Сабак такырыбы Туган жер

Раздел Начальные классы
Класс 3 класс
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Пән мұғалімі: Мусағалиева Аякөз

Пәні :ана тілі

Өтілетін күні:14.11. 13

Сыныбы:2"б"

Сабақтың тақырыбы

Туған жер. Ж. Аймауытов



Сабақтың мақсаты

Мәтінді зерттей оқып, мазмұнына мән беру.Туған жерге деген сүйіспеншілігін туған тіл арқылы жеткізуге болатынын сезіндіру.

Оқу нәтижесі

Мәтіннің мазмұны мен идеясын ашуды үйренді, өз туған жеріне деген сүйіспеншілігі артты.Топта жұмыс жасауды, өз пікірін қорғауды үйренді.

Түйінді идея

Туған жерін сүю,құрметтеу.

Сабақтың түрі

Іздену, шығармашылық сабағы

Cабақтың типі

Жаңа сабаты түсіндіру.

Дереккөздер

Суреттер, ресурстар, үлестірме қағаздар. Оқулық, парақшалар, интернет материалдары.


Мұғалімнің іс -әрекеті

Оқушының іс- әрекеті

Тапсырмалар

Психологиялық дайындық. "Бас бармақ".тренинг

Топқа бөлу.

Қызығушылығын ояту.

"Елес жетелеу" әдісі.

Электрондық оқулық.

Мағынаны тану.

Топтық жұмыс.

Мәтінмен жұмыс.

"Көршіңе әңгімелеп бер" әдісі

"Идея туралы ойлар"әдісі

Жұптық жұмыс. "Ұйқасын тап"

Ой қозғау.

"Әдебиет үйірмесі" және " Сұрақты ұстап ал" әдісі.

Бағалау.( оқыту үшін бағалау)

Үйге тапсырма.

Кері байланыс

Тренинг.

Топқа бөлініп отырады

"Болжау" әдісі.

Сұрақтаға жауап беру

Әр топ өз бөлігі бойынша түсіндіреді.

Өлең құрастыру.

Бекіту сұрақтарына жауап береді



Рефлексия жазады

Әдіс-тәсілдер

Жұптық,топтық жұмыс жасау,ой қозғау. Сын тұрғысынан ойлау технологиясының стратегияларын қолдану.

Сабақ бойынша мұғалім жазбалары

Уақыты

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті

2 минут

5 минут

5 минут

5 минут

10 мин

5минут

4 минут


5 минут


2 минут

2мин

1.Ұйымдастыру,оқушылардың назарын сабақ мақсатына аудару.Психологиялық дайындық. 2.Үй тапсырмасын тексеру.

Мәнерлеп жатқа айту.

3.Жаңа сабақ

Қызығушылығын ояту

"Елес жетелеу" әдісі.

Қоңырсыған сүт, қайнатқан қаймақ иісі, Кешке қарайғы малдың шуы, таңда шақырған әтештің дауысы. Ондағы түтіннің иісі де жағымды.

Ыстық қой шіркін ...

Кім сүймес оны !..

Электронды оқулықпен жұмыс.

Мағынаны тану.

Топпен жұмыс

І топ - Берілген сөздер ішінен осы әннің әуенін сипаттайтындарын теріп айт.

ІІ топ - " Туған жерім" сөздерінің орнына дәл сондай ерекше мақтаныш

пен, көтеріңкі , әрі көңілді дауыспен айтылатын қандай сөздерді білесің?

ІІІ топ - Берілген ретімен көп нүктенің орнына төмендегі сөздерді қойып, дауыстап айт.

Мәтінмен жұмыс.

І топ - үзінділер беру

ІІ топ - үзінділер беру

ІІІ топ - үзінділер беру

Сөздік жұмыс.

Жұптық жұмыс.

Ұйқасын тап.

Көгінде күн нұрын төккен,

Жерінде гүл жұпар сепкен.

-------------------------------------- ,

-------------------------------------- .

Ой қозғау.

І топ - Сілтеме табушылар

( мәтіндегі негізгі ойды анықтап тұрған, оқиғаның ең қызықты жерін табу)

ІІ топ - Сөз тапқыштар ("Ауылым" тақырыбына мәтін құр)

ІІІ топ - Сұрақ қоюшылар (мәтінге байланысты сұрақ қояды)

Бағалау.

Үйге тапсырма.

Кері байланыс. " Бас бармақ"

1.Кезекшінің жауа

бы,сабаққа ынта ау

дару.Түстер арқылы топқа бөлу.Смайликтер арқылы көңіл күйлерін анықтау.

Жаттқа айтады.

Болжау арқылы жаңа сабақтың тақырыбын табады.

Туған жер туралы ән жіберіледі.Сол туралы сұрақтар, тапсырмалар орындалады.

Теріп айту.

Сөздер табу.

Сөйлемдер құру.

Әр топ берілген мәтін үзінділерін оқып өз сөздерімен түсіндіреді.

Ұйқасын тауып өлең құрайды.

Қызықты жерін табады.

Мәтін құрайды.

Мәтін бойынша қорытынды сұрақтар қояды.

Формативті бағалау.

Мәтінді оқып келу.

"Туған жер тақырыбына өлеңдер жаттау.

Сұхбат жүргізіледі.

Сабақтың жабдықтары

Мультимедиялық проектор,А- 3-4 қағаз,түсті маркерлер,қарындаш,

стикерлер,флипчарт,видео материалдары, наутбок.

Келесі тапсырмалар/портфолио/

Жеке портфолиоға өз "Туған ауылы" туралы материалдар жинақтау.



© 2010-2022