1 c сынып қысқа мерзімді жоспарлар

Раздел Начальные классы
Класс 1 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

1 c сынып қысқа мерзімді жоспарлар1 c сынып қысқа мерзімді жоспарлар1 c сынып қысқа мерзімді жоспарлар1 c сынып қысқа мерзімді жоспарлар1 c сынып қысқа мерзімді жоспарлар1 c сынып қысқа мерзімді жоспарлар1 c сынып қысқа мерзімді жоспарлар1 c сынып қысқа мерзімді жоспарлар1 c сынып қысқа мерзімді жоспарлар1 c сынып қысқа мерзімді жоспарлар1 c сынып қысқа мерзімді жоспарлар1 c сынып қысқа мерзімді жоспарлар1 c сынып қысқа мерзімді жоспарлар1 c сынып қысқа мерзімді жоспарларҚысқа мерзімді жоспар

Күні:11.01

Пәні: Математика

Сыныбы: 1 «Д»

Сабақтың тақырыбы: 3 санын қосу және азайту.

Сабақтың мақсаты: 3 санын қосу және азайту тәсілдеріменен оқушыларды таныстыру. Қосындының және айырманың мәндерін тапқанда 3+3 жағдайын қолдана білуге үйрету.

Түйінді идея: 3 санына қатысты мысалдар ойлауға, шығаруға , шапшаң есептеуге үйрету, патриоттық тәрбие беру.

Сабақ көрнекілігі: оқулық, тарат палы кеспе қағаздар,флипчарт, стикер, маркер, түрлі -түсті қалам.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: «Сандар сандығы» Топтық жұмыс,СТО,ассоциациялық,шығармашылық тапсырмалар.

Күтілетін нәтиже: Сыни тұрғысынан ойлана алады , өз беттерінше тақырыпты меңгереді, өрнектер құрып, мәндерін есептеуді меңгереді, өзін-өзі бағалайды.

Кезеңдер

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Уақыт

1

Психололгиялық

дайындық

Өзіңе сен, өзіңнің күшіңе сен,

Қос қолыңмен істелген ісіңе сен.

Алысың да сыйлайды, жақының да,

Өзіңді өзің төменге түсірмесең.

Мұғаліммен бірге ұлағатты сөздерді айтады,ұғады.

1 мин

2

Ұйымдастыру

кезеңі

Қуыр, қуыр, қуырмаш,

Балапанға тары шаш,

Тауықтарға бидай шаш,

Басбармақ, баланүйрек, ортантерек, шылдыршүмек,кішкенебөбек.

Санамақ бойыншатопқа бөлінеді.

2 мин

3

Үй тапсырмасы

«Ыстық орындық» әдісімен пысықтау

Ойланады, айтады

7мин

4

Жаңа сабақ

3 санын қосу және азайту.

«Миға шабуыл»әдісімен диалог құра отырып №1тапсырманы суреттермен түсіндіру. 3+3 жағдайындағы қосуды енгізіп мысалдар келтіру.

Ойланады, сұрақтарға жауап береді,жаңа тақырыпты өз беттерінше ашды,есепті шығару арқылы бүгінгі жаңа тақырыпты меңгереді

10 мин

5

Дәптермен жұмыс

№2,3,4 мысалдарды тақтаға орындату.

Берілген есептердің жауаптарын тексеріп, өзерін бағалауда дұрыс баға берулерін қадағалау.

№2 3+3, 6-?, ?-3, ?+3 жағдайларына мысалдар келтіреді.

№3 Еаептің шартын тақтаға құрып шығарады.

№4 2 сан аттай отырып санап, сандарды өсу , кему ретімен жазады.

5 мин

6

Сергіту сәті

Көңіл күйді көтеретін әуен қою

Дене қимылымен жаттығу орындайды

4минут

7

Жұптық жұмыс,

жаңа сабақты

пысықтау

Ұзындықтары 3см,4см,5см,3см,4см,5см болатын қандай фигуралар сызуға болады.

Сыни тұрғысынан ойлана алады,сыза біледі, түсінеді , қолданады.

10 мин

8

Бағалау

Балдық жүйе бойынша бағалайды

бағалау критерийлері бойынша өзін-өзі, бағалайды

3 минут

9

Үйге тапсырма

99-бет. №5

1

10

Кері бай ланыс жасау.

2

Пән мұғалімі:Кайназарова Н.

Тексерілді:___________________

Рефлексия ___________________________

1.Не сәтті?

2.Не сәтсіз?

3.Нені жақсартуым керек?




Қысқа мерзімді жоспар

Күні:11.01

Пәні: Ана тілі.

Сыныбы: 1 «Д»

Сабақтың тақырыбы: Қыс.Сөйлем. Сөз, дыбыс, әріп.1-2-жаттығулар.

Сабақтың мақсаты: Сауат ашу кезеңінде өтілген сөйлем, сөз, дыбыс, әріп туралы ұғымдарды еске түсіріп, қайталау.Сөйлемдерді қатесіз көшіріп жаздыру. Әр сөзде неше дыбыс, неше әріп барын ажыратып, дыбыстық талдау жасатуға үйрету.

Түйінді идея: Сөздерге дыбыстық талдау жасай алады, алған білімін қолдана алады. Оқушыларға рухани тәлім-тәрбие беру.

Сабақ көрнекілігі: оқулық, тарат палы кеспе қағаздар, қыстың суреті, бағалау құралдары.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: Топтық жұмыс,СТО, жеке жұмыс , шығармашылық тапсырмалар.

Күтілетін нәтиже: Сыни тұрғысынан ойлана алады , өз беттерінше тақырыпты меңгереді, өткенді еске түсіріп, жаңа тақырыпты меңгереді, өзін-өзі бағалайды.

Кезеңдер

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Уақыт

1

Психололгиялық

дайындық

Оқушылардың сыртқы даярлығы.

Мұғаліммен бірге ұлағатты сөздерді айтады,ұғады.

1 мин

2

Ұйымдастыру

кезеңі

Қуыр, қуыр, қуырмаш,

Балапанға тары шаш,

Тауықтарға бидай шаш,

Басбармақ, баланүйрек, ортан терек, шылдыр шүмек,кішкене бөбек.

Санамақ бойынша топқа бөлінеді, топтасады.

2 мин

3

Үй тапсырмасы

Алфавитті сұрау, дыбыстарды ажырату.

Ойланады, айтады

7мин

4

Жаңа сабақ

Қыс.Сөйлем. Сөз, дыбыс, әріп.1-2-жаттығулар.

«Қыс» тақырыбындағы суреттерді әңгімелету.

Оқушылардың құраған сөйлемдерін талдайды.

Миға шабуыл жасау, 1- жаттығуды ауызша айтқызу.

*Өлеңді мәнерлеп оқып беру.

Ойланады, сұрақтарға жауап береді,жаңа тақырыпты өз беттерінше ашды, сөйлемдер құрып, талқылайды.

Оқулықтағы 1 жаттығуды ауызша айтып, тапсырманы орындайды.

Тыңдап, өздері іштен оқиды.

10 мин

5

Дәптермен жұмыс

Топтық жұмыс:

Қар қалың жауды.

(Сөйлемді дәптерге жаздырып , талқылату.)

Тапсырманы топтасып , дәптерге орындайды.

5 мин

6

Сергіту сәті

«Адасқан сөздер»ойыны.

Дене қимылымен жаттығу орындайды, әр оқушы өз жұбын табады.

4минут

7

Жұптық жұмыс,

жаңа сабақты

пысықтау

Шығармашылық тапсырманы жұптасып орындату

Жұптасып оқулықта 2- жаттығуды орындайды.

10 мин

8

Бағалау

Балдық жүйе бойынша бағалайды

бағалау критерийлері бойынша өзін-өзі, бағалайды

3 минут

9

Үйге тапсырма

«Қыс» өлеңін жатқа айту.

1

10

Кері бай ланыс жасау.

2

Пән мұғалімі:Кайназарова Н.

Тексерілді:___________________

Қысқа мерзімді жоспар

Күні:11.01 2-сабақ.

Пәні: Ана тілі.

Сыныбы: 1 «Д»

Сабақтың тақырыбы: Аққала. 3-4-жаттығулар.

Сабақтың мақсаты: Сауат ашу кезеңінде өтілген сөйлем, сөз, дыбыс, әріп туралы ұғымдарды еске түсіріп, қайталау.Сөйлемдерді қатесіз көшіріп жаздыру. Әр сөзде неше дыбыс, неше әріп барын ажыратып, дыбыстық талдау жасатуға үйрету.Өлеңді түсініп, мәнерлеп оқуға жаттықтыру.

Түйінді идея: Сөздерге дыбыстық талдау жасай алады, алған білімін қолдана алады. Оқушыларға рухани тәлім-тәрбие беру.

Сабақ көрнекілігі: оқулық, тарат палы кеспе қағаздар, қыстың суреті, бағалау құралдары.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: Топтық жұмыс,СТО, жеке жұмыс , шығармашылық тапсырмалар.

Күтілетін нәтиже: Сыни тұрғысынан ойлана алады , өз беттерінше тақырыпты меңгереді, өткенді еске түсіріп, жаңа тақырыпты меңгереді, өзін-өзі бағалайды.

Кезеңдер

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

1

Психололгиялық

дайындық 1 мин

Оқушылардың сыртқы даярлығы.

Мұғаліммен бірге ұлағатты сөздерді айтады,ұғады.

2

Ұйымдастыру

кезеңі

2 мин

Қуыр, қуыр, қуырмаш,

Балапанға тары шаш,

Тауықтарға бидай шаш,

Басбармақ, баланүйрек, ортан терек, шылдыр шүмек,кішкене бөбек.

Санамақ бойынша топқа бөлінеді, топтасады.

3

Үй тапсырмасын тексеру 7-мин

Сөздік диктант.

Сөздерді қатесіз жазады.

4

Жаңа сабақ

20 мин

Аққала. 3-4-жаттығулар.

«Аққала» тақырыбындағы өлеңді мәнерлеп оқып беру.

*Өлеңді тізбектей оқыту.

*Өлеңді мәнерлеп оқып беру.

-Аққала неден жасалады?

-Қыста тағы қандай ойын түрлері бар?

-Қыс қызығы неде?

3-жаттығу.

Әңгімеде неше сөйлем бар?

Бірінші сөйлем неше сөзден құралған?

Екінші сөйлем кім туралы айтылған?

Ойланады, сұрақтарға жауап береді,жаңа тақырыпты өз беттерінше ашды, сөйлемдер құрып, талқылайды.

Оқулықтағы 3-жаттығуды ауызша айтып, тапсырманы орындайды.

Тыңдап, өздері іштен оқиды.

5

Дәптермен жұмыс

5 мин

Топтық жұмыс:

4-жаттығу.

(Сөйлемді дәптерге жаздырып , талқылату.)

Тапсырманы топтасып , 4-жаттығуды дәптерге орындайды.

6

Сергіту сәті

4 мин

« Кім бірінші?» ойыны.

Дене қимылымен жаттығу орындайды, әр оқушы өз жұбын табады.

7

Жұптық жұмыс,

жаңа сабақты

пысықтау

5 мин

Шығармашылық тапсырманы жұптасып орындату

Жұптасып 10 сөз жазып, дәптерге орындайды.

8

Бағалау 1 мин

Балдық жүйе бойынша бағалайды

бағалау критерийлері бойынша өзін-өзі, бағалайды

9

Үйге тапсырма 1мин

«Аққала» өлеңін жатқа айту.

10

Кері бай ланыс жасау.

Пән мұғалімі:Кайназарова Н. Тексерілді:___________________

Қысқа мерзімді жоспар Күні:12.01 1-сабақ Пәні: Ана тілі

Сыныбы: 1 «Д»

Сабақтың тақырыбы: Қысқа дайындық. 5-7-жаттығулар.

Сабақтың мақсаты: Сауат ашу кезеңінде өтілген сөйлем, сөз, дыбыс, әріп туралы ұғымдарды еске түсіріп, қайталау.Сөйлемдерді қатесіз көшіріп жаздыру. Әр сөзде неше дыбыс, неше әріп барын ажыратып, дыбыстық талдау жасатуға үйрету.Өлеңді түсініп, мәнерлеп оқуға жаттықтыру.

Түйінді идея: Оқушылардың қыс туралы түсініктері кеңейіп, қысқы табиғат туралы ойлары толығады, табиғатты сүюге тәрбиелеу.

Сабақ көрнекілігі: оқулық, тарат палы кеспе қағаздар, қыстың суреті, бағалау құралдары.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: Топтық жұмыс,СТО, жеке жұмыс , шығармашылық тапсырмалар.

Кезеңдер

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

1

Психололгиялық

дайындық 1 мин

*Сәлемдесу, түгелдеу.

*Оқушылардың сыртқы даярлығы.

Сәлем береді, сабаққа дайындалады

2

Ұйымдастыру

кезеңі

1 мин

Басбармақ, баланүйрек, ортан терек, шылдыр шүмек,кішкене бөбек.

Санамақ бойынша топқа бөлінеді, топтасады.

3

Үй тапсырмасын тексеру 7-мин

1.Диктант. (Коллиграфиямен жұмыс)

Күн суыды. Қар жауды. Қыс басталды. Балалар қармен ойнады.

2. «Аққала» өлеңін сұрау.

1.Диктантты қатесіз жазады.

2.Аққала өлеңін жатқа айтады.

4

Жаңа сабақ

20 мин

Миға шабуыл әдісі бойынша білімдерін еске түсіру.

-Сөйлем неден құралады?

-Сөйлемдегі сөздер қалай жазылады?

-Сөйлем соңына не қойылады?

Оқулықтағы жаттығуларды орындайды.

5-жаттығуды тақтаға орындайды. Балалар, сырғанақ, жылы, олар, киінеді сөздеріне сөйлем құрату.

6-жаттығуда берілген сөйлемдерді қатесіз көшіріп жаздыру.

Ойланады, сұрақтарға жауап береді,жаңа тақырыпты өз беттерінше ашды, сөйлемдер құрып, талқылайды.

Оқулықтағы 5-жаттығуды тақтада орындап, сөйлемдерді тақтаға жазады.

6-жаттығуды қатесіз дәптерлеріне көшіріп жазады.

5

Оқулықпен жұмыс

10 мин

Топтық жұмыс:

«Қысқа дайындық» мәтінін оқушыларға оқып, түсіндіру

(Сөйлемді дәптерге жаздырып , талқылату).

1.Бал арасы мен тиін қысқа қалай дайындалды?

2.Саршұнақ не істеді?

3.Ит неліктен өзіне серт берді?

Тапсырманы топтасып ,берілген мәтінді түсініп оқиды.

Мәтінді пысықтауға арналған сұрақтарға жауап береді

6

Сергіту сәті

1 мин

« Кім бірінші?» ойыны.

Дене қимылымен жаттығу орындайды, әр оқушы өз жұбын табады.

7

Жұптық жұмыс,

жаңа сабақты

пысықтау

мин

Сәйкестендіру тесті

3 тарақ

2 ат ар ал

4 анары бақан

5 тасы

Жұптасып сәйкестендіріп, орындайды.

8

Бағалау 1 мин

Балдық жүйе бойынша бағалайды

бағалау критерийлері бойынша өзін-өзі, бағалайды

9

Үйге тапсырма 1мин

«Аққала» өлеңін жатқа айту.

10

Кері бай ланыс жасау. ББҮ әдісі

Күтілетін нәтиже: Сыни тұрғысынан ойлана алады , өз беттерінше тақырыпты меңгереді, өткенді еске түсіріп, жаңа тақырыпты меңгереді, өзін-өзі бағалайды.

Пән мұғалімі: Кайназарова Н. Тексерілді:___________________

Қысқа мерзімді жоспар

Күні:12.01

Пәні: Ана тілі.

Сыныбы: 1 «Д»

Сабақтың тақырыбы: Өзіндік жұмыс.

Сабақтың мақсаты: Жеке тапсырма орындата отырып оқушылардың білімін тексеру, алған білімін еске түсіру. Әр сөзде неше дыбыс, неше әріп барын ажыратып, дыбыстық талдау жасатуға үйрету.

Түйінді идея: Сөздерге дыбыстық талдау жасай алады, алған білімін қолдана алады. Оқушыларды еңбек етуге тәрбиелеу.

Сабақ көрнекілігі: өзіндік жұмыс дәптері.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: СТО, жеке жұмыс , шығармашылық тапсырмалар.

Күтілетін нәтиже: Сыни тұрғысынан ойлана алады , өз беттерінше тақырыпты меңгереді, өткенді еске түсіріп, жаңа тақырыпты меңгереді, өзін-өзі бағалайды.

Кезеңдер

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Уақыт

1

Психололгиялық

дайындық

Оқушылардың сыртқы даярлығы.

Мұғаліммен бірге ұлағатты сөздерді айтады,ұғады.

1 мин

2

Ұйымдастыру

кезеңі

Қуыр, қуыр, қуырмаш,

Балапанға тары шаш,

Тауықтарға бидай шаш,

Басбармақ, баланүйрек, ортан терек, шылдыр шүмек,кішкене бөбек.

Санамақ бойынша топқа бөлінеді, топтасады.

2 мин

3

Үй тапсырмасы

Алфавитті сұрау, дыбыстарды ажырату.

Ойланады, айтады

7мин

4

Жаңа сабақ

Өзіндік жұмыс.

1.Сөздерді қосып жаз.

2.Қалып қойған әріптерді жаз.

3.Буындардан сөз құрату.

4.Дауысты дыбыстардың астын сыз.

5.Дауыссыз дыбыстардың астын сыз

Өзіндік жұмыс дәптеріндегі тапсырмаларды орындайды.

Буындардан сөз құрап жазады.

Дауысты дауыссыз дыбыстардың астын сызады.

10 мин

8

Бағалау

Балдық жүйе бойынша бағалайды

бағалау критерийлері бойынша өзін-өзі, бағалайды

3 минут

9

Үйге тапсырма

«Қыс» өлеңін жатқа айту.

1

10

Кері бай ланыс жасау.

2

Пән мұғалімі:Кайназарова Н.

Тексерілді:___________________


Қысқа мерзімді жоспар

Күні:12.01

Пәні: Математика

Сыныбы: 1 «Д»

Сабақтың тақырыбы: 3 санын қосу кестесі.

Сабақтың мақсаты: 3 санын қосу және азайту тәсілдерін тиянақтау. 3 санын қосу кестесін құру, қалдықты табуға берілген есепті шығару. Амалдар орындау білігін дамыту.

Түйінді идея: 3 санын қосу кестесін құрып, амалдар орындайды.

Сабақ көрнекілігі: оқулық, тарат палы кеспе қағаздар,флипчарт, стикер, маркер, түрлі -түсті қалам.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: «Сандар сандығы» Топтық жұмыс,СТО,шығармашылық тапсырмалар.

Күтілетін нәтиже: Сыни тұрғысынан ойлана алады , өз беттерінше тақырыпты меңгереді, өрнектер құрып, мәндерін есептеуді меңгереді, өзін-өзі бағалайды.

Кезеңдер

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

1

Психололгиялық

дайындық 1 мин

Сыңғырлап соғып қоңырау, Сабағымыз басталды.

Құлағымыз түріліп,

Тыңдаймыз бәрін білмек боп.

Мұғаліммен бірге өлеңді айтады,ұғады.

2

Ұйымдастыру

Кезеңі

1 мин

1,2,3,4

,5,6,7 ге санап 4 топқа бөлу.

Санамақ бойыншатопқа бөлінеді.

3

Үй тапсырмасы

7мин

№5 есепті тексеріп дәптерлерін алмастыру.

Ойланады, айтады

4

Жаңа сабақ

10 мин


3 санын қосу кестесі.

1.«Арифметикалық диктант»әдісімен диалог құра отырып мысалдарды орындайды.

6-ны 1-ге арттырыңдар, 10-ды 1-ге кемітіңдер, 2 және 3 сандарының мәнін табыңдар.

2.Тақтадағы мысалды көшіріп жазу

1 нұсқа 8+1 2+6 8+2 7+2 10-2 6+1

2 нұсқа 7-1 9-2 7-2 8-2 10-1 5+2

Ойланады, сұрақтарға жауап береді, диктанттың шешімін жазады.

Тақтадағы мысалды көшіріп жазып, шығарады.

5

Дәптермен жұмыс

14 мин

3.Оқулықпен жұмыс

№2,3,4,6 мысалдарды тақтаға орындату.

Берілген есептердің жауаптарын тексеріп, өзерін бағалауда дұрыс баға берулерін қадағалау.

№2 3+3, 6-?, ?-3, ?+3 жағдайларына мысалдар келтіреді.

№3 Есепті шығарады.

№4 Кестені толтырады

№6 геометриялық фигураларды атайды.

6

Сергіту сәті

2минут

Көңіл күйді көтеретін әуен қою

Дене қимылымен жаттығу орындайды

7

Шығармашылық жұмыс, бекіту

3 мин

Амалдар таңбаларын қой

5*4*3*2*1*=3

Сыни тұрғысынан ойлана алады, тапсырманы орындайды

8

Бағалау

10 мин

Балдық жүйе бойынша бағалайды

бағалау критерийлері бойынша өзін-өзі, бағалайды

9

Үйге тапсырма

101-бет. №5

10

Кері бай ланыс жасау.

Пән мұғалімі:Кайназарова Н. Тексерілді:___________________

Қысқа мерзімді жоспар

Күні:13.01

Пәні: Математика

Сыныбы: 1 «Д»

Сабақтың тақырыбы: Есеп . +3,-3.

Сабақтың мақсаты: 3 санын қосу және азайту тәсілдерін тиянақтау. 3 санын қосу кестесін құру, қалдықты табуға берілген есепті шығару. Амалдар орындау білігін дамыту.

Түйінді идея: 3 санын қосу кестесін құрып, амалдар орындайды.

Сабақ көрнекілігі: оқулық, тарат палы кеспе қағаздар,флипчарт, стикер, маркер, түрлі -түсті қалам.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: «Сандар сандығы» Топтық жұмыс,СТО,шығармашылық тапсырмалар.

Күтілетін нәтиже: Сыни тұрғысынан ойлана алады , өз беттерінше тақырыпты меңгереді, өрнектер құрып, мәндерін есептеуді меңгереді, өзін-өзі бағалайды.

Кезеңдер

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

1

Психололгиялық

дайындық 1 мин

Сыңғырлап соғып қоңырау, Сабағымыз басталды.

Құлағымыз түріліп,

Тыңдаймыз бәрін білмек боп.

Мұғаліммен бірге өлеңді айтады,ұғады.

2

Ұйымдастыру

Кезеңі

1 мин

1,2,3,4

,5,6,7 ге санап 4 топқа бөлу.

Санамақ бойыншатопқа бөлінеді.

3

Үй тапсырмасы

7мин

№5 есепті тексеріп дәптерлерін алмастыру.

Ойланады, айтады

4

Жаңа сабақ

10 мин


Есеп . +3,-3.

1.«Арифметикалық диктант»әдісімен диалог құра отырып мысалдарды орындайды.

6-ны 1-ге арттырыңдар, 10-ды 1-ге кемітіңдер, 2 және 3 сандарының мәнін табыңдар.

2.Тақтадағы мысалды көшіріп жазу

1 нұсқа 8+1 2+6 8+2 7+2 10-2 6+1

2 нұсқа 7-1 9-2 7-2 8-2 10-1 5+2

Ойланады, сұрақтарға жауап береді, диктанттың шешімін жазады.

Тақтадағы мысалды көшіріп жазып, шығарады.

5

Дәптермен жұмыс

14 мин

3.Оқулықпен жұмыс

№2,3,4,6 мысалдарды тақтаға орындату.

Берілген есептердің жауаптарын тексеріп, өзерін бағалауда дұрыс баға берулерін қадағалау.

№2 3+3, 6-?, ?-3, ?+3 жағдайларына мысалдар келтіреді.

№3 Есепті шығарады.

№4 Кестені толтырады

№6 геометриялық фигураларды атайды.

6

Сергіту сәті

2минут

Көңіл күйді көтеретін әуен қою

Дене қимылымен жаттығу орындайды

7

Шығармашылық жұмыс, бекіту

3 мин

Амалдар таңбаларын қой

5*4*3*2*1*=3

Қандай сурет болуға тиіс?

Сыни тұрғысынан ойлана алады, тапсырманы орындайды

8

Бағалау

10 мин

Балдық жүйе бойынша бағалайды

бағалау критерийлері бойынша өзін-өзі, бағалайды

9

Үйге тапсырма

103-бет. №5

10

Кері бай ланыс жасау.

Есеп . +3,-3.

Пән мұғалімі:Кайназарова Н. Тексерілді:___________________

Қысқа мерзімді жоспар Күні:13.01 Пәні: Ана тілі

Сыныбы: 1 «Д»

Сабақтың тақырыбы: Сөз.8-9-жаттығулар. Дыбыс , әріп.

Сабақтың мақсаты: Сөз, дыбыс, әріп туралы ұғымдарды еске түсіріп, қайталау.Сөйлемдерді қатесіз көшіріп жаздыру. Әр сөзде неше дыбыс, неше әріп барын ажыратып, дыбыстық талдау жасатуға үйрету.Өлеңді түсініп, мәнерлеп оқуға жаттықтыру.

Түйінді идея: Оқушылардың қыс туралы түсініктері кеңейіп, қысқы табиғат туралы ойлары толығады, табиғатты сүюге тәрбиелеу.

Сабақ көрнекілігі: оқулық, тарат палы кеспе қағаздар, қыстың суреті, бағалау құралдары.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: Топтық жұмыс,СТО, жеке жұмыс , шығармашылық тапсырмалар.

Кезеңдер

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

1

Психололгиялық

дайындық 1 мин

*Сәлемдесу, түгелдеу.

*Оқушылардың сыртқы даярлығы.

Сәлем береді, сабаққа дайындалады

2

Ұйымдастыру

кезеңі

1 мин

Басбармақ, баланүйрек, ортан терек, шылдыр шүмек,кішкене бөбек.

Санамақ бойынша топқа бөлінеді, топтасады.

3

Үй тапсырмасын тексеру 7-мин

1.Диктант. (Коллиграфиямен жұмыс)

Күн жылыды. Қар еріді. Жауын басталды. Балалар қармен ойнады.

2. «Қысқа дайындық» мәтінін тізбектей сұрау.

3.Дәптерлерін тексеру, алмастыру.

1.Диктантты қатесіз жазады.

2.Аққала өлеңін жатқа айтады.

4

Жаңа сабақ

20 мин

Миға шабуыл әдісі бойынша білімдерін еске түсіру.

-Сөйлем неден құралады?

-Сөйлемдегі сөздер қалай жазылады?

-Сөйлем соңына не қойылады?

Оқулықтағы жаттығуларды орындайды.

9-жаттығуды тақтаға орындайды. Әрбір сөздің алдына әлгіге қарап әріп қосып жаздыру

10-жаттығуда берілген өйлеңді қатесіз тізбектей оқыту.

Ойланады, сұрақтарға жауап береді,жаңа тақырыпты өз беттерінше ашды, сөйлемдер құрып, талқылайды.

Оқулықтағы 9-жаттығуды тақтада орындап, сөздерді тақтаға жазады.

6-жаттығуды қатесіз дәптерлеріне көшіріп жазады.

5

Оқулықпен жұмыс

10 мин

Топтық жұмыс:

«Айнала күміс қар» өлеңін оқушыларға оқып, түсіндіру

(Сөйлемді дәптерге жаздырып , талқылату.

Тапсырманы топтасып ,берілген мәтінді түсініп оқиды.

Мәтінді пысықтауға арналған сұрақтарға жауап береді

6

Сергіту сәті

1 мин

« Кім бірінші?» ойыны.

Дене қимылымен жаттығу орындайды, әр оқушы өз жұбын табады.

7

Жұптық жұмыс,

жаңа сабақты

пысықтау

мин

Сәйкестендіру тесті

3 тарақ

2 ат ар ал

4 анары бақан

5 тасы

Жұптасып сәйкестендіріп, орындайды.

8

Бағалау 1 мин

Балдық жүйе бойынша бағалайды

бағалау критерийлері бойынша өзін-өзі, бағалайды

9

Үйге тапсырма 1мин

Өлеңді жатқа айту, көшіріп жазу.

10

Кері бай ланыс жасау. ББҮ әдісі

Күтілетін нәтиже: Сыни тұрғысынан ойлана алады , өз беттерінше тақырыпты меңгереді, өткенді еске түсіріп, жаңа тақырыпты меңгереді, өзін-өзі бағалайды.

Пән мұғалімі: Кайназарова Н. Тексерілді:___________________

Қысқа мерзімді жоспар Күні:13.01 Пәні: Бейнелеу өнері

Сыныбы: 1 «Д»

Сабақтың тақырыбы: Балалар Қазақстанды бейнелейді.

Сабақтың мақсаты: Балаларға өз елін , Отанының суретін салдырып, еліне , жеріне деген сүйіспеншілігін арттырып, патриоттыққа тәрбиелеу.

Түйінді идея: Оқушылардың Отан , Қазақстан жайлы түсініктері кеңейіп, сурет арқылы бейнелей алады.

Сабақ көрнекілігі: оқулық, таратпалы кеспе қағаздар, суреттер, бағалау құралдары.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: СТО, жеке жұмыс , шығармашылық тапсырмалар.

Кезеңдер

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

1

Психололгиялық

дайындық 1 мин

*Сәлемдесу, түгелдеу.

*Оқушылардың сыртқы даярлығы.

Сәлем береді, сабаққа дайындалады

2

Ұйымдастыру

кезеңі

1 мин

Қызыл, жасыл , сары, көк түстерді атай отырып оқушыларды 4 топқа бөлу.

Топқа бөлінеді, топтасады.

3

Үй тапсырмасын тексеру 7-мин

СТО стратегиясы бойынша оқушылармен Қазақстан туралы диалог құру.

Біздер қандай ұлттың өкіліміз?

Мемлекетіміз қандай мемлекетке жатады?

Қазақстан туралы, Отанымыз туралы не айта аламыз

Диалогқа арналған сұрақтарға жауап беріп, Отан туралы ойланады.

4

Жаңа сабақ

20 мин

1.Миға шабуыл әдісі бойынша 62-63 беттегі суреттерді әңгімелейді

*** «Балалар Қазақстанды бейнелейді» тақырыбы бойынша тұжырым жасайды.

-Суретте кім бейнеленген?Батырлар елімізде қандай марапатқа ие?

-Көктемді қалай бейнелеген?

-Суретте неліктен барлығы дастархан басына жиылып отыр?

2.Оқулықтағы суреттердің ұнатқанын бейнелеп, сурет дәптеріне салдыру.

Ойланады, сұрақтарға жауап береді,жаңа тақырыпты өз беттерінше ашды, сөйлемдер құрып, талқылайды.

Оқулықтағы суреттермен жұмыс жасап, ойларын қорытындылайды.

Сурет дәптеріне ұнаған суреттерін салады.

5

Оқулықпен жұмыс

10 мин

Топтық жұмыс:

«Менің Қазақстаным» тақырыбына суретті топтасып орындайды.

Тапсырманы топтасып ,берілген тақырыпқа сай сурет салады.

6

Сергіту сәті

1 мин

« Кім бірінші?» ойыны.

Дене қимылымен жаттығу орындайды, әр оқушы өз жұбын табады.

7

Жұптық жұмыс,

жаңа сабақты пысықтау

3 мин

Түстерді ажыратуға арналған тапсырманы орындату

Жұптасып тапсырманы орындайды.

8

Бағалау 1 мин

Балдық жүйе бойынша бағалайды

бағалау критерийлері бойынша өзін-өзі, бағалайды

9

Үйге тапсырма 1мин

«Аққала» өлеңін жатқа айту.

10

Кері бай ланыс жасау. 2 , бір тілек әдісі.

Күтілетін нәтиже: Сыни тұрғысынан ойлана алады , өз беттерінше тақырыпты меңгереді, өткенді еске түсіріп, жаңа тақырыпты меңгереді, өзін-өзі бағалайды.

Тексерілді

Директордың оқу жұмысы жөніндегі орынбасары:________Г.Молдакулова. 13.01. 16жыл

Пән мұғалімі: Кайназарова Н.

Қысқа мерзімді жоспар

Күні:14.01

Пәні: Математика

Сыныбы: 1 «Д»

Сабақтың тақырыбы: Есеп . +3,-3. 104-105 бет.

Сабақтың мақсаты: 3 санын қосу және азайту тәсілдерін тиянақтау. 3 санын қосу кестесін құру, қалдықты табуға берілген есепті шығару. Амалдар орындау білігін дамыту.

Түйінді идея: 3 санын қосу кестесін құрып, амалдар орындайды, есептің шарты мен сұрағын

, жауабын таба алады.

Сабақ көрнекілігі: оқулық, тарат палы кеспе қағаздар,флипчарт, стикер, маркер, түрлі -түсті қалам.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: «Сандар сандығы» Топтық жұмыс,СТО,шығармашылық тапсырмалар.

Күтілетін нәтиже: Сыни тұрғысынан ойлана алады , өз беттерінше тақырыпты меңгереді, өрнектер құрып, мәндерін есептеуді меңгереді, өзін-өзі бағалайды.

Кезеңдер

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

1

Психололгиялық

дайындық 1 мин

Сыңғырлап соғып қоңырау, Сабағымыз басталды.

Құлағымыз түріліп,

Тыңдаймыз бәрін білмек боп.

Мұғаліммен бірге өлеңді айтады,ұғады.

2

Ұйымдастыру

Кезеңі

1 мин

1,2,3,4

,5,6,7 ге санап 4 топқа бөлу.

Санамақ бойыншатопқа бөлінеді.

3

Үй тапсырмасы

7мин

№5 есепті тексеріп дәптерлерін алмастыру.

Ойланады, айтады

4

Жаңа сабақ

10 мин


Есеп . +3,-3.

1.«Арифметикалық диктант»әдісімен диалог құра отырып мысалдарды орындайды.

6-ны 1-ге арттырыңдар, 10-ды 1-ге кемітіңдер, 2 және 3 сандарының мәнін табыңдар.

2.Тақтадағы мысалды көшіріп жазу

1 нұсқа 8+1 2+6 8+2 7+2 10-2 6+1

2 нұсқа 7-1 9-2 7-2 8-2 10-1 5+2

Ойланады, сұрақтарға жауап береді, диктанттың шешімін жазады.

Тақтадағы мысалды көшіріп жазып, шығарады.

5

Дәптермен жұмыс

14 мин

3.Оқулықпен жұмыс

№1 оқытып, есептердің сұрағын, шешуін салыстырады.

№2 Суреттер бойынша есептер құрастырып, шешуін табу.

Есептердің шешуін , жауаптарын салыстыра отырып шығарады.

Берілген есептердің жауаптарын тексеріп, өзерін бағалауда дұрыс баға берулерін қадағалау.

№2 3+3, 6-?, ?-3, ?+3 жағдайларына мысалдар келтіреді.

№3 Есепті шығарады.

№4 Қосу мен азайтуға байланысты мысалдар шығарады.

3+2 5+3

6+2

6

Сергіту сәті 2ми

Көңіл күйді көтеретін әуен қою

Дене қимылымен жаттығу орындайды

7

Шығармашылық жұмыс, бекіту

3 мин

Ойлан , тап!

7*3*8-2

Қандай таңбалар болуға тиіс?

Сыни тұрғысынан ойлана алады, тапсырманы орындайды

8

Бағалау

10 мин

Балдық жүйе бойынша бағалайды

бағалау критерийлері бойынша өзін-өзі, бағалайды

9

Үйге тапсырма

105-бет. №5

10

Кері бай ланыс жасау.

Тексерілді Директордың оқу жұмысы жөніндегі орынбасары:________Г.Молдакулова. 14.01. 16жыл

Пән мұғалімі: Кайназарова Н.

Қысқа мерзімді жоспар Күні:14.01 Пәні: Ана тілі

Сыныбы: 1 «Д»

Сабақтың тақырыбы: Қыс. 10-жаттығу.

Сабақтың мақсаты: Сауат ашу кезеңінде өтілген сөйлем, сөз, дыбыс, әріп туралы ұғымдарды еске түсіріп, қайталау.Сөйлемдерді қатесіз көшіріп жаздыру. Әр сөзде неше дыбыс, неше әріп барын ажыратып, дыбыстық талдау жасатуға үйрету.Өлеңді түсініп, мәнерлеп оқуға жаттықтыру.

Түйінді идея: Оқушылардың қыс туралы түсініктері кеңейіп, қысқы табиғат туралы ойлары толығады, табиғатты сүюге тәрбиелеу.

Сабақ көрнекілігі: оқулық, тарат палы кеспе қағаздар, қыстың суреті, бағалау құралдары.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: Топтық жұмыс,СТО, жеке жұмыс , шығармашылық тапсырмалар.

Кезеңдер

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

1

Психололгиялық

дайындық 1 мин

*Сәлемдесу, түгелдеу.

*Оқушылардың сыртқы даярлығы.

Сәлем береді, сабаққа дайындалады

2

Ұйымдастыру

кезеңі

1 мин

Басбармақ, баланүйрек, ортан терек, шылдыр шүмек,кішкене бөбек.

Санамақ бойынша топқа бөлінеді, топтасады.

3

Үй тапсырмасын тексеру 7-мин

1.Диктант. (Коллиграфиямен жұмыс)

Күн суыды. Қар жауды. Қыс басталды. Балалар қармен ойнады.

2. «Аққала» өлеңін сұрау.

1.Диктантты қатесіз жазады.

2.Аққала өлеңін жатқа айтады.

4

Жаңа сабақ

20 мин

Миға шабуыл әдісі бойынша білімдерін еске түсіру.

-Сөйлем неден құралады?

-Сөйлемдегі сөздер қалай жазылады?

-Сөйлем соңына не қойылады?

Оқулықтағы жаттығуларды орындайды.

10-жаттығуды тақтаға орындайды. Балалар, сырғанақ, жылы, олар, киінеді сөздеріне сөйлем құрату.

6-жаттығуда берілген сөйлемдерді қатесіз көшіріп жаздыру.

Ойланады, сұрақтарға жауап береді,жаңа тақырыпты өз беттерінше ашды, сөйлемдер құрып, талқылайды.

Оқулықтағы 10-жаттығуды тақтада орындап, сөйлемдерді тақтаға жазады.

6-жаттығуды қатесіз дәптерлеріне көшіріп жазады.

5

Оқулықпен жұмыс

10 мин

Топтық жұмыс:

«Қыс» өлеңін оқушыларға оқып, түсіндіру

(Сөйлемді дәптерге жаздырып , талқылату).

1.Адамдар қысқа қалай дайындалды?

2.Үйдің айналасына не істейді?

3.Жан-жануарлар не істейді?

Тапсырманы топтасып ,берілген мәтінді түсініп оқиды.

Мәтінді пысықтауға арналған сұрақтарға жауап береді

6

Сергіту сәті

1 мин

« Кім бірінші?» ойыны.

Дене қимылымен жаттығу орындайды, әр оқушы өз жұбын табады.

7

Жұптық жұмыс,

жаңа сабақты пысықтау 3мин

Сәйкестендіру тесті

3 тарақ 2 ат ар ал

4 анары бақан 5 тасы

Жұптасып сәйкестендіріп, орындайды.

8

Бағалау 1 мин

Балдық жүйе бойынша бағалайды

бағалау критерийлері бойынша өзін-өзі, бағалайды

9

Үйге тапсырма 1мин

«Қыс» өлеңін жатқа айту.

10

Кері бай ланыс жасау. ББҮ әдісі

Күтілетін нәтиже: Сыни тұрғысынан ойлана алады , өз беттерінше тақырыпты меңгереді, өткенді еске түсіріп, жаңа тақырыпты меңгереді, өзін-өзі бағалайды.

Тексерілді Директордың оқу жұмысы жөніндегі орынбасары:________Г.Молдакулова. 14.01. 16жыл

Пән мұғалімі: Кайназарова Н.

Қысқа мерзімді жоспар

Күні:15.01 1-сағат.

Пәні: Еңбекке баулу.

Сыныбы: 1 «Д»

Сабақтың тақырыбы: Саңырауқұлақ.

Сабақтың мақсаты:Жұмсақ қағаздан саңырауқұлақ жасаудың тәсілдерін оқушыларға меңгертіп, еңбек етуге деген икемділігін, ойлау өабілеттерін дамыту. Жауапкершілікке тәрбиелеу.

Сабақ көрнекілігі: оқулық, түсті қағаздар, суреті, бағалау құралдары.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: Топтық жұмыс,СТО, жеке жұмыс , шығармашылық тапсырмалар.

Күтілетін нәтиже: Сыни тұрғысынан ойлана алады , өз беттерінше тақырыпты меңгереді, өткенді еске түсіріп, жаңа тақырыпты меңгереді, өзін-өзі бағалайды.

Кезеңдер

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

1

Психололгиялық

дайындық 1 мин

Оқушылардың сыртқы даярлығы.

Мұғаліммен бірге ұлағатты сөздерді айтады,ұғады.

2

Ұйымдастыру

кезеңі

2 мин

Мейірімді жүрекпен,

Ақпейілді тілекпен,

Амандасып алайық,

Бір жадырап қалайық!

Санамақ бойынша топқа бөлінеді, топтасады

3

Үй тапсырмасын тексеру 7-мин

Қағаздан жасалған кеме мен сүлгілерді тексеру

Бұйымдарды көрсету.

4

Жаңа сабақ

20 мин

Саңырауқұлақ .

1.Миға шабуыл:

Саңырауқұлақ жегенбіз бе?

Қай жерлерде өседі?

2.Үлгі бойынша саңырауқұлақты қағаздан бүктеп жасаудың тәсілдерін түсіндіру.

3. Қағазды дайындау, жұмысқа кірісу.

Ойланады, сұрақтарға жауап береді,жаңа тақырыпты өз беттерінше ашды, қағазды екіге бүктейді, екі шетін жарма есік секілді тағы бүктейді, орта тұсынан белгілеп, бүктемені аударады, екі шетін ортасына қаратып, қайырып бүктейді, бүктелген екі ұшын ашып, бүктеуін жазамыз.

5

Дәптермен жұмыс

5 мин

Топтық жұмыс:

Сурет бойынша дәптерге саңырауқұлақтарды жапсырмалайды.

Тапсырманы топтасып , жаттығуды дәптерге орындайды.

6

Сергіту сәті

4 мин

« Кім бірінші?» ойыны.

Дене қимылымен жаттығу орындайды, әр оқушы өз жұбын табады.

7

Жұптық жұмыс,

жаңа сабақты

пысықтау

5 мин

Шығармашылық тапсырманы жұптасып орындату (Қағазды бүктеп, құрбақа жасау.)

Жұптасып , үлгі бойынша қағаздан құрбақаны жасап, тапсырманы орындайды.

8

Бағалау 1 мин

Балдық жүйе бойынша бағалайды

бағалау критерийлері бойынша өзін-өзі, бағалайды

9

Үйге тапсырма 1мин

Саңырауқұлақ жасау.

10

Кері бай ланыс жасау.

Т кестесі

Тексерілді Директордың оқу жұмысы жөніндегі орынбасары:________Г.Молдакулова. 15.01. 16жыл

Пән мұғалімі: Кайназарова Н.

Қысқа мерзімді жоспар

Күні:15.01 2-сағат.

Пәні: Еңбекке баулу.

Сыныбы: 1 «Д»

Сабақтың тақырыбы: Мысық жасау

Сабақтың мақсаты:Жұмсақ қағаздан үй жануары мысықты жасаудың тәсілдерін оқушыларға меңгертіп, еңбек етуге деген икемділігін, ойлау қабілеттерін дамыту. Жануарларға қамқор болуға тәрбиелеу.

Сабақ көрнекілігі: оқулық, түсті қағаздар, суреті, бағалау құралдары.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: Топтық жұмыс,СТО, жеке жұмыс , шығармашылық тапсырмалар.

Күтілетін нәтиже: Сыни тұрғысынан ойлана алады , өз беттерінше тақырыпты меңгереді, өткенді еске түсіріп, жаңа тақырыпты меңгереді, өзін-өзі бағалайды.

Кезеңдер

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

1

Психололгиялық

дайындық 1 мин

Оқушылардың сыртқы даярлығы.

Мұғаліммен бірге ұлағатты сөздерді айтады,ұғады.

2

Ұйымдастыру

кезеңі

2 мин

Түстермен оқушыларды 4 топқа топтастыру.

Санамақ бойынша топқа бөлінеді, топтасады

3

Үй тапсырмасын тексеру 7-мин

Қағаздан жасалған кеме мен сүлгілерді тексеру

Бұйымдарды көрсету.

4

Жаңа сабақ

20 мин

Саңырауқұлақ .

1.Миға шабуыл:

Мысық қандай жануар?

2.Неліктен адам баласы басқа жануарлармен қоса мысықты да бағады?

Мысықтың бас бөлігін қағаздан бүктеп жасаудың тәсілдерін түсіндіру.

3. Қағазды дайындау, жұмысқа кірісу.

4.Мысықтың мұртшасы мен ернін, көздерін жасату.

Ойланады, сұрақтарға жауап береді,жаңа тақырыпты өз беттерінше ашды, қағазды екіге бүктейді, екі шетін жарма есік секілді тағы бүктейді, орта тұсынан белгілеп, бүктемені аударады, екі шетін ортасына қаратып, қайырып бүктейді, бүктелген екі ұшын ашып, бүктеуін жазамыз.

Үлгіге қарай отырып, мысықтың мұртшасы мен ернін, көздерін жасайды.

5

Дәптермен жұмыс

5 мин

Топтық жұмыс:

Сурет бойынша дәптерге мысықтың бас бөлігін жапсырмалайды.

Тапсырманы топтасып , жаттығуды дәптерге орындайды.

6

Сергіту сәті

4 мин

« Бұл неге ұқсайды?» ойыны.

Дене қимылымен жаттығу орындайды, әр оқушы өз жұбын табады.

7

Жұптық жұмыс,

жаңа сабақты

пысықтау

5 мин

Шығармашылық тапсырманы жұптасып орындату (Қағазды бүктеп, күшік пішінін жасау.)

Жұптасып , үлгі бойынша қағаздан құрбақаны жасап, тапсырманы орындайды.

8

Бағалау 1 мин

Балдық жүйе бойынша бағалайды

бағалау критерийлері бойынша өзін-өзі, бағалайды

9

Үйге тапсырма 1мин

Саңырауқұлақ жасау.

10

Кері бай ланыс жасау.

1.Не білдік?

2.Нені жасай аламыз?

Тексерілді Директордың оқу жұмысы жөніндегі орынбасары:________Г.Молдакулова. 15.01. 16жыл

Пән мұғалімі: Кайназарова Н.

Қысқа мерзімді жоспар

Күні: 2.04.

Пәні: Дүниетану

Сыныбы: 3 «Ә»

Сабақтың тақырыбы: Бунақденелілер Сабақтың мақсаты: Бунақденелілер тобына жататын жәндіктердің ерекшелігіне түсінік беру, осы топқа жататын жәндіктермен таныстыру.

Түйінді идея:Бунақденелілер жайлы мәлімет беру, бунақденелілердің маңызын түсіндіру Сабақ көрнекілігі: АКТ,оқулық, ,тарат палы кеспе қағаздар, түрлі -түсті қарандаштар. Сабақтың әдіс-тәсілдері: Топтық,жұптық жұмыс, «Миға шабуыл», «Жәрмеңке» «Ыстық орындық» әдістері СТО.Кері байланыс

Кіріктірілген модульдер: Оқыту мен оқудағы көшбасшылық.Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.СТО.ОүБ.Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту

Кезеңдер

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Уақыт

1

Психололгиялық

дайындық

Адамдығы құнсызданып аласарған ғасырда,

Тек байлықты пір тұтқандар санала ма асылға?

Шаттық кезде табылған дос, ертең тағы досың ба?

Басыңа күн туған шақта, кім қалады қасыңда?

Мұғаліммен бірге ұлағатты сөздерді айтады,ұғады.

1 мин

2

Ұйымдастыру

кезеңі

Әртүрлі геометриялық фигуралармен жасалған таратпалы кеспе қағаздарды таратып, бірдей фигуралары бар оқушыларды бір топқа топтастыру, үлкен топ ержесін құру

Топқа бөлінеді,топ ережесін құрады.

4 мин

3

Үй тапсырмасы

«Ыстық орындық» әдісі арқылы өтілген сабақты пысықтау.

Өтілген тақырыпты қайталайды, сұрақтарға жауап береді.

8мин

4

Жаңа сабақ

Бунақденелілер түсініп оқып шығу. «Миға шабуыл» әдісімен жаңа сабақты ашу.Өздерің танысып отырған жануарлар тобын неліктен «бунақденелілер»деп атайды? Мысал келтір. Жорғалаушылар мен бунақденелілердің айырмашылығы мен ұқсасатығын анықта.

Сыни тұрғысынан ойлана алады , бір-бірінің ойын тыңдайды, ұсыныс тастап ,сұрақтарға жауап беріп, шешім қабылдай алады , қорғайды.

10 мин

5

Дәптермен жұмыс

Оқулықты пайдаланып, суреттерге қарап, жануарлар тобын дәптеріңе жікте.

Топтастарымен ақылдасады, талдайды, білген ақпараттарын жазады.

5 мин

6

Сергіту сәті

Бой жазу жаттығуларын жасату.

Дене қимылымен жаттығу жасайды

1минут

7

Жаңа сабақты

пысықтау

«Жәрмеңке» әдісі арқылы жаңа сабақты пысықтау. Адам тіршілік ету барысында жануарлардың қандай топтарын не үшін көп пайдаланады және қандай өнімдерін тағамға , қайсыларын киімге пайдаланады ?

Топтастарымен ойланады, ақылдасады, тапсырманы топтастарымен бірлесе орындайды.

10 мин

8

Бағалау

Балдық жүйе бойынша бағалайды

бағалау критерийлері бойынша өзін-өзі,топтастарын бағалайды

3 мин

9

Үйге тапсырма

Бунақденелілер

1 мин

10

Кері байланыс жасайды

БББ әдісі

Кері байланыс жасайды

2мин

Күтілетін нәтиже: Бунақденелілер тобына жататын жануарлардың ерекшелігіне түсінік береді, осы топжататын жануарлармен танысады.

Тексерілді Директордың оқу жұмысы жөніндегі орынбасары:________Г.Молдакулова. 15.01. 16жыл

Пән мұғалімі: Кайназарова Н.

Қысқа мерзімді жоспары Күні:16.01.1206 Пәні: Ана тілі

Сыныбы: 1 «Д»

Сабақтың тақырыбы: Дауысты, дауысс дыбыстар және олардың әріптері.

Сабақтың мақсаты: 11-жаттығудағы «торғай» өлеңін оқытып, дауысты дыбыс әріптерін көшіріп жазып, дауысты дыбыс әріптерін қайталау. Сөздерге дыбыстық талдау жасауға машықтандырып, әлсізге қамқор бола білуге , мейірімділікке оқушыларды тәрбиелеу.

Түйінді идея: Оқушылардың дауысты және дауыссыз дыбыстар жайлы түсініктері кеңейіп, табиғат туралы ойлары толығады, табиғатты сүюге тәрбиелеу.

Сабақ көрнекілігі: оқулық, тарат палы кеспе қағаздар, қыстың суреті, бағалау құралдары.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: Топтық жұмыс,СТО, жеке жұмыс , шығармашылық тапсырмалар.

Кезеңдер

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

1

Психололгиялық

дайындық 1 мин

*Сәлемдесу, түгелдеу.

*Оқушылардың сыртқы даярлығы.

Сәлем береді, сабаққа дайындалады

2

Ұйымдастыру

кезеңі

1 мин

Дауысты, жауыссыз, жуан , жіңішке кеспе қағаздарымен оқушыларды 4 топқа бөлу.

Топқа бөлінеді, 4 топқа топтасады.

3

Үй тапсырмасын тексеру 7-мин

1.Коллиграфиямен жұмыс

Ша, ми, бүл, тақ, де буындарын жазады.

2. «Қыс» өлеңді тізбектей сұрау.

3.Дәптерлерін тексеру, алмастыру.

1.Диктантты қатесіз жазады.

2.Аққала өлеңін жатқа айтады.

4

Жаңа сабақ

20 мин

Миға шабуыл әдісі бойынша білімдерін еске түсіру.

-Сөз неден құралады?

-Сөз, тіл не үшін керек?

-Дыбысты біз не істейміз?

-Дыбыстар нешеге бөлінеді?

-Әріп дегеніміз не үшін керек?

-Сурет бойынша сөйлемдер құрату.

Оқулықтағы жаттығуларды орындайды.

11-жаттығудағы «Тоқылдақ» өлеңін көшіріп жаздырып, өлеңдегі сөздерге дыбыстық талдау жасату.

12-жаттығуда берілген сөздерді қатесіз тізбектей оқыту, көшіріп жаздырып , дыбыстық талдау жасату.

Ойланады, сұрақтарға жауап береді,жаңа тақырыпты өз беттерінше ашды, сөйлемдер құрып, талқылайды.

Оқулықтағы 11-жаттығуды орындап, сөздерге дыбыстық талдау жасап, жаздырады.

12-жаттығудағы сөздерді қатесіз дәптерлеріне көшіріп жазады.

Берілген сөздерге дыбыстық талдау жасап, дауысты және дауыссыз дыбыстардың астын көк, қызыл қаламдармен сызады.

5

Оқулықпен жұмыс

10 мин

Топтық жұмыс:

«Айнала күміс қар» өлеңін оқушыларға оқып, түсіндіру

(Сөйлемді дәптерге жаздырып , талқылату.

Тапсырманы топтасып ,берілген мәтінді түсініп оқиды.

Мәтінді пысықтауға арналған сұрақтарға жауап береді

6

Сергіту сәті

1 мин

« Кім бірінші?» ойыны.

Дене қимылымен жаттығу орындайды, әр оқушы өз жұбын табады.

7

Жұптық жұмыс,

жаңа сабақты

пысықтау

мин

Сәйкестендіру тесті

3 балапан

2 ат ар ал

4 анарын бақшаға

5 тасын

Жұптасып сәйкестендіріп, орындайды.

8

Бағалау 1 мин

Балдық жүйе бойынша бағалайды

бағалау критерийлері бойынша өзін-өзі, бағалайды

9

Үйге тапсырма 1мин

Өлеңді жатқа айту, көшіріп жазу.

10

Кері бай ланыс жасау. ББҮ әдісі

Күтілетін нәтиже: Дыбыстардың ара жігін ажыратып , өз беттерінше тақырыпты меңгереді, өткенді еске түсіріп, жаңа тақырыпты меңгереді, өзін-өзі бағалайды.

Пән мұғалімі: Кайназарова Н. Тексерілді:___________________


© 2010-2022