- Преподавателю
- Начальные классы
- Конспект урока украинского литературного чтения во 2 классе по теме: М. Підгірянка «Розмова про сонце». Загадки
Конспект урока украинского литературного чтения во 2 классе по теме: М. Підгірянка «Розмова про сонце». Загадки
Раздел | Начальные классы |
Класс | 2 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Склярова В.С. |
Дата | 27.10.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Тема: М. Підгірянка «Розмова про сонце». Загадки.
Мета: Ознайомити дітей із віршами - діалогами;
учити читати за особами, правильно інтонувати речення, різні за інтонацією та метою висловлювання;
виховувати любов до художнього слова, природи.
Обладнання: портрет М.Підгірянки, біографічна довідка, вправи для розвитку дихання, загадки. Інтерактивні технології: ігри «Обличчям до обличчя», «Добери ознаку», «Ти - мені, я - тобі», «Бджілки», «Добери риму», сенкан «Сонце». Тип уроку: Урок вивчення нового матеріалу.
Хід уроку І. Організація класу. ІІ. Мовленнєва розминка.
- Вправи для розвитку дихання.
- Задми свічку.
- Понюхай квіточку.
- Пий чай з блюдця.
- Подми на кульбабку.
- Годинник.
- Чистомовка.
Ік-ік-ік на порозі Новий рік.
Ра-ра-ра рада снігу дітвора.
Іс-іс-іс підем дружно всі ми в ліс.
Ам-ам-ам понесем гостинці звірятам:
Білочкам, зайчаткам.
- Розчитування за складовою таблицею.
Як називають розмову між двома людьми? (Діалог).V. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу. 1. Опрацювання вірша М. Підгірянки «Розмова з сонцем». 1.1.Коротка біографічна справка про поетесу М. Підгірянку (Додаток №1). 1.2. Читання діалогу учителем і підготовленим учнем. - Між ким ведеться діалог? - Які за інтонацією слова дитини? Матері? 1.3. Гра «Бджілки». Напівголосне читання вірша учнями. 1.4. Читання вірша учнями парами. - Діти, чому вірш має таку назву? - Що найбільше цікавило дитину? - Про яку рису характеру це свідчить? (Дитина допитлива усім цікавиться)
- Із якою інтонацією відповідає мама?
- Знайдіть у вірші порівняння (зіронька вечірня, як царівна).
Зупиняємо урок - робимо зарядку: Руки вгору, руки вниз - Все у нас в порядку. Руки в боки - нахиляйся, Наче маятник хитайся, За хвилину відпочили І за парти тихо сіли. 1.7. Гра «Добери риму».
Стелить - постелі. Вечірня - царівна. Колише - тише. Піснями - снами. Квіти - світить. Збудить - буде. Веселі - постелі. Встане - погляне. Серденько - раненько.
1.8. Робота над загадками. Робота в групах. - Відгадайте загадки. - Обґрунтуйте свої відповіді. - Зробіть малюнки сонця (Додаток №3). VI. Підсумок уроку.
- Що таке діалог?
- Скільки має бути співрозмовників?
- З якого вірша це питання і хто його автор? (Хто ж його колише усе тихше й тихше?).
Додаток №1.
Додаток №2. Сенкан «Сонце»
Сонце
- Що? Сонце Яке? Тепле, ласкаве, гаряче Що робить? Світить, гріє, посилає проміння Речення. Сонечко всміхається нам із висоти Асоціація. Світило
Додаток №3.