Тырна, тоты, тоқылдақ әдебиеттік оқу

Раздел Начальные классы
Класс 3 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Олжатаева Гаухар Хамзиевна

Батыс Қазақстан облысы, Зеленов ауданы

Щапов ЖОББ мектебінің бастауыш сынып мұғалімі

Келісемін: _____________________

Сыныбы 3 «а»

Күні

Тақырыбы

Тырна,Тоты,Тоқылдақ

Мақсаты:

Өлнеңді оқу арқылы негізгі ойды ашу. кейіпкерлер бейнесі арқылы айтылған сөздің астарын түсінуді үйрену.

Күтілетін нәтижелер

С. Өлеңді оқиды.

В . Құстардың бойындағы қасиеттерді айтып салыстырады. А. Құстардың басынан кешкен оқиғаларын әңгімелеп айтады, өздері тұжырым жасайды.

Тілдік мақсат

Оқушылар:

Негізгі сөздер мен тіркестер: өсиет, астарлы сөз,

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

-Өткен тақырыппен мазмұнындағы ортақ мәселені тап.

- Осы мәселеге байланысты қандай кейіпкерлер бейнесі суреттелген?

-Оқушылардың мектептегі іс-әрекеті.

*Сөздікпен жұмыс

Жазылым бойынша ұсынытар:

Алдыңғы оқу:

  • Өтірік өрге баспайды. Ыстық орындық арқылы сабақты бекіту

Керекті жабдықтар

Оқулық, қазақ балалар әдебиетінің хрестоматиясы, электронды оқулық,

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе

*Ұйымдастыру бөлімі

*Жоқ оқушыны анықтау

-амандасу -кезекші жоқ оқушы туралы хабар беру;

Күннің жадысын айту,сұрақтарға жауап беру

Тұсаукесер

Тренинг арқылы топқа бөлу әдісі

Оқу құралдары.

Әр топта төрт оқушыдан бөлініп отырады.

Өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді.

Сөздікті айтады

Бағалау: бас бармақ

Негізгі бөлім

Қастек Баянбайдың өмірі шығармалары туралы әңгімелеу.

Өлеңді рөлге бөліп беру

«Аялдама»

І топ

Құстарға ортақ мәселені тап.

ІІ топ

Тырна қандай оқушы?

ІІІ топ Тоты қандай оқушы?

ІV топ Тоқылдақ қандай оқушы?

Досыңың бойындағы жақсы қасиеттері

«Жұптық әңгіме»

Бағалау: жұлдызшалар

Өз білгендері бойынша көк түспен ассоцация құрады.

Тақтадан автор туралы мәліметпен танысады, білгендерін қызыл түспен толықтырады

Бағалау: шапалақ

І топ -

ІІ топ-

ІІІ топ -

ІV топ-

Сөздерді пайдаланып, мысалдар келтіреді.

Әр топтан бір адам өкіл ретінде шығып, өзге топтарға түсіндіреді.

Оқушылар сұраққа жеке жауап береді. Кейін жұбымен ақылдасып, екі жауапты біреу етіп үйлестіреді. Кейін жұптар басқа жұптармен бірігіп, үдерісті қайталайды.

Мысалды талдау.

Бағалау: бармақ арқылы

Сұрақ қойылады.

Жауабын өлеңнен тауып , оқып береді.

Топтағы оқушылар А және Б болып жұптасып, өлең бойынша сұрақ дайындап бір-біріне қойып, жауап алады.

Бағалау: Смайлик

Аяқталуы

«А,ә,б,в»

Кері байланыс - «Басбармақ»

Рефлексия парақшаларын толтыру.

Балалар мәтін мазмұнына сәкес келетін сөзді тауып, қолдарындағы әріп нұсқалары жазылған парақшаларын көтереді, мағынасын айтады.

Бағалау: Смайлик

Бағалау: жұлдызшалар

Бармақ арқылы бүгінгі сабақта алған білімдерін көрсетеді


© 2010-2022