- Преподавателю
- Начальные классы
- Ашық сабақ (математика 1-сынып) Кері есептер
Ашық сабақ (математика 1-сынып) Кері есептер
Раздел | Начальные классы |
Класс | 1 класс |
Тип | Рабочие программы |
Автор | Садвакасова К.А. |
Дата | 06.02.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Математика 1- сынып (ашық сабақ)
Сабақтың тақырыбы: Кері есептер
Сабақтың мақсаты: Кері есептер жөнінде алған білім, білік дағдысын тиянақтау. Оқушылардың тез есептеу, ойлау, байқау қабілеттерін дамыту. Жауапкершілікке, сыйластыққа тәрбиелеу.
Әдісі: Сұрақ- жауап, талдау, жинақтау, салыстыру, тест, сын тұрғысынан ойлау.
Сабақтың көрнекілігі: Сандар, тест, үлестірме материалдар, логикалық суреттер, слайдтар, интербелсенді тақта.
Сабақтың барысы: I. Психологиялық дайындық.
Мен сабақта отырмын. Міне, мен үшін ең қызықты пән басталды. Мен дұрыс, тез есептей аламын. Себебі менің ақыл - ойым мықты! Мен... дайынмын. Ал, бастайық!
II. Өткенді пысықтау.
-
Математикалық диктант.
10- екі таңбалы
0,1,2,3,4,5,6,7,8,9 - бір таңбалыЖазғандары бойынша «Венн диаграммасын» сызу:
Сандар, цифрлар
-
«Топтастыру» - жұлдызды санға тоқталу, түсінік беру.
3
би дана
жұрт
-
Ойын «Кім байқағыш?»
3-7 - ге дейін, 2-9-ға дейін тура, кері санату.
-
«Көршісін тап» ойыны.
Слайдтан шыққан сандардың көршілерін атап беру.
III. Жаңа сабақ.
-
Оқулықпен жұмыс.
№1 кітаптан есептің берілгенін, сұрағын оқу, не белгілі, не белгісіз екенін талдау, қысқаша шартын жазып, қолданатын амалды анықтау.
Шешуін, жауабын жазу. Екі есепті салыстыра отыра, кері есептер екенін тағайындау.
-
Дәптермен жұмыс.
-
Үлестірме материалдар арқылы «Балапан» тапсырмаларын орындату.
-
Сергіту сәті (қимыл - қозғалыс арқылы музыкамен «Балапандар» биін билету).
-
Тест (үлгісі) 5+5/10,8,9
3+3/5,6,7
4+3
7
2+3
-
Логикалық суреттер бойынша сұрақ- жауап: екі заттың ұқсастығы мен өзгерістерін тапқызу, иллюзия заңымен суреттерді анықтау, т.б.
-
«Миға шабуыл» сұрақ- жауаптарымен геометриялық фигуралар беру арқылы ең зерек оқушыны және жеңімпаз топты анықтау.
IV. Рефлексия. Смайлик арқылы сабақтан алған әсерлерін, өз көңіл- күйлерін көрсету.
V. Бағалау.