Ашық сабақ Әдебиеттік оқу 2 сынып Бесік жыры

Раздел Начальные классы
Класс -
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

ІІІтоқсан

Пәні: Әдебиеттік оқу №14 сабақ

Сынып: 2 сынып

Сабақтың тақырыбы: М.Жұмабаев. Бесік жыры

Мақсаты: «Бесік жыры»тақырыбын өздігінен меңгерту. Әдеби тілде ойлап, қорытынды шығара білу қабілеттерін, ой-өрісін дамыту, алған білімдерін өмірде пайдалана алу дағдысын қалыптастыру.

Күтілетін нәтиже: «Бесік жыры»тақырыбын өздігінен меңгереді. Әдеби тілде ойлап, қорытынды шығара біледі. Алған білімдерін өмірде пайдалана алу дағдысы қалыптасады. Топтық жұмысты меңгереді

Модульдері: АКТ (ақпараттық коммуникативтік технология), СТО (сын тұрғысынан ойлау), ОЖЕ (оқушылардың жас ерекшеліктері), ТжДОЖ (талантты және дарынды оқушылармен жұмыс). ОБжК (оқытуды басқару және көшбасшылық), ОҮБжОБ (оқыту үшін басқару және оқытуды бағалау), ДО (диалогтық оқыту)

Бағалау: Өзін өзі (ӨӨБ), жұптық (ЖБ), топтық (ТБ), жиынтық (ЖБағ)

Деректер: тақта, стикерлер, постерге арналған қағаздар, маркерлер, бағалау парақтары, экран, компьютер

Әдіс тәсілдер: «Жүректен жүрекке», «Өрмекші торы» , «Бесік жыры», Сөздер банкасы, Ментальді карта, «Шынжыр»

Сабақ кезеңдері

Уақыт


Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Бағалау

І. Кіріспе

Ұйымдастыру

Қызығушылық

тарын ояту

3мин

Ынтымақтастық құру

Оқушылар шеңберге тұрып,өлеңді айтады.

"Жүректен жүрекке" тренингін жүргізу.

Мақсаты: тұлғааралық байланыс.

Бір-біріне тілек айтады

Топқа бөліну.

Оқушылар бірлесе жұмыс істеу үшін топқа бөлінеді.

Топ атын өздері қояды

Оқушылармен шаттық шеңбер құрып, психологиялық дайындық жасайды.

Топқа бөлу үшін оқушыларға түрлі суреттер таңдату.Топтарға бөлінуін қадағалау.

Әр топтың партасына өз аттарына сай суреті мен атын жазып қою.

Сабаққа дайындалу.Шеңбер тілек айтады.

Суреттерге байланысты топқа бөлінеді.

басбармақ

ІІ. Тұсау кесер.


Түсіну

7мин

«Өрмекші торы»

Мақсаты: оқушылардың ойын жинақтауға бағыттау, өткен тақырыптарды еске түсіру;

«Инсерт » әдісін пайдалану арқылы өткен тақырыпты қайталау және жаңа сабақтың тақырыбын ашу

Балаларды ортадағы тұрғызып сұрақ қойғызу.


Экранда берілген слайда М.Жұмабаев туралы мәлімет беру. көрсетілген мәтінмен жұмыс жасау, әр топ берілген тапсырмадағы тақырыпты табу керек. Бұл тапсырманы оқушы орындай отырып,тақырыпты өз бетімен игереді,түсінбеген жерін түртіп алады және ең бастысы сыни ойлау дағдысы қалыптасады.

Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген сұрақтарға жауап беріп

Өз ой-пікірлерімен санаса білу

Топпен жұмыс жасау

Бағдаршам

«+, -, қызықты»

ІІІ.

Негізгі бөлім

30 мин


Қолдану

10мин

«Бесік жыры» туралы жаңа тақырыпқа байланысты «Сөздер банкасы» әдісі пайдалану арқылы тапсырмалар қолдану

Жаңа сабақты ашу мақсатында «Сөздер банкасы» ойынын қолдану. Бүл ойында тақтада екі шеңбер бейнеленген. Біріншісіне тақырыпқа сәйкес және тақырыпқа сәйкес емес сөздер жазылады. Оқушылар тақырыпқа сәйкес сөздерді тауып екінші шеңберге жазғызу. Дәптерге жазғызу

Оқушылардың мақсаты мұғалімді тыңдау, өз ойлары мен пікірлерін айту

Әдіс бойынша жаңа тақырыпты меңгереді және өз пікірлерін ортаға салады. Тақырыпқа сәйкес сөздерді дәптерге жазу

смайлик

Сергіту сәті

1 мин

«Домбыраның күмбірі» әнімен жаттығу жасау

Оқушылармен бірге сергіту сәтін жасау

Экрандағы бейнероликтегідей жаттығулар жасайды.

басбармақ

Талдау

15мин

Ментальді карта арқылы тақырыпты талдау

Әр топтан ортаға оқушы шығып өз ойларын бүгінгі сабақ жайлы айтып кетулерін тапсыру.

Ол үшін слайдта көрсетілген суреттер мен арнайы тапсырмалар таратып беру керек. Оқушылар өздеріне берілген тапсырманы ментальді картаға түсіреді

Берілген тапсырманы уақтылы орындау, ментальді карта жасау, сұрақтарға нақты жауап беру керек.

Әр топтан оқушы ортаға Бесік жыры, салт-дәстүр жайлы сөйлеп не түсінгенін қорғайды. Бірін - бірі тыңдайды. Әр топтан сөйлеген ортаға шығып оқушыны сол топтың оқушысы толықтырады.

«2 жұлдыз, 1 тілек!»

Қорытынды

Жинақтау

6мин

«Шынжыр» арқылы сабақты жинақтайды

Топ бойынша тақырыпты жинақтау үшін тақырыпқа қатысты сұрақтар беру

Топтар сұрақ- жауап арқылы өзара жарысады, ойларын ортаға салады, тақырыпты жинақтайды , шынжыр жасайды

Бағалау



Үйге тапсырма

2 мин



1мин


Өзін-өзі бағалау (2 мин)

бағалау парақшалары

Бесік жыры өлеңін әнмен жаттау

Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын тарату. Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну

Оқушылардың бағаларын күнделікке қою

Өзін өзі топпен бағалайды

Ұсынылған стикерді толтыру

Күнделікке тапсырманы жазу.

Бағдаршам


© 2010-2022