Қысқа мерзімді жоспар Құстар Дүниетану 3 сынып

Раздел Начальные классы
Класс 3 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Дүниетану 3 сынып

Сабақтың тақырыбы:

Құстар

Ссылкалар:

Оқулық, ноутбук, энциклопедиядан қосымша материалдар мен құстардың суреттері, үлестірме материалдар, презентация «Аққу», айна, музыка.

Мақсаты:

Оқушылардыңқұстардың көптүрлілігі туралы білімдерін кеңейту, құстар классының құрылымындағы негізгі ерекшеліктерін көрсету. Белгілері -түсінігін игеру үшін жағдай жасау.(Басылымдар және электронды энциклопедиялар, журналдар.) Топта жұмыс жасау дағдыларын дамыту.

Күтілетін нәтиже:

Оқыған түсініктерін тәжірибеде қолдана білу.

Анализ жасайды және қорытынды шығара біледі.

Түйінді идея,

жаңа түсінік:

Жаңа терминдер және түсініктермен қарулану

Уақыты

Стратегиялар

Ресурстар

Сабақтың мазмұны


Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

5 мин


.Айна қорапшысы


Ұйымдастыру кезеңі

1. «Айна» тренинг өткізу

2. Карточкалар бойынша топтарға бөлу.


Оқушылар шеңберге тұрып тренинг жүргізеді, оқушылар қорапқа қарап ,көрген фото туралы позитив айтуы керек.

Оқушылар топқа бөлінеді Құстардың бейнесі байланысты картинкалар бойынша бөлінеді.

4 топ құрылады

«Жыл құстары», «Үй құстары», Қыстап қалатын құстар», «Су құстары»

5мин

Диалогтық оқыту

Үлестірме материал

Үй жұмысын тексеру

Үй жұмысы бойынша фронтальды сұрақ.

Формативті бағалау.

әдіс«Ұшақ»

Оқушылар өздері жасаған ұшақтарға қалың және жұқа сұрақтар жазып әкеледі, бір-біріне ұшырады, қонған ұшақтағы сұрақтарға жауап береді.

20 мин

Бақылау, Акт, зерттеу, жоба

Презентация,ноутбук, энциклопедия

Жаңа сабақ.

1.Презентация көрсету

2.Топта жұмыс жасау. 3.Постер құру.


1.«Құстар» тақырыбындағы электронды оқулықтан презентация қарайды.

2.Топпен жұмыс:

1 топ - интернеттен, кітаптан ақпараттар іздейді.
2 топ - оқушылардан сұрайды
3 топ-бақылау, тәжірибе жасайды.
4 топ- талқылайды,қорытынды шығарады,бақылау- тоқылдақ

3. Әр топ өз жұмыстары бойынша постер қорғайды.



3 мин


Тренинг - жаттығу бейнежаз

Сергіту сәті

Музыкалық жаттығу

«Кішкентай балапандар биі»


Оқушылар бейнеролик қарап қимылдарды қайталайды.

12 мин

Топтық жұмыс


Сабақты қорытындылау

1.Құстарды қорғау туралы ереже ойлау.


Оқушылар құстарды қорғау туралы ЕРЕЖЕ шығарады: «Өзіңе қандай қарым-қатынас жасағанын қаласаң, дәл солай табиғаттқа да сондай қарым-қатынас жасауың керек»


Бағалау

Формативті. Суммативті бағалау «Көңіл-күй экраны».

«Алма ағашы»
Оқушыларға екі түсті алманың суреті таратылады, егер маған түсінікті, мен өзіме ризамын дегендер қызыл түсті таңдап, ағашқа іледі, егер мен өз біліміме көңілім толмайды, әлі де ізденуім керек дегенде себетке жасыл түсті алмаларды іледі.


Оқушылар бірін-бірі «Үш шапалақ, «Екі жұлдыз және бір тілек» әдістерімен бағалады. Рефлексия «Таным ағашы»

Қосымша тапсырмалар,

үйге тапсырмалар

«Құстар» тақырыбы бойынша қосымша материалдар табу,

оқулықтағы сұрақтар жауап беру.

РЕФЛЕКСИЯ

Не сәтті өтті?

Сабақта жағымды психологиялық атмосфера құрылып, шағын топтардың жұмыс жасауына жағдай туғызды.

Сәтсіз жақтары?

Менің сабағымның сәтсіз өткен сәті ол- әдіс«Ұшақ», оқушылар қалың сұрақтар құрастыруда қиналды.

Қандай күшті жақтарына сүйене аласыз?

Топтық жұмыс топ мүшелерінің материалды бірнеше рет айтып шығуын қалыптастырады.

Таныс емес сөздерді топта талқылайды, ол оқушының сөздік қорын кеңейтіп қалыптастырады.

Сіз нені дамытар едіңіз?


Анализ жасау, қорытынды шығару, мәтінмен жұмыс жасай білуін

Оқушыларды тақырып бойынша жұмыс жасау дағдыларын дамыту

Білім алуға деген позитивті көңіл-күймен топта бірігіп жұмыс жасауын

Сұрақтар құра білу дағдыларын дамыту.



© 2010-2022