Дауыссыз Б мен П

Раздел Начальные классы
Класс 2 класс
Тип Презентации
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Дауыссыз Б мен ПДауыссыз Б мен ПДауыссыз Б мен ПДауыссыз Б мен ПДауыссыз Б мен ПДауыссыз Б мен ПДауыссыз Б мен ПДауыссыз Б мен ПДауыссыз Б мен ПДауыссыз Б мен ПДауыссыз Б мен ПДауыссыз Б мен ПСабақтың тақырыбы: Дауыссыз б мен п

131-136 жаттығу

Сабақтың мақсаты: Оқушылардың дауыссыз б мен п әріптерінің жазылу

ерекшелігі туралы білімдерін тиянақтау, дамыту.

Дамытушылығы: Оқушылардың ақыл-ойын, жазбаша сөйлеу тілін,

сауаттылығын, қызығушылығын арттыру.

Тәрбиелігі: тапқырлыққа, тиянақтылыққа, мақсатқа жетуге, ұйымшыл болуға

тәрбиелеу.

Типі: білімді тиянақтау

Түрі: «Мақта қыз бен мысық» ертегісі желісіндегі сабақ

Әдісі: сұрақ-жауап,түсіндіру, әңгімелеу

Пән аралық байланыс: ана тілі

Көрнекілігі: «Мақта қыз бен мысық» ертегісіндегі кейіпкерлер, интерактивті

тақта.

Жұмыс барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі

Оқушыларға оқу құралдарын алғызу. Назарларын сабаққа аудару.

а) Сабақтың ұраны

Мақсатымыз білім алу

Міндетіміз еңбектену

5-ке қолды жеткізу

ІІ. Үй тапсырмасын сұрау, бағалау.

131-жаттығу «Мектепте» тақырыбына әңгіме құрау.

-Дыбыстар нешеге бөлінеді?

-Жуан дыбыстыларды ата?

-Жеңішке дыбыстыларды ата?

-Дауыссыз дыбыстар нешеге бөлінеді?

-Үнді дауыссыздарды ата?

-Ұяң дауыссыздарды ата?

-Қатаң дауыссыздарды ата?

ІІІ. Жаңа сабақ

-Бүгінгі сабақ ерекше болмақ. Ол үшін біз «Мақта қыз бен мысық» ертегісін есімізге түсірейік.

Бір-екі балаға ертегі мазмұнын айтқызу.

Дауыссыз Б мен П

Дауыссыз Б мен П

Дауыссыз Б мен П

1-cиырдың тапсырмасы.

131-жаттығу.

Қарамен жазылған сөздердің жазылуына назар аудар. Кітап,доп сөздерінің соңғы әрпі неліктен өзгерді деп ойлайсың?

Дауыссыз Б мен П

2-ағаштың тапсырмасын орындаймыз.

кітап

кітабы

табу

сеп

тап

у

ы

талап

талабы

себу

Дауыссыз Б мен П

3-қыздардың тапсырмасы

132-жаттығу

Берілген сөздерге ы,і әріптерінің тиістісін қосып жазып, п-ның өзгеру себебін түсіндір.

Мектеп, тәртіп, қолғап, қорап, тон, шөп, талап,көп

Сөйтіп мысық шаршады, ендеше біз мысықты сергітейік.

Сергіту сәті

Қане, қанат қағайық,

Қарлығаш боп ұшайық

Ұшып-ұшып алайық

Орнымызға қонайық.

Дауыссыз Б мен П

4-дүкеншінің тапсырмасы

133-жаттығу

Тәртіп, топ, қорап сөздерін қатыстырып сөйлем құра.

1 қатар «тәртіп» сөзіне сөйлем құрайды.

2 қатар «топ» сөзіне сөйлем құрайды.

3 қатар «қорап» сөзіне сөйлем құрайды.

Дауыссыз Б мен П

5-тауықтың тапсырмасы

134-жаттығу.

Екі бағандағы сөздерді жұптастырып жаз.

та

се

те

жа

ке

ша

ша

жа

те

се

та

ке

Сөз соңындағы п дыбысының б-ға өзгеру себебін дәлелде.

Дауыссыз Б мен П

6-тышқанның тапсырмасы.

Сөздік диктант. (Дыбыстық талдау жасау)

Кітап, мектеп, доп, қап, қолғап, клуб, штаб.

-Енді, мысық келген жолымен қайта қайтады. Мақта қызға келіп қатықты беріп құйрығын алады.

Осыдан кейін Мақта қыз мысыққа біреудің еңбегіне қол сұқпа, үлкендердің тілін ал. Әдепті болып жүр,-деп ақылын айтып, екеуі дос болыпты.

-Ал біз қандай болуымыз керек?

-Біз де әдепті, алған затымызды уақытында қайтаратын, үлкенді сыйлайтын адал болайық!

Дауыссыз Б мен П

-Ал біз қандай болуымыз керек?

Қорытындылау.

-П дыбысына аяқталған сөзден кейін дауысты дыбыс келсе, п дыбысы қандай дыбысқа айналады?

Сабаққа жақсы қатысқан оқушыларды бағалау.

Пәні:Әдебиеттік оқу

Сыныбы: 2-сынып

Уақыты: 16.10.2014ж

Сабақтың тақырыбы

Қасқыр мен түлкі (Ауған ертегісі)

Сілтеме

«Әдебиеттік оқулық» оқулығы, «Атамұра»2013ж Авторы:Б.Т.Қабатай.С.Р.Рахметова. Әдебиеттік оқулық 2-сынып,ИТ.

Сабақтың мақсаты

«Қасқыр мен түлкі» мәтінінің мазмұнын ұғыну,түсіну,мағлұмат алу.

Күтілетін нәтиже

«Қасқыр мен түлкі» мәтіні туралы мол мағлұмат алу.Топпен бірлесе отырып жұмыс жасауға төселу.Топтағы өзара оқытуды ұйымдастыру арқылы диалогтік әдісті ендіру,өз пікірлерін еркін айтуға үйрету.Жаңа тақырып бойынша білім жетілдіру.Ойлау қабілетін дамыту.

Түйінді идеялар

«Біреуге ор қазба өзің түсесің»

Ресурстар

Интерактивті тақта,үлестірмелі тапсырмалар, түрлі түсті стикерлер, А3 пішімдегі парақтар, маркерлер, смайликтер

Қолданылатын модульдері

1-модуль оқыту мен оқудағы жаңа тәсіл (топтық жұмыс) ,4- модуль АКТ пайдалану (электрондық оқулық), 2-модуль сыни тұрғыдан ойлауға үйрету Ассоциация әдісі мозайканы құрастыру), 3-модуль бағалау(рефлексия),бірлесе отырып жұмбақтың мәнін ашу,постер дайындау.

Сабақтың кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

І.Ұйымдастыру кезеңі

Мұғалім сабаққа жақсы қатысу керектігі жайлы балаларға ой тастайды.

Топқа бөлу.жолбарыс,қасқыр,түлкі,арыстан мазайка суреттерін құрастыру арқылы топқа бөлінеді.

Оқушылар назарын сабаққа аудару

интерактивті тақтадан дыбыстарын тыңдатуарқылы қай аңның дыбысы екенін таптыру,жұмбақ жасыру арқылы ашу.

1-топ,2-топ,3-топ,4-топ

ІІ.Үй тапсырмасын сұрау

1. Мазмұнындау

2.Оқушыларды тексеру қасқыр,түлкі олардың ұқсастығы жайында талдау.

Өткен тақырыптар бойынша сұрақтар қоя отырып, мазмұнын сұрау. Қасқыр,түлкі олардың ұқсастығы жайында талдау.

ІІІ. Жаңа сабақ.

Тақырыпты қасқыр мен түлкінің дыбыстарын интерактивті тақтадан дыбыстарын тыңдату арқылы қай аңның дыбысы екенін таптыру,жұмбақ жасыру арқылы ашу.

1-топ:Аңдардың дыбысын табу.

2-топ:Жұмбақты шешу.

Белестен шапқан бесті ат,

Бүкір келген желісті ат.

Бейғам елді іздейді,

Малдан күдер үзбейді.(Қасқыр)

3-топ:Кілемшенің түріндей жүндері бар, Айбатты,жан шыдамас үндері бар.(Түлкі)

4-топ:Тақырыпты шығару.

Ассоциация әдісі

1-топ:Оқып шығу.

2-топ: Осы ертегі бойынша сұрақтар құрастыру.

3-топ:Ертегі бойынша сурет салып постер қорғау.

4-топ:Ертегіге сүйеніп,қасқыр мен түлкі арасындағы диалог құрау.

Сергіту сәті

От шашу

Оқушылар

Шапалақтау арқылы іс-қимыл жасайды.

V.Қорытындылау

Әр топ өздерінің топ атауындағы аңдарды сипаттайды.Төрт аңның суретін таратып беру,сол суреттерге сызба арқылы жаздыру.

Төрт топ өз топтарымен ақылдаса отырып сұрақтарға жауап береді.

Үйге тапсырма

1.Әңгімелеп келу.

2.Ертегінің ішіндегі ақыл сөздерді жазып келу.

Бағалау

Жиынтық баға.

Мадақтау.

Түстер арқылы бағалау.

Төрт топ бірін-бірі бағалайды.

Кері байланыс

Стикерлерді үйлестіру арқылы

Рефлекция. Сабақ туралы ойлары мен ұсыныстарын жазады.

Пәні:Әдебиеттік оқу

Сыныбы: 2-сынып

Уақыты: 16.10.2014ж

Сабақтың тақырыбы

Қасқыр мен түлкі (Ауған ертегісі)

Сілтеме

«Әдебиеттік оқулық» оқулығы, «Атамұра»2013ж Авторы:Б.Т.Қабатай.С.Р.Рахметова. Әдебиеттік оқулық 2-сынып,ИТ.

Сабақтың мақсаты

«Қасқыр мен түлкі» мәтінінің мазмұнын ұғыну,түсіну,мағлұмат алу.

Күтілетін нәтиже

«Қасқыр мен түлкі» мәтіні туралы мол мағлұмат алу.Топпен бірлесе отырып жұмыс жасауға төселу.Топтағы өзара оқытуды ұйымдастыру арқылы диалогтік әдісті ендіру,өз пікірлерін еркін айтуға үйрету.Жаңа тақырып бойынша білім жетілдіру.Ойлау қабілетін дамыту.

Түйінді идеялар

«Біреуге ор қазба өзің түсесің»

Ресурстар

Интерактивті тақта,үлестірмелі тапсырмалар, түрлі түсті стикерлер, А3 пішімдегі парақтар, маркерлер, смайликтер

Қолданылатын модульдері

1-модуль оқыту мен оқудағы жаңа тәсіл (топтық жұмыс) ,4- модуль АКТ пайдалану (электрондық оқулық), 2-модуль сыни тұрғыдан ойлауға үйрету Ассоциация әдісі мозайканы құрастыру), 3-модуль бағалау(рефлексия),бірлесе отырып жұмбақтың мәнін ашу,постер дайындау.

Сабақтың кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті



І.Ұйымдастыру кезеңі


Мұғалім сабаққа жақсы қатысу керектігі жайлы балаларға ой тастайды.

Топқа бөлу. жолбарыс,қасқыр,түлкі,арыстан мазайка суреттерін құрастыру арқылы топқа бөлінеді.

Оқушылар назарын сабаққа аудару

интерактивті тақтадан дыбыстарын тыңдату арқылы қай аңның дыбысы екенін таптыру,жұмбақ жасыру арқылы ашу.

1-топ,2-топ,3-топ,4-топ



ІІ.Үй тапсырмасын сұрау

1. Мазмұнындау

2.Оқушыларды тексеру қасқыр,түлкі олардың ұқсастығы жайында талдау.

Өткен тақырыптар бойынша сұрақтар қоя отырып, мазмұнын сұрау. Қасқыр,түлкі олардың ұқсастығы жайында талдау.



ІІІ. Жаңа сабақ.

Тақырыпты қасқыр мен түлкінің дыбыстарын интерактивті тақтадан дыбыстарын тыңдату арқылы қай аңның дыбысы екенін таптыру,жұмбақ жасыру арқылы ашу.

1-топ:Аңдардың дыбысын табу.

2-топ:Жұмбақты шешу.

Белестен шапқан бесті ат,

Бүкір келген желісті ат.

Бейғам елді іздейді,

Малдан күдер үзбейді.(Қасқыр)

3-топ:Кілемшенің түріндей жүндері бар, Айбатты,жан шыдамас үндері бар.(Түлкі)

4-топ:Тақырыпты шығару.


Ассоциация әдісі

1-топ:Оқып шығу.

2-топ: Осы ертегі бойынша сұрақтар құрастыру.

3-топ:Ертегі бойынша сурет салып постер қорғау.

4-топ:Ертегіге сүйеніп,қасқыр мен түлкі арасындағы диалог құрау.



Сергіту сәті

От шашу

Оқушылар

Шапалақтау арқылы іс-қимыл жасайды.

V.Қорытындылау

Әр топ өздерінің топ атауындағы аңдарды сипаттайды.Төрт аңның суретін таратып беру,сол суреттерге сызба арқылы жаздыру.

Төрт топ өз топтарымен ақылдаса отырып сұрақтарға жауап береді.

Үйге тапсырма

1.Әңгімелеп келу.

2.Ертегінің ішіндегі ақыл сөздерді жазып келу.

Бағалау

Жиынтық баға.

Мадақтау.

Түстер арқылы бағалау.

Төрт топ бірін-бірі бағалайды.

Кері байланыс

Стикерлерді үйлестіру арқылы

Рефлекция. Сабақ туралы ойлары мен ұсыныстарын жазады.



© 2010-2022