Бастауыш сынып қазақ тілі Сөйлем (3-сынып)

Раздел Начальные классы
Класс 3 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:
Бастауыш сынып қазақ тілі Сөйлем (3-сынып)Бастауыш сынып қазақ тілі Сөйлем (3-сынып)Бастауыш сынып қазақ тілі Сөйлем (3-сынып)Бастауыш сынып қазақ тілі Сөйлем (3-сынып)Бастауыш сынып қазақ тілі Сөйлем (3-сынып)Бастауыш сынып қазақ тілі Сөйлем (3-сынып)Пәні: Қазақ тілі Сыныбы: 3- сынып Мұғалім: Баймаганбетова А Тақырыбы: Сөйлем мүшелері

Мақсаты: Сөйлемге тән белгілерді еске түсіру,Сөйлем түрлерін білеу,тыныс белгілерін ажырату;

Қолданылған модульдер: Оқыту мен оқудағы жаңа технологиялар, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, оқытуда АКТ-ны пайдалану, оқытудағы басқарушылық және көшбасшылық, талантты және дарынды оқушыларды оқыту, оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау,

Стратегиялар: сергіту сәті, «Ыстық орындық», «Миға шабуыл» «Кластер» әдісі «Кім жылдам» «Сөзмоншақ» «Бағдаршам» бірін-бірі бағалауы

Тақырыбы: Сөйлем мүшелері Сабақ жоспары

Сабақтың кезеңдері

уақыт

Іс-әрекет

Бағалау

Ресурстар

Мұғалім

Оқушы

Кіріспе

Сабаққа дайындық (сергіту сәті, топпен жұмыс



Өткен тақырыпқа шолу


Тұлғааралық байланысты орнату.5 мин.

Сергіту сәті

Топқа бөліну.5 мин.

Суреттер бойынша топқа бөлінеді

Топ ұстанымын ескеру

«Ыстық орындық»

Ертегі бойынша оқушыларға сыни тұрғыдан сұрақтар қою

-не үшін арыстан ауырып қалды?

-түлкінің қандай ойы болды?

-арыстанға, түлкіге мінездеме бер?

-түлкі неліктен олай істеді?

-Есекті қалай алдап әкелді?

- түлкіні неліктен қу,айлакер дейді?

«Миға шабуыл» стратегиясы10 мин

Сұрақтар:

-сөйлем дегеніміз не?

-сөйлемнің бірінші сөзі қалай жазылады?

-Сөйлемнің неше түрі бар?

-Хабарлы сөйлем,оған мысал келтір дейміз?

-Неліктен сұраулы сөйлем дейміз,мысал келтір

-лепті сөйлем екенін қалай ажыратамыз?Мысал келтір

«Кластер» әдісі

сөйлем

Оқушылар сәлемдеседі, шеңбер құрып ынтымақтастық орта қалыптасады.

Топқа бөлінеді.

Оқушылар толық жауап береді

Сөйлемге тән белгілерді флипчартқа түсіреді

жұлдызша





смайлик

Оқулық,постер,

стикер,смайлик.

Маркер,жіп

Жаңа материалдың таныстырылымы

Қызығушылығын ояту.

8 мин.

2. «Ой қозғау» стратегиясы

Әр топқа сөйлемдер таратылады.

3«Кім жылдам?» стратегиясы

Дәптермен жұмыс 12 мин

Сергіту сәті

4«Адасқан сөздер» стратегиясы

Сөздерден мақалдар құрастырыңдар?

Оқушылар сөйлемде неше сөз бар екенін анықтайды және әр сөзге сұрақтар қояды.

Сөйлемдерді қатесіз,таза жазады,сөйлем мүшелеріне сұрақтар қояды.

Мақал құрастырып,әр сөздің үстіне оған қойылатын сұрақтарды жазады.












екі топ бірін-бірі бағалайды.

Жаңа материалды тәжірибеде қолдану

Тапсырмалар

5.«Сөзмоншақ»стратегиясы

Берілген сөз,сөйлем құраңдар

Оны жіпке тізіңдер

Үйге тапсырма

Оқушылар бүгінгі сабақтан ойға түйгендерін қорытындылайды.

кеше

Кел-ді

--ді

қаладан

ағам

20-жаттығу

Оқушылар бірін-бірі бағалайды.

бағдаршам

Қорытынды

5 мин рефлексия




© 2010-2022