- Преподавателю
- Начальные классы
- Қайталау сабағы 1сынып математика
Қайталау сабағы 1сынып математика
Раздел | Начальные классы |
Класс | 1 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Айткужанова К.Б. |
Дата | 20.12.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Математика 1 сынып 2015
Күні: 4 мамыр
Сабақтың тақырыбы: Қайталау
Сабақтың мақсаты: 1. Ондықтарды қосу және азайту дағдыларын, есептерді және теңдеулерді шешу,сөз есепке кері есеп құрастыру, санды және әріпті өрнектерді ажырата білуін қалыптастыру.
-
Математикалық тілін дамыта отырып оқушылардың шапшаң ойлау, есте сақтау қаблеттерін тиянақтау
-
Ұқыптылыққа, сыйластыққа, ізденуіне, ақыл- ой белсенділігін арттыруға тәрбиелеу.
Түрі: Аралас сабақ
Әдісі: СТО, ойын,шығармашылық
Көрнекілік: үлестірмелер таблицасы, карточкалар, плакат -табло
Пәнаралық байланыс: ана тілі.
Сабақ барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
А) психологиялық дайындық
Кел, балалар, келіңдер Математиканы көріңдер. Қане, қарап шығындар, Білім барда оқу бар.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру № 4 (187бет)
ІІІ. Кіріспе сөз. Балалар бүгінгі сабағымыз ойын түрінде өтеді. Барлығымыз үш топқа бөлініп отырамыз. Әр оқушының жетістіктерін үлкен плакат- таблоға түседі. Топ мүшелері бір- біріне ақылдасуға, көмектесуге болады.
Тапсырмалар әр түрлі деңгейде.
1 Тапсырма. «Математикалық банкир» стратегиясы (шартымен таныстыру)
№1.(189 бет) - 50 пайыз - есепті шығарған үшін, 70 пайыз - осы есепке бір кері есеп шығарса, 100 пайыз - екі кері есеп құрастыру, шығару. Бұл сендердің салған инвестицияларың
Ата, бала туралы қандай мақал- мәтел білесіңдер?
Сергіту сәті «Аю»
2 тапсырма «Қай топ жылдам»
№ 2 Ұзындықтарды сызу. Әдемі, таза жұмыс бағаланады. 1орындаған топқа - 50 б, 2 - 30 б, 3 - 10 б - Кесінділер сызу.
3 тапсырма. №3
1 - деңгей - әріпті өрнекті қөшіру - 30 бал,
2 - деңгей - санды өрнекті көшіріп,мәнін табу - 70 бал
3 деңгей - топқа бөлу - 100 бал
1 бағанға - теңдік, 2 б- теңсіздік, 3 б - әріпті өрнек, 4 б -санды өрнек.
Сергіту сәті «Маша»
4 тапсырма
«Қатені жіберме» стратегиясының шарты. Алдарыңда үлестірме таблицасы жатыр. Мұнда бухгалтер қате жіберген, сол қатені тауып , дұрыстап көшіріндер.
№ 4 тапсырма карточка арқылы беріледі.Теңдеудің жауабын әдейі шатыстырып қою.
10 - а = 8 4 + f = 7 a - 3 = 5 a + 2 = 8
a = 3 f = 6 a = 3 a = 2
Рефлексия
«Карусель» стратегиясы Берілген уақыт- 30 сек
Балалар екі шеңбер құрайды.Бір-біріне қарама-қарсы турады. Ішкі шеңбердегі турған балалар сыртқы турған балаларға сұрақ кояды. Сұрақтары өткен сабаққа байланысты: бір, екі таңбалы толық сандарды қосу, азайту; компоненттерін атау. Содан соң орындарын ауыстырады.