап орындайды

604*45

3002*32

640*52






Қолдану

№ 3

Бөлуді орындау,тексеру


№ 4

Есептер шығару

Әр топқа 1 есептен беріледі

Жаңа материалдарға байланысты ресурстар беру, өз бетерінше дайындық жасату, кітаптан жұмыс, топ арқылы пікір алмасу

Оқушылардың мақсаты мұғалімді тыңдау, өз ойлары мен пікірлерін айту

68102 34

68 2 003

01

0

10

0

102

102

0

Шешуі: 650-(1200-800) =250

800-250=550

Жауабы:

1-мектептен 250,

2-мектептен 400,

3-мектептен 550 бала.

Сергіту сәті

«Кірпі биі» атты жаттығу жасау

Оқушылармен бірге сергіту сәтін жасау

Интербелсеңді тақтадағы бейнероиктегідей жаттығулар жасайды.

Талдау

Кім жылдам

арқылы сабақты жинақтайды

№ 5,6

Әр топтан 2 оқушы ортаға шығып теңдеулерді шығарады, сұраққа жауап береді

х+2400:60=310+5000

х+2400:60=5310

х+40=5310

х=5310-40

х=5270

5270+2400:60=310+5000

5310=5310

7500 · 2-х=1250·2

7500 · 2-х=2500

15000-х=2500

х=15000-2500

х=12500

7500 · 2-12500=1250·2

2500=2500

Топтар өзара жарысады, ойларын ортаға салады, тақырыпты жинақтайды

70 · 2+х=3500+120

70·2+х=3620

140+х=3620

х=3620-140

х=3480

70 · 2+3480=3500+120

3620=3620

9000:30-х=300-130

9000:30-х=170

300-х=170

х=300-170

х=130

9000:30-130=300-130

170=170

Ү.Ой толғаныс

Жинақтау

Тақырып бойынша шағын әнгіме құрастырып, ойларын жинақтау

Әр топқа шағын әнгіме жазу тапсырылады, әр топ бүгінгі тақырыптан не біліп не үйренгенін жазады, тақырыпты жинақтайды

Топ бірлесе отырып қағазға тақырыптан не түсінгенін жазады

ҮІ.Бағалау

Өзін-өзі бағалау (2 мин)

Бағдарша, бағалау парақшалары

Бағалау парақтарын таратады

Бір-* бірін бағалауды қадағалау

Топты бағалау

Өзін өзі бағалау

Рефлексия

Стикерлерді толтыру

Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну

Ұсынылған стикерді толтыру

ҮІІ.Үй тапсырмасы

№7

Тез есептеп үйрен










© 2010-2022