Дүниетану сабағы 2 сынып Кітап - білім бұлағы

Раздел Начальные классы
Класс 2 класс
Тип Презентации
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Пәні: Дүниетану. Сыныбы: 2 сынып Сабақтың тақырыбы: «Кітап - білім бұлағы" Сабақтың мақсаты: 1.Білімділік: Кітаптың шығуы туралы түсінік беру, жаңа мағлұматтармен кеңейте түсу арқылы танымдық білімдерін арттыру. 2. Дамытушылық. Жүйелі ойлау қабілетін, тіл байлығын дамыту. 3. Тәрбиелік. Еңбексүйгіштікке баулып тәрбиелеу. Әдісі: Топпен жұмыс, сұрақ-жауап, баяндау. Көрнекілігі: Слайд, суреттер, плакаттар, маркерлер. Сабақ барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі. ІІ.Психологиялық дайындық. Сыныпты топқа бөлу. Сыныпты геометриялық фигураларға байланысты топтарға бөлу. 1-топ. «Үшбұрыштар» тобы. 2-топ. «Төртбұрыштар» тобы. 3-топ. «Дөңгелектер» тобы. 4-топ. «Шаршылар» тобы. Сергіту сәтін өту. Оқушыларды музыка арқылы билету арқылы сергіту. Әр топтағы оқушыларына топтың атқаратын жұмыстарын атап шығу. Олар: бағалаушы, уақытты үнемдейтін, басшы, хатшы, баяндаушы. Топтық жұмыс. Тапсырма: Кітаптың адам өмірінде маңызы қандай ? (әр топ өз ойларын ақ қағазға түсіріп, баяндаушы баяндап береді.) Оқулықпен жұмыс. Мәтінді оқулықтан оқыпберіп оқушыларға сұрақтар беру арқылы, мазмұндату. Мақалдар сайысы. Әр топ кітап туралы жаттаған мақалдарын айтып жарысады. Көп мақал білген топты мадақтау. «Иә, жоқ» ойыны. Бұл ойында кітаптың мұңы туралы оқушыларға түсінік беру. Мысалы, Кітап нені жақсы көреді?
  • Кітап қаптамасын
  • Лас қолмен ұстағанды
  • Тілмен.
  • Қар мен жаңбырды.
  • Ұқыпты ұстағанды.
  • Мейірімділікті.
  • Майлы қолды.
  • Таза қолды.
  • Жерде жатқанды.
  • Кітаппен төбелесуді.
  • Кітап сөресінде тұруды.
  • Сүйікті оқырманды.
«Келісетін» оқушылар бір қолын, «келіспейтіндер» екі қолын көтереді. Сергіту сәті. «Атом мен молекулалар» ойынын ойнату. «Атом» дегенде жалғыз тұра қалу керек, егер «молекулалар» 2-4-тен дегенде жұптаса қалады. Ойын осылай жалғаса береді. «Ашық және жабық сұрақтар» әдісі. Оқушылар берілген сұрақтардың ашық немсе жабық екенін атап шығады.
  1. Кітапты оқуды жақсы көресің бе?
  2. Кітаптың маңызы мен мәні қандай?
  3. Ертегі кітаптар саған не үшін ұнайды?
  4. Мектеп кітапханасы саған ұнай ма?
  5. «Менің атым Қожа» кітабының авторын білесің бе?
  6. Қайсысын қалайсың: кітап оқуды, теледидар көруді, комьютер ойнағанды?
  7. Кітап жазуды ұнатасың ба?
  8. Қандай тақырыптағы шығармаларды оқығанды ұнатасың?
  9. Бір сәтте дүниежүзінде кітап жоқ болып кетсе, не болар еді?
Топтық жұмыс. Топтарға тапсырмалар беру.
  1. Кітаптың әсері туралы әңгімелеу.
  2. Компьютердің әсері туралы әңгімелеу.
Сабақты «Сиқырлы кітап» ойынымен пысықтау. Музыка арқылы кітапты бір-біріне бере отырып, ішіндегі сұрақтарға жауап береді.
  • Кітап оқығанды жақсы көресің бе?
  • Жыртық шапан киетін кейіпкерді ата.
  • Гарри Потер ертегісінің авторы кім?
Оқушылар сабақтан алған әсерлерін стикерлерге жазып жапсырады.



© 2010-2022