- Преподавателю
- Начальные классы
- Урок по математике в 1 классе на тему Сложение и вычитание числа 2
Урок по математике в 1 классе на тему Сложение и вычитание числа 2
Раздел | Начальные классы |
Класс | 1 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Долженко Е.В. |
Дата | 06.01.2016 |
Формат | doc |
Изображения | Есть |
Тема: Вправи та задачі на засвоєння таблиць додавання та віднімання числа 2.
Мета: Закріпити уміння дітей додавати і віднімати число 2, формувати вміння
складати та розв'язувати задачі на знаходження суми .
Розвивати логічне мислення, пам'ять, обчислювальні навички,
спостережливість.
Виховувати увагу, охайність і старанність в роботі, бережливе ставлення до
природи.
Хід уроку
I. Організаційний момент. Повідомлення теми уроку.
а) Привітання до гостей. Посадка.
б) Сьогодні у нас незвичайний урок. До нас прийшов казковий герой, а хто?
Відгадайте.
В річці сидить, по-французьки говорить, по-блошиному скаче, мов людина
плаває. (жаба)
- Так, до нас прийшла жабка-мандрівниця з казки Гаршина. Ми про неї дивилися мультфільм. То давайте і ми сьогодні підемо у мандрівку і все, що бачила наша жабка, побачимо на власні очі.
-Під час подорожі ми будемо закріплювати таблицю додавання і віднімання числа 2, розв'язувати приклади і задачі, складати задачі, повторимо геометричні фігури.
А з собою візьмемо нашу увагу, слух, уяву, а також розум, охайність і знання.
II. Актуалізація опорних знань.
1. Розминка.
- Отже, почнемо нашу подорож з розминки.
-
-
Рахунок 1-10, 10 - 1
-
Парами від 1, 2 (непарні, парні числа)
-
-
Сьогодні четвер. Який день був учора? Позавчора?
-
Який день буде завтра? Післязавтра?
-
Чи правильне твердження?
-
Всі люди дихають.
-
Дід молодший за онука.
-
8 < 6 на 1
-
Якщо стіл має 4 ноги, то все, що має 4 ноги є столом.
2. Хвилинка каліграфії.
-
До болота, де жила наша жабка, часто приходив незвичайний баранець. Він весь складений із цифр.
-
Відгадайте, з яких саме?
-
Яких найбільше? (8)
-
Показ цифри 8 (таблиця).
-
Давайте згадаємо, як пишеться цифра 8.
Вірш
У цифри 8 - два кільця
Без початку і кінця.
(складається з двох овалів, пишемо з куточка на середину клітинки)
- записати каліграфічно 8 разів.
- дати характеристику числа 8.
- склад числа 8
^
7
6
5
4 (повторити хором)
- входить до складу інших чисел
9 10
^ ^
8 8
- в якому двоцифровому числі ІІ десятка зустрічається цифра 8? (18)
3. Усний рахунок
-
Над болітцем, де живе жабка, набігли хмарки.
-
Давайте розв'яжемо приклади і розгонимо хмарки.
+ 2 = 8 - Яка дія? Як називаються числа при + ?
Прочитати різними способами.
5 - = 3 - Яка дія? Як називаються числа при - ?
Прочитати різними способами.
7 * = 4
8 * = 10
4. Математичний диктант.
- Давайте і ми напишемо математичний диктант, щоб у наших зошитах теж засяяли сонечка.
-Повторити:
Наступне
Попереднє
Збільшити на
Зменшити на
-
Наступне 7
-
Попереднє 6
-
Сусіди 5
-
6 збільшити на 2
-
4 зменшити на 2
-
Скільки кутів у квадрата?
-
Перевірка. Відкрити аркуш. Читає вчитель.
-
У кого так? Відступити 1 клітинку, намалювати
- Яке число зайве? Чому? Під сонечком розквітли квіти. (таблиці + і - числа 2)
III. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Зупинка №1. На лузі.
- Наша перша зупинка на лузі. Давайте послухаємо, подивимось. Навесні луг різнокольоровий від маргариток, фіалок, кульбабок.
- Хто ж нас тут зустрічає?
Гуде мохнатенький, летить за солоденьким.
(джміль)
-
Він приготував вам завдання. По квітах можна визначити час, бо закривають і відкривають вони свої пелюстки в різний час дня.
-
Давайте порахуємо приклади і визначимо, коли відкриваються ці квіти.
Мак 8 - 3 = 5 (год)
Кульбаба 10 - 4 = 6 (год)
Льон 9 - 2 = 7 (год)
Нагідки 5 + 4 = 9 (год)
- А ще по квітках можна визначити погоду. Деякі квіти перед дощем закривають свою квітку.
- Гарно тут. Відпочинемо на лузі.
Фізкультхвилинка.
1 - 2 - всі присіли,
Потім вгору підлетіли,
3 - 4 - нахилились, із струмочка гарно вмились.
5 - 6 - усі веселі летимо на каруселі.
7 - 8 - в поїзд сіли, ніжками затупотіли.
9 - 10 - відпочили і за парти тихо сіли.
2. Задачі.
- А чи знаєте, хто живе в лузі? Відгадайте загадку:
Серед ночі помічає,
Де й комашка пролітає,
А при сонечку вона
Не побачить і слона. (Сова)
-
Сова полює вночі і дуже полюбляє мишей.
Завдання від сови
Вчора я спіймала 3 миші, а сьогодні - 6. Скільки мишей я спіймала?
-
Скільки спіймала вчора? (3)
-
Сьогодні? (6)
-
Яке запитання?
-
Якою дією будемо розв'язувати? Чому?
-
Яким прикладом розв'яжемо?
-
Запис: 3 + 6 = 9 (м)
-
Відповідь?
-
Який тип задачі? (знаходження суми)
Маленька мишка теж склала для вас задачу.
Я знайшла 6 горішків.
3 горішка я з'їла.
- Чи правильно склала мишка задачу?
- Чому? Чого не вистачає?
- Повторити по таблиці складові задачі:
Умова
Запитання
Розв'язання
Відповідь
- Яке запитання поставимо? Дія? Чому?
- Яким прикладом розв'яжемо?
6 - 3 = 3 (г.)
- Відповідь?
- Тип задачі? (знаходження остачі)
Ось з'явився їжачок. Що він знайшов? (яблука, груші)
- Скільки яблук? (3)
- Скільки груш? (4)
- Скласти задачу, щоб розв'язувалась додаванням.
- Розв'язання, відповідь. (усно)
Зупинка 2. У лісі.
- Наступна зупинка у лісі.
Тут приємно відпочивати.
Трішки відпочинемо і послухаємо голоси пташок. (запис голосів птахів)
-
Тут нас зустрічає дятел. Він приготував для вас завдання різного ступеню складності. Оберіть завдання по своїх силах, розв'яжіть і порівняйте.
5 - 2 * 4 8 - 4 * 5 12 - 3 * 8
5 * 2 + 2 9 * 5 + 3 6 * 11 - 2
7 - 1 * 6 + 0 10 - 8 * 9 - 7 8 + 4 * 9 + 3 (Перевірка)
- В лісі багато звірів. До нас по допомогу прийшов ведмідь і просить допомогти виконати завдання.
-
Слухайте уважно і рахуйте.
Посадив ведмідь в лісочку
6 берізок, 3 дубочки.
Рахувати сам не вмів,
Нас допомогти просив. (9)
-
Яким прикладом дізнались?
6 + 3 = 9
Зупинка 3. На річці.
-
Помандруємо далі. Підемо на … (ребус) берег. Так, на берег річки.
Тут нам приготували завдання.
Над річкою летіли: ворона, окунь, 2 синиці, 3 ластівки.
Скільки птиць?
-
Біля річки змагалися метелик, сонечко і равлик, хто з них зранку подолає більшу відстань? Ми про це дізнаємось, коли виміряємо шлях кожного.
-
Яку геометричну фігуру складає їхній шлях?(ламана лінія)
-
З чого складається ламана?
-
Як дізнатися шлях? ( виміряти довжину відрізків і скласти)
-
Виміряйте.Чий шлях довше?
-
Накресліть коротший відрізок.
-
- Які ще геометричні фігури знаєте?
- Назвіть геометричні фігури. (на дошці фігури різного кольору з числами в середині)
-
Які числа в трикутниках?
-
Знайдіть суму цих чисел.
-
Назвіть колір квадрата, в якому число 5.
-
Якщо у квадрата відрізати один кут, скільки залишиться? Як називається така фігура?
IV. Підсумок.
-
А тепер давайте залишимо нашу жабку мандрувати далі. А нам час вертатися додому.
-
Сподобалась подорож?
-
Чому вчилися на уроці?