Қазақ тілі 3 сынып Сөйлем

Раздел Начальные классы
Класс 3 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақтың тақырыбы: Сөйлем
Сабақтың мақсаты: Оқушылар сөйлем, сөйлем түрлерін еске түсіріп, Сөйлемдерді тыныс белгілеріне қарай ажырата алуы.Оқушылар өз ойларын қорғай білуге үйрету.

Білімділік: Оқушылардың сөйлем, сөйлем түрлері туралы білімдерін нығайу.Сөйлем түрлерін ажырата білуге, сөйлемнің мәнін терең ұғып, мағынасын аша білуге үйрету.
Дамытушылық: Оқушылардың ойлау қабілетін, тілін дамыту.

Сабақтың түрі: қайталау
Сабақтың әдісі: Тірек сызба, деңгейлік тапсырма,
еркін жазу, түсіндіру, ойын, кезекпен қайталау т.б
Сабақтың көрнекілігі: Тірек сызба, топтық тапсырмалар, суреттер, суреттер топтамасы.

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық тренинг

  • Оқушылар қолдарын бір - бірлеріне тигізіп мұғалімнің сәттілік тілеуі.

  • Сендер бүгінгі сабаққа жақсы қатысуларыңды сұраймын

  • Сұрақтарға мүдірмей жауап беріп отыру

  • Сабақта барынша белсенділік танытуларыңды сұраймын

  • Бүгінгі сабағымыз сәтті өтсін


  1. Өткен сабақты тексеру

Сөйлемдерді толықтыру стратегиясы

Балалар, біз сендермен өткен сабақта үлкен қандай тақырыппен таныстық

Ол тақырып мәтін деп аталады

Осы мәтін тақырыбын алып біз сендермен осы сөзді толықтыру арқылы өткен сабақты еске түсірейікші

Мәтін---------- тақырыбы ------- азат жолдан ------ негізгі ойы ------- негізгі бөлімі

Әңгімелеу сипаттау пайымдау.

Баяндайды сипаттайды пікірді түсіндіреді, дәлелдейді

Не істеді? Қандай? Не үшін?


  1. Жаңа сабаққа дайындық

Шымылдық ашу

Кітап, білім, бұлақ Кітап - білім бұлағы.

Кітап, оқы, көп Кітапті көп оқы.

Екіге бөлініп тұрған сөздермен сөйлемдерді ажырату

Қай бөлікте мағына бар

Қайсысы сөйлем екенін ажырату


  1. Жаңа сабақ

Жұмбақ жасыру

Өзім сөзден тұрамын

Аяқталған ойды құрамын Сөйлем

Бігінгі сабағымыздың тақырыбы Сөйлем

Сендерге сөйлем тақырыбы таныс.

Мақсатымыз: Сөйлем тақырыбымен еске түсіріп, сөйлемдерді тыныс белгілеріне қарай ажырату

Дәптермен жұмыс:

Дәптерімізді ашайық

Салақтықтан қашайық

Дәптерімізге әдемі етіп жазайық

Бүгінгі күнді жазамыз

Жиырма төртінші қазан

Сынып жұмысы

Сөйлем

Көркем жазу минутын орындайық

Сс Сс

Оқулықпен жұмыс:

Оқулықтың 58 бетін ашамыз, 4 жаттығуға қараймыз

Ертегіні оқу

Неше сөйлем бар екенін анықтау

Тиісті тыныс белгісін қойып, көшіріп жазу

Ертегіні жалғастыру

Автор орындығына отырып оқып беру.

Сергіту сәті: Би


Суретпен жұмыс

Ат жарысы басталды

Алда келе жатқан кім?

Болат, бас қамшыны, бас!

Осы сөздерді тиісті үйшіктерге орналастыру


  1. Жаңа сабақты бекіту

Жұппен жұмыс

Графикалық диктант

Топпен талдау

Жақсы сөйлемдерді дәптерге жазу

Әр қатардан бір оқушы мен бір сөйлем

Тыныс белгілері атты көрініс.


  1. Үй тапсырмасы: 58 беттегі 3 жаттығу


  1. Қортынды:

Рефлексия:

Қызыл маған әлі де көмек керек

Жасыл сабақ көңілді өтті, маған ұнады

Сары сабақты түсіндім

Бағалау

© 2010-2022