Ана тілі. Шыбын мен көбелек

Раздел Начальные классы
Класс 3 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Ана тілі.Шыбын мен көбелекАна тілі.Шыбын мен көбелекАна тілі.Шыбын мен көбелекАна тілі.Шыбын мен көбелекАна тілі.Шыбын мен көбелекАна тілі.Шыбын мен көбелекПәні:Ана тілі. 4-сынып.

Сабақтың тақырыбы: Шыбын мен Көбелек. Сейітқұл Оспанов.

Сабақтың мақсаты: Оқушыны Сейітқұл Оспановтың «Шыбын мен Көбелек» атты мысалымен таныстырып, баланың жеке қабілеті мен белсенділігіне сүйене, мысалдағы түйінді ойды ашуға жағдай жасау; өз бетінше шығармашылықпен жұмыс істеуге баулу, байланыстырып сөйлеу, ойын қорыту, тұжырым жасай білу қабілетін дамыту.

Күтілетін нәтежелер: Шыбын мен Көбелек туралы түсініктері кеңейтіледі.Өз беттерінше жұмыс жасай алады.Топтық ж/е жұптық жұмыстарға белсенді қатысуға үйренеді,өз ойын сенімді айтуға машықтанады.

Әдіс -тәсілдер: сұрақ-жауап, талдау, іздену, ойын қорыту. Екі жұлдыз бір тілек.

Енгізілген модульдер: 1. Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету..

2.Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу.

3. Оқыту мен оқудағы жаңа-тәсілдер .

4. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.

5. Дарынды және талантты балаларды оқыту.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа әзірлік.

Амандасу,түгендеу, оқушылардың зейінін сабаққа аудару. Барлығы:

Күн жарығын алақанға саламын,

Жүрегіме басып ұстай қаламын.

Ізгі әрі нәзік, жарық, мейірімді,

Болып кетер сонда дереу жан-жағым.

Балаларды топқа бөлемін.Мазайка әдісі бойынша.

Балалар топқа бөлінеді суреттер құрастыру арқылы .

ІІІ. Үй тапсырмасын пысықтау: Сапардың істегені дұрыс па? Біздің ортамызда осындай адамдар бар ма?

Үй тапсырмасын мәнерлеп оқиды.

Ашық тест аламын.

Тест.

1. Парта Сапарға неге ренжіді?

А) жазды.

Б ) сызды.

В) тазалады.

2. Сапар өз кінәсін мойындады ма?

А) ия

Б) жоқ

В) білмеймін

3) Сапар мен Парта мысалын кім жазды?

А) Сейтқұл Оспанов.

Б ) Адырбек Сопыбае.

В) Қастек Баянбаев.

Балалар тестке жауап береді.

ІҮ. Мақсат қою кезеңі: 1.Сабақтың мақсатын, тақырыбын хабарлау. 2.Жаңа сабаққа даярлық. Шыбын жайлы не білесің? Көбелек туралы не білесің?

Балалар сұрақтарға жауап береді.

Ү. Жаңа сабақтың тақырыбын ашу үшін балалар сұрақтарға жауап бере отырып сурет құрастырады.

Ана тілі.Шыбын мен көбелек

1. Диалог дегеніміз не? 2. Манолог дегеніміз не? 3. Мысал дегеніміз не? 4.Ахмет Байтұрсыновтың мысалы қалай аталады?

Жаңа сабақтың тақырыбы шығады.

Жаңа сабақ.

Сейітқұл Оспановтың «Шыбын мен Көбелек» атты мысалын түсініп, жалғастырып, рөлге бөліп оқу. 2. 3. Мысал не жайлы екен? Шыбын мен Көбелек неге келіспей қалды? Шыбын не деп мақтанды? Көбелек оған не деді? Қайсысының айтқаны дұрыс деп ойлайсың?

Төрт топ постер дайындайды.

Көбелек пен Шыбынға мінездеме беріп көр.

сезімтал

Көбелек әдемі

ұстамды

мақтаншақ

Шыбын жұқсыз

Сұғанақ

Балалар төрт топ болып шыбын мен көбелек туралы постер дайындап ,сол постерлерін қорғап шығады.

Сергіту жаттығуы.

Көбелек тұрып ертемен,

Күлімсіреп керілді.

Бір дегенде бетін жуды,

Екі дегенде шыр айналды.

Үш дегенде жерге жетті,

Төрт дегенде ұшып кетті.

Сергіту жаттығуын жасайды

Рефлексия :Екі жұлдыз ,бір тілек әдісін қолданамын. Бүгін не өттік?

2 жұлдыз ,1 тілек.

Ана тілі.Шыбын мен көбелекАна тілі.Шыбын мен көбелек

Балалар өздеріне ұнаған тапырманы жазады және жақсы тілек жазады.

Үйге тапсырма: 1. түсініп оқу, сурет салу.

Үй жұмысымен танысады.

Бағалау.

Ана тілі.Шыбын мен көбелек

Бағалау тақтасына қарап бағаланады.



© 2010-2022