Урок-дослідження Рослини. Різноманітність рослин (Я і Україна 1 клас)

Раздел Начальные классы
Класс 1 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Урок- дослідження

Тема. Рослини. Різноманітність рослин.

Значення рослин у житті людини.

Мета: - розширити та уточнити знання учнів про різноманітність рос-

лин, умови їх зростання;

- вчити розпізнавати і наводити приклади рослин із навколишнього

середовища, спостерігати за ними; - встановлювати найпростіші зв`язки між неживою природою (со- нячним світлом, водою, повітрям і поживними речовинами) та

рослинами;

- ознайомити з різноманітністю кімнатних рослин, довести цінність

рослин для людини (естетину, практичну, оздоровчу);

- формувати вміння порівнювати рослини (за розміром, місцем

зростання, використанням людиною);

- виховувати прагнення доглядати і спостерігати за кімнатними

рослинами;

- корегувати зв`зне мовлення, збагачувати слониковий запас учнів.

Обладнання: плакати «Фрукти», «Овочі», «Дерева, кущі, трави»,

склянки з водою, цибуля, предметні картки з назвами

рослин.

Словник: назви рослин (бігонія, кактус, герань, кульбаба, латаття)

Хід уроку

І. Організаційний момент. Психолого- педагогічний

настрій.

Вже дзвінок нам дав сигнал,

Працювати час настав.

Тож і ми часу не гаймо,

Працювати починаємо!

Вправа «Погода»

  • Тепло чи холодно надворі?

  • Яке небо? Чи є дощ?

ІІ. Ознайомлення з темою уроку.

1. Відгадування загадок.

  • Сидить баба на грядках

Вся закутана в хустках. (Капуста)

  • Дівка в коморі- коса надворі. (Морква)

  • Навені веселить, улітку холодить.

Восени харчує, зимою зігріває. (Дерево)

  • Червона, солодка, запашна,

Росте низько, до землі близько. (Полуниця)

  • Як одним словом назвати слова- відгадки? (Рослини)

2. Вступна бесіда

- Ось сьогодні на уроці ми і поговоримо про рослини, різноманітний

світ рослин, попостерігаємо і родосліджуємо за ними.

- На які три групи можна розподілити рослини? (Дерева, кущі, трави)

- Хто спробує на дошці намалювати по одному представнику кожної

групи рослин?

ІІІ. Робота за темою уроку.

1. Робота за підручником.

1.) Учитель читає текст у підручнику.

2.) Відповіді учнув за прослуханним текстом:

- Чи скрізь ростуть рослини?

- Які умови потрібні для росту? (Світло, тепло, поживні речовини)

- Де росте дуб і ліщина? (У лісі)

- Де росте кульбаба? (На лугу)

- Де росте латаття? (У воді)

- Де росте каштан? (У парку)

- Де росте троянда? (На клумбі)

3.) Робота за малюнком у підручнику. Розгляд і коментування.

- Що росте у лісі, на городі, в саду?

2. Бесіда- роповідь. Догляд за кімнатними рослинами.

Значення освітлення, поливання, підпушування для рослин, протирання

листочків.

3. Гра «Знайди зайву рослину».

- Знайди на малюнку зайву рослину, доведи своє міркування.

(Кактус, бігонія, фіалка, кульбаба, тюльпан, герань)

Фізкультхвилинка

Сонечко прокинулось, потягнулось,

В різні боки повернулось.

Потім весело всміхнулось,

Кругом себе обернулось.

Стали квіти оживати,

Пташки пісеньки співати.

Діти стали танцювати,

Любе сонечко вітати.

4. Робота у зошиті.

- Учні виконують завдання у зошиті: «Що де росте?»

5. Дослідження 1.

- Хто хоче бути помічником- дослідником? Поставимоу воду гілочки

вишні, попостерігаємо за ними на протязі місяця.

6. Продовження роботи за підручником.

Розгляд малюнків та відповіді на питання.

- Що виготовляють із пшениці? Винограду? Полуниць? Соняшника?

- Яка користь від рослин?

Висновок: - Рослини забезпечують нам харчування.

- Рослини використовують для виготовлення медикаментів.

- Із рослин виготовляють папір, меблі.

- Рослини милують око.

7. Дослідження 2.

- Поставимо цибулину у воду, будемо спостерігати, які зміни відбува-

тимуться з нашою рослиною.

ІV. Підсумок уроку.

- До якої природи належать рослини?

- Які кімнатні рослини ви знаєте?

- Який зв`язок між деревом і книжкою? Деревом і олівцем?

Корекційна робота. Гра «Життя дерева у різні пори

року»

Діти розподіляються на групи й отримують завдання про життя дерева в різні пори року:


  • дерево розпускає бруньки, слухає пісні птахів;

  • дерево радіє сонечку, шелестить листочками;

  • із дерева опадає листя, поливають його проливні дощі;

  • дерево заснуло, його засипає снігом.

Діти змальовують мімікою і жестами описану ситуацію. Всі інші відгадують, що відбувається з деревом.


© 2010-2022