Презентация по литературу на тему Төрт түліктің кеңесі

Раздел Начальные классы
Класс 2 класс
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Пәні: Әдебиеттік оқу

Сабақтың тақырыбы: Төрт түліктің кеңесі

Сабақтың мақсаты: Өлең мазмұнын өмірмен байланыстыра түсінуге мүмкіндік беру.

Сабақтың міндеті: а) Өлең идеясындағы төрт түліктің қасиетін ашу.

ә) Шығармашылық қиялын ұштау.

б) Төрт түлікті қастерлеуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: аралас

Сабақтың әдісі: топтастыру, талдау, жинақтау, салыстыру, ізденушілік.

Көрнекілік: суреттер, слайд, сызбалар, қима қағаз.

Күтілетін нәтиже: Оқушылар өлең мазмұнын толық түсінеді. Өз бетінше қорытынды шығарып, пікірлерін айтуға, дәлелдеуге қалыптасады.

Сілтеме: Оқулық. Әдебиеттік оқу «Алматыкітап» 2013ж.

Қолданылған модулдер: АКТ; Сыни ойлауға үйрету; Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау; Көшбасшылық.

Уақыт

Жұмыс түрі

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

5мин

Ұйымдастыру кезеңі.

Сыныпта ынтымақтастық атмасферасын қалыптастыру.

Оқушылармен амандасып түгелдеймін. «Шаттық шеңберінде» бір- біріне тілек тілету.

Оқушылар ұйымдастыру кезеңіне қатысады.

Бір- біріне тілек тілейді.

5мин

Үй тапсырмасын сұрау.

Үй жұмысын тыңдау.

Оқушылар мәтінді оқиды.

Тақырыпты ашып талқылайды.

15мин

Жаңа сабақ.

АКТ-ны қолдану арқылы электронды оқулықты пайдаланып сабақтың тақырыбын ашу.

Мәтінді өз бетінше оқиды.

Топта талқылайды.

  1. «Қызығушылығын ояту» Төрт түлікке нелер жатады?

  2. Өлеңді түрлі тәсілмен оқыту.

  3. Сипаттама беру.

  4. Дәптермен жұмыс.

  5. Ойтолғау

1. Оқушылар өз ойларын айтады.

2. Өлеңді іштей, дауыстап, тізбектей оқыту.

3. Өлеңді талдайды, төрт түлікке сипаттама береді.

4. Өлеңдегі шөп атауларын дәптерлеріне теріп жазады.

4. Төрт түліктің пайдасы атты эссе жазады.

10мин

Қортындылау.

Оқушылардың топтық жұмыстарын тыңдау. Адам өміріндегі мазмұнын ашады, пайдасы туралы қосымша деректермен толықтыру.

Әр сұрақтарына толық жауап береді. Сабақтың мазмұнын ашады.

Топтық тапсырманы орындайды.

Топтастырады, постер қорғайды.

5мин

Бағалау.

Критериалды бағалау.

А)Өз бетінше оқып,тақырыпты талқылай алады.

В)Өз бетінше оқиды, сұрақтарға жауап береді.

С)Тек оқиды, тыңдайды.

Формативті бағалау.

Критериалды бағалау.

Оқушылар өз деңгейіне байланысты, өздерін бағалайды.

«Бағдаршам» әдісі бойынша бағалау.

3мин

Кері байланыс

Оқушыларға стикер таратып беріп, кері байланыс жасауын сұраймын

Оқушылар бірін бірі тыңдайды.Стикерлерге өз ойларын жазады.

2мин

Үйге тапсырма.

Өлеңді оқып келу

Үй тапсырмасын беріп, сабақты аяқтау.

Үй тапсырмасын күнделікке жазып алады.

Тексерілді:



© 2010-2022