Інтегпований урок з читання і малювання Підсніжники

Раздел Начальные классы
Класс 3 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:







Інтегрований урок

(розвиток зв'язного мовлення та

образотворчого мистецтва

у 3 класі).

Тема. Перші весняні квіти. Підсніжник.

Складання розповіді з елементами опису.

Малювання підсніжника.







Провела:

вчитель початкових класів

Лящук Олена Миколаївна









Стара Котельня2014р.



Тема. Перші весняні квіти. Підсніжник.

Складання розповіді з елементами опису.

Малювання підсніжника.

Мета уроку: розвивати ключові компетентності: вміння вчитися (організовувати своє робоче місце, орієнтуватися в часі та берегти його, планувати свої дії, доводити роботу до кінця), загальнокультурну компетентність (розвиток мовленнєвих здібностей та норм відповідної культури), громадянську компетентність (здатність екологічно мислити, бережливо ставитися до природи);

розвивати предметні компетентності: вчити спостерігати і бачити красу навколишньої природи, описувати весняну квітку, послідовно формувати думки і поєднувати їх у зв'язному мовленні, збагачувати словниковий запас; розвивати образність мислення, уяву, фантазію, спостережливість;

навчати передавати форму та колір квітки, бачити і передавати різні положення однакових предметів (квіти, і листя) правильно розташовувати зображення на аркуші паперу, самостійно обирати і змішувати необхідні кольори та їх відтінки, передавати характерні особливості форми, кольору квітки; виховувати любов і бережне ставлення до природи.

Обладнання: презентація до уроку, ілюстрації підсніжника, проліска, сон-трави, мати-й-мачухи, музичний файл П.І.Чайковського "Пори року. Весна", «Вальс квітів», гуаш, набір пензликів, кольоровий папір блакитного кольору формату А-5.

Тип уроку: інтегрований урок.

Техніка виконання: гуаш.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Створення емоційної атмосфери

(звучить музика Чайковського «Вальс квітів»)

У нас сьогодні, ніби свято,

Дивіться ж як гостей багато

Зігрійте посмішкою всіх

І привітайтесь від душі.

Ну, а тепер час працювати.

Тож, нумо разом все долати -

Знання і творчість прославляти.

ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Відгадування загадки.

- Зійшли сніги,

Шумить вода,

Весна вже квіти викида,

Буяє травка молода,

Все мертве оживає.

Коли, діти, це буває? СЛАЙД №2,3

/Навесні/


  • Яка зараз пора року?

  • Які зміни відбуваються в живій та неживій природі з приходом весни?

  • Які звуки можна почути навесні?

  • Яка ж, діти, весна? СЛАЙД №4


2. Робота в групах. Складіть асоціативний кущ «Весна» . Мета: активізуваити знання учнів по темі «Весна»

Підготувати до сприймання теми і мети уроку, виділити опорні слова. Інтегпований урок з читання і малювання Підсніжники

















СЛАЙД №5


  • Як називають картини на яких зображена природа?
  • Які кольори весни?

  1. Загадки про квіти.
  • Сьогодні до нас на урок завітала Весна. Прийшла не сама, а з своїми весняними друзями. Відгадайте її загадку-добавлянку і ви здогадаєтеся, хто вони.
Різнобарвні, запашні, Розцвітають навесні, Люблять їх дорослі й діти. Здогадались, що це? …( Квіти)

- Так, мова у цій загадці йде про весняні квіти.

- А тепер спробуйте відгадати загадки про кожну весняну квіточку. Білий, як сніг, Пробудився від сну, Бо першим стрічає Красуню-весну. (Підсніжник) СЛАЙД №6 Я найперша зацвітаю Синім цвітом серед гаю. Відгадайте, що за квітка, Бо мене не стане влітку. (Пролісок) СЛАЙД №7 Має гарні жовті вічка Й фіолетову спідничку. Запах ніжний і духмяний Наповняє ліс весняний. (Фіалка) СЛАЙД №8 Дзвіночки-перлинки на ніжці тонкій, Такі запашні і тендітні такі. В широкому листі, немов у гіллі, Ховають від сонця голівки малі. (Конвалії) СЛАЙД №9 Він морозу не злякався, У пухнасту шубу вбрався. Сам торішній лист пробив Й фіолетово розцвів. (Сон-трава) СЛАЙД №10

  1. Розповідь учителя

Рослини, які зацвітають першими, називаються ранньоквітучими або їх називають ще первоцвітами. До них належать: (Фіалка, сон-трава, мати-й-мачуха, підсніжник, пролісок).

  1. Робота над текстом легенди
  • Розповідь учителя образотворчого мистецтва казки «Про Сніг та Підсніжник»

СЛАЙД №11-21
Коли створив Бог траву, деяке зілля і квіти, то подарував їм різні-прерізні кольори. І пишалися вони, як пишається райдуга семибарвна. Наприкінці Бог створив сніг і сказав до нього: - А колір підшукай собі сам. Ти все на землі можеш з'їсти, то зумієш знайти собі якийсь одяг. І пішов сніг шукати собі колір. Приходить до трави і просить: - Травичко-земличко! Дай мені свого зеленого кольору! Засміялась, зашелестіла трава та й каже: - Не до лиця тобі зелена одежа, і я зелена, і листя дерев зелені, ніхто тебе й не пізнає. Краще попроси у фіалки. Іде сніг до фіалки і просить: - Фіалочко моя запашна! Дай мені свого кольору. А скромна фіалка засоромилася, схилила голівку та й каже: - Нащо ж тобі така скромна одежа? На тебе й ніхто не подивиться. Іди краще до червоної рожі! Пішов сніг до рожі і просить її: - Рожечко моя пишна! Дай мені свого кольору. Але рожа була горда і не хотіла дати снігові свого кольору. Тоді пішов сніг далі шукати. Ходив та просив. І ні одна квітка не захотіла поділитися з ним своїм кольором, не захотіла прикрасити його тіло. Нарешті прийшов сніг до білого підсніжника і просить його зі сльозами: - Маленька моя квіточко! Мій білий дзвіночку! Дай мені свого кольору! Бо буде лихо мені, як стану без одежі. Буде зі мною так, як з тим вітром, що такий недобрий, бо ніхто його не бачить. Змилосердився добрий, ласкавий підсніжник та й скромно каже: - Та моя одежа простенька дуже. Але як тобі подобається, бери собі. Забрав сніг колір у підсніжника і від того часу став такий білий. Але відтоді не любить він ні одної квітки. А підсніжник пестить і голубить, як рідну дитину.

б) Закріплення вивченого матеріалу. Перевірка розуміння тексту.

  • Що цікавого ви дізнались із легенди?

  • Що вас вразило?

  • Якого кольору Підсніжник, і хто подарував йому колір?

  • Як Сніг ставиться до Підсніжника?

ІV. Повідомлення теми і мети уроку СЛАЙД №22 Сьогодні на уроці ми будемо словесно і живописно зображувати підсніжники, ці чудові весняні квіти, які на своїх пелюсточках несуть весну, красу. Кожен з вас намалювавши свій підсніжник, долучиться до створення на дошці панно «Квітучої лісової галявини». - Що ви очікуєте від уроку?
V. Каліграфічна хвилинка.
- Пропоную Вам подумки перенестися до весняного лісу, зупинитися на Квітковій стежині та помилуватися весняними квітами. Послухайте вірш про одну з них у виконанні учня нашого класу. Звучить запис твору П.І. Чайковського "Пори року. Весна. апрель") У проміннях сонця ніжних, край веселого струмка, білий, росяний підсніжник раптом блиснув з-під сніжка... Отакий малий неначе, ледь прокинувся від сну, тихий-тихий, а одначе він привів до нас весну! От йому вже й друзів треба - і гляди, під берестком, мов на землю впало небо - сині проліски кругом.
СЛАЙД №23
- Кому підсніжник так радіє? (Весні) - Чому рослинка радіє весні? (Бо зможе рости перетворитися на красиву квіточку).

- Проаналізуємо з'єднання літер у цьому слові. Напишемо каліграфічно з'єднання букв рядок слова підсніжник.

(на дошці). Пі пі ід сн іж ик ник

  • Доберіть спільнокореневі слова.
  • Розберіть слово за будовою.
VІ. Робота над текстом
  1. Лексична робота.
  • Які квіти першими зустрічають весну?

(Першими весну зустрічають підсніжники. Вони вистромлюють з-під снігу ніжні голівки. Дивляться у світ і усміхаються до сонечка. А воно цілує їх білі личка)

- Як ви гадаєте, чому ця квітка так називається?

Помилуйтесь підсніжниками. (Малюнок підсніжника) СДАЙД №23

  • Якого кольору квіточки, на що вони схожі? (маленькі дзвіночки.)

  • Зі скількох пелюсточок складаються? (трьох).

  • Яке у них стебло, листя? (тоненьке, вузьке, пряме, зелене).

  • Чому підсніжників не було взимку? (Взимку було холодно, замерзла земля, і вони не могли рости).

  • А де знаходилися корінчики? (У землі, під снігом).

  • Чому підсніжники почали розвиватися весною? (Навесні пригріло сонце,в перших сніжних проталинах, де земля відтала, з'являються підсніжники ).

  • А тепер доберемо такі дієслова, які розкажуть про те, як квіти з'являються на землі.

(Пробиваються, вистромлюються, усміхаються, зацвітають, милують, чарують, дивують.) СЛАЙД №24

  • Доберіть прикметники до слова підсніжники. СЛАЙД №25

  • Чому вони так дружно зацвіли?

( Вони були у затишку під снігом, а коли стало тепло, сніг підтанув і підсніжники підвели свої запашні голівки.)

  • А чому так рано розквітли підсніжники? СЛАЙД №26

(Перші квіти - вісники весни, вони несуть радісну звістку про прихід весни).

  • Як треба ставитись до квітів?

(Квіти треба берегти, любити, щоб душа була чистою і світлою. Квіти - це душа землі.) СЛАЙД №27



  1. Орфографічна робота. ( на дошці) Сповіщають про прихід весни, провісники тепла, квіти надії, ніжні, сміливі, схожі на біленькі дзвіночки,білосніжні,

яскраво-зелене стебельце ,вузькі і прямі зелені листочки,

тендітні пелюстки.

- Які вислови можна вжити в переносному значенні у творі?

3. Колективне складання плану розповіді (на дошці)СЛАЙД №28

  1. Чому і коли почали розвиватися підсніжники?

  2. Які у підсніжника листочки, стебельце, квіточки?

  3. Чому треба оберігати підсніжники?

- Як назвемо наш твір? Придумайте заголовок до твору.

4. Усне складання розповідей
VІІ. Фізкультхвилинка. СЛАЙД № 29 Звучить музика Чайковського «Вальс квітів»

  1. Ось іде до нас весна,
Все навколо ожива. Підсніжники прокидаються, Проліски посміхаються. Пташки прилітають, Діти вибігають, На луках стрибають, А потім тихенько За парти сідають. (Діти промовляють слова, імітують рухи)
- Підготуємо свої пальчики до письма. 2.Виконаємо пальчикову гімнастику. «Квітка» СЛАЙД №30 Вихідна позиція

Долоні підняті вгору, пальці створюють "пуп'янок", основи кистей притиснуті одна до другої. Квітка "розпускається": розводимо одночасно пальці рук у боки, потім зводимо пальці разом. Промовляємо слова вірша. Вранці сонечко зійшло, розпустилась квітка. А увечері закриє пелюсточки швидко.

А тепер на нашу квіточку (пальчики) сіла бджілка назбирати медку. Погойдайте її на пелюсточках.

  1. Запис текстів за планом та опорними словами.
    6. Зачитування творів, визначення кращого.

VІІІ. Малювання підсніжника та створення виставки на дошці «Квітуча лісова галявинка»

Малювання підсніжника

(учитель образотворчого мистецтва)

  1. Учні виконують у робочому зошиті навчальні вправи, спрямовані на розвиток дрібної моторики руки. На кольоровому аркуші промальовують елементи квітки та підсніжник гуашевими фарбами.


Інтегпований урок з читання і малювання Підсніжники

  1. Учитель демонструє послідовність зображення підсніжника.
  • Спочатку намічаємо олівцем місце та розміри квітки, напрямок розміщення стебла, напрямок основних листків.

  • На другому етапі малюємо пелюстки квітки «зернятками». Фарба має бути доволі густою, щоб мазок вийшов виразним із чітко окресленим контуром.

  • Пензликом з фарбою, робимо на папері відбиток: спочатку дотикаємося до паперу гострою частиною пензлика «носиком», а потім притискуємо «п'ятку» пензлика, тобто його найширшу частину.

  • Збільшуємо розмір мазка, способом протягування «носика» пензлика і тоді притискаємо «п'ятку».

  • Для виконання більших за розміром мазків можна використовувати більші пензлики.

  1. Учні виконують індивідуальну роботу за творчим задумом.

ІX. Підсумок уроку

  1. Інтерактивна вправа "Мікрофон" СЛАЙД №31
    - Що значить любити квіти? (Берегти, садити, не рвати великі букети в лісі, берегти кореневища тощо).

  • Чи здійснились ваші очікування? Чим сподобався урок? Чого ви навчились сьогодні?

СЛАЙД №32
- Важливо пам'ятати, що підсніжник навесні користується величезним попитом, часто цю рослину масово збирають для продажу або пересадки. У зв'язку з цим вже в багатьох місцевостях, де колись підсніжників було багато, вони зникають або зникли. Підсніжник потребує охорони, він занесений до Червоної книги України

  1. Нещодавно ми вчили вірш Анатолія Костецького про ставлення людини до природи, навколишнього середовища. Давайте згадаємо його. Як він називається? («Не хочу»)

(Колективне виконання вірша Анатолія Костецького («Не хочу» по рядочку учнями класу).

X. Домашнє завдання.
- Побувайте у весняному лісі зі своїми рідними, помилуйтеся весняним квітковим килимом, послухайте музику природи. Спробуйте скласти вірш про весняну квіточку.

XІ. Оцінювання учнів.

10



© 2010-2022