- Преподавателю
- Начальные классы
- Конспекти уроків з математики, навчання грамоти, письма, образотворчого мистецтва з теми Бджілка маленька та медок солоденький (1 клас)
Конспекти уроків з математики, навчання грамоти, письма, образотворчого мистецтва з теми Бджілка маленька та медок солоденький (1 клас)
Раздел | Начальные классы |
Класс | 1 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Солодовникова Е.Н. |
Дата | 09.01.2015 |
Формат | doc |
Изображения | Есть |
Валеологічний модуль
в 1 класі
Тема модуля:
«Бджілка маленька, та мед солоденький»
Солодовникова О. М.,
вчитель вищої категорії.
ЗОШ № 15 м. Мелітополя
1 блок - математика
Тема. Склад числа 7. Складання, розв'язування, читання прикладів на додавання в межах 7. Мета. Розглянути всі варіанти складу числа 7. Вчити учнів складати, розв'язувати, читати приклади на додавання в межах 7. Розвивати мислення, увагу. Ознайомити із життям бджоли. Виховувати працелюбність, доброту, щедрість, дбайливе ставлення до природи. Обладнання. Демонстраційний матеріал: макети бджілок, квітів, таблиця № 25( «Математика 1 клас»).
Хід уроку I Організаційний момент. (2 хвилини) Добрий день! У добрий час! Рада, діти, бачити я вас! Чи почули ви дзвінок? Він покликав на урок! Кожен з вас приготувався, На перерві постарався, Зараз сядуть всі дівчатка, А за ними і хлоп'ятка!
II Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми уроку.(3 хвилини)
- Сьогодні на уроці ми вивчимо склад числа 7, будемо вчитися складати, розв'язувати та читати приклади на додавання в межах 7. А допоможе нам це зробити наша маленька гостя. Хто вона? Відгадайте.
- Так, це бджілка. А звуть її Жу - жу. Вона принесла на своїх чарівних крильцях багато цікавої і повчальної інформації, а ще багато завдань.
- Повторення вивченого матеріалу. (7 хвилин)
- Українському народові завжди були притаманні працелюбність, миролюбність, щедрість і доброта. Є тут і велика заслуга бджоли, бо багатовікова дружба людини з бджолою сформувала ці риси. А чи риси працелюбності, терпеливості, уважності притаманні вам, ми побачимо, коли ви дасте відповіді на запитання.
1 3 6
- Ці числа мов ельфи, живуть у квітах. Та одного разу вони переплутали свої місця і стали не в тому порядку. З'єднайте стрілочками числа за порядком. б) Лічба предметів у межах 7. Називання чисел вид 1 до 7, від 7 до 1, від 7 до 2, від 7 до 4. Називання днів тижня. в) На нашу квітучу галявину прилетіли бджілки - трудівниці. На яку квітку повинна сісти кожна бджілка?
2. Вивчення нового матеріалу. (23 - 25 хвилин) - Заводячи пасіку, обирали зручне місце для бджіл, поблизу дерев і кущів, щоб мали де сідати рої, а також, щоб місце було добре, освітлене сонцем. І дуже добре, коли неподалік квітло гречане поле. «Мед і гречка - брат і сестра», - говорили пасічники. А в нашої бджілки поки що немає свого гречаного поля. Допоможіть їй посадити квіти. а) Практична робота.
- Скільки квіток зліва? - Скільки квіток справа? - З яких двох менших чисел складається число 7? І т. д. б) Закріплення складу числа 7 за таблицею № 25 («Математика 1клас»). в) Фізкультхвилинка - Як ви гадаєте, як бджоли сповіщають про знайдений нектар? - Уявімо, що ми бджілки - розвідниці і станцюємо. г) Робота з підручником с. 25. ґ) Робота в зошиті с. 10 д) Віршовані задачі. - Послухайте задачі, за кожною з них складіть приклад. * Учитись любить старший брат, Але й неділі також рад. Шість навчальних днів у нас І вихідний - дозвілля час. Для вас просте завдання, діти, Всі дні у тижні полічити. * П'ять берізок, дві смерічки Зеленіють над потічком, Біля них одна ожина… Скільки всіх дерев, скажи-но? * У садок до годівниці Прилетіли три синиці, Потім ще чотири птиці. Скільки птиць на годівниці? IV Підсумок уроку. (3 - 5 хвилини) Краса завжди живе в серці людини. Майте чуйне, щедре, добре серце, щоб знайшлося в ньому місце і для маленької бджілки. Тож, поспішайте на перерву. Тільки тихенько, щоб не наполохати бджілку.
2 блок - навчання грамоти (читання)
Тема. Звук [м], буква «ем».
Мета. Ознайомити учнів з артикуляцією звука [м], позначення його буквою «ем». Збагачувати активний словник учнів, розвивати уміння слухати, увагу, швидкість реагування.
Виховувати любов і дбайливе ставлення до природи, до кожної тварини на землі. Дати уявлення про цілющі особливості меду - продукту бджолиної праці.
Обладнання. Азбука з кишеньками, мед, малюнок бджілки, на крильцях якої буква «ем», малюнки квіток з буквами «а», «о», «и», «у», «і».
Хід уроку
I Організаційний момент (2 хвилини)
II Повторення вивченого (10 хвилин)
-
Пригадайте, які голосні звуки ми вивчили.
-
Дівчатка, що сидять у першому ряду, по черзі називають голосні звуки, а хлопчики ( їх треба викликати до дошки) дістануть їх є кишеньок на полотні.
-
Хлопчики, що сидять у другому ряду, називатимуть приголосні звуки, дівчатка утворюють злиття, додаючи голосні звуки, що позначаються буквами «а», «о», «у», «і», «и».
-
Гра «Аукціон». Назвати слова, які починаються із звуків [а], [о], [у], [і].
-
Який голосний звук не назвали? Чому?
III Вивчення нового матеріалу (25 хвилин)
-
- Хто завітав до нас у гості на уроці математики?
-
Вона прилетіла до нас с подарунком. Відгадайте яким. (Гра «Так і ні».)
-
Так, це мед. Мед дуже цінний продукт, а також - ліки від багатьох недуг. Наприклад, ним лікують грип, нариви, нежить тощо. Краще ніколи не хворіти, а вживати мед як смачні і корисні солодощі.
2. Виділення першого звука в слові мед. (Гра «Прес»).
- Я вважаю, що звук [м] приголосний.
-_______ тому, що ________________.
наведення прикладів.
-_________ тому __________.
3. Бджоли живуть великими сім'ями. І ось в одній сім'ї сталася велика біда: на пасіку заліз ведмідь і виїв весь мед. От лихо. Треба бджілкам допомогти: відвести ведмедя від пасіки. А для цього треба зробити звуковий аналіз слова ведмідь [-о\ - =о=]. (Звук [м] завжди твердий, лише перед [і] він пом'якшується).
4. Знайомство з буквою «ем».
Порівняння великої і малої букв М м.
На що схожа?
Друкування.
5.Фізкультхвилинка
6.Робота з букварем с. 28.
Розглянути букву, предметні малюнки, читання слів - схем.
7.- Наша бджілка - трудівниця знов взялася до роботи, почала збирати мед.
Давайте їй допоможемо.
Утворити злиття, прочитати склади.
8. Читання прямих складів у букварі с. 28, доповнення їх до цілого слова.
IV Підсумок уроку. (3 хвилини)
3 блок - навчання грамоти (письмо)
Тема. Письмо малої букви «ем».
Мета. Вчити писати малу літеру м, закріплювати вміння розрізняти рукописні й друковані літери. Виробляти навички каліграфічного письма.
Розвивати вміння складати діалог.
Виховувати вміння бачити й відчувати красу природи, повагу до працьовитих і щедрих.
Обладнання. Малюнки квітів, бджоли; Картки з друкованими і письмовими буквами.
Хід уроку
I Організаційний момент (2 хвилини)
II Повторення вивченого (4 хвилини)
Школярі називають вивчені літери, розказують які з них друковані, а які - рукописні. До карток із друкованими буквами добирають відповідні рукописні.
III Мотивація навчальної діяльності (2 хвилини)
-
Сьогодні ми вчитимемося писати малу літеру м, поєднувати її з іншими літерами. А допоможе нам це зробити бджілка Жу - Жу.
IV Основна частина (30 хвилин)
-
Складання діалогу.
-
Уявіть собі, що зараз весна. Ми прийшли до яблуньки, на якій повсідалися бджілки.
Пригадайте, коли до вас приходять гості, Які перші слова говорять? (Вітаються).
А як ми привітаємось? (Тихенько, щоб не наполохати бджілок. «Добрий день, яблунько!»)
Де повсідалися бджілки на яблуні? ( На квітках.)
Чому вони сидять на квітках, а не на листочках? (Бо вони працюють, збирають нектар, з якого виготовляють мед.)
Чи можна назвати бджілок садівницями? Чому? (Бо вони запилюють квіти. Цим сприяють утворенню плодів. А в плодах досить насіння, з якого виростають нові рослини.)
Як ви думаєте, про що стали розмовляти Жу - ЖУ і яблунева квітка?
( - Квіточко, Квіточко, дай поласувати солодким нектаром!
- А ти хто?
-Я бджілка.
- А ти мене не вкусиш?
-Ні, я не кусаю квіточки, я допомагаю їм перетворюватися на плоди.
- Пригощайся, будь ласка! )
2. Пригостилася бджілка і полетіла далі на галявинку. Тут багато квітів. (Малюнки мака, волошки, троянди, ромашки, мальви, барвінка). Але Жу - Жу сідає тільки на ті квіти, в назві яких є звук [м].
Звуковий аналіз цих слів.
3. Порівняння друкованої і письмової букви «м» рядкової.
4. Письмо рядкової букви «м» (Прописи с. 26).
5.Фізкультхвилинка
6. Поєднання букви «м» із вивченими літерами.
7. Робота з предметними малюнками.
Учні називають слова, що демонструє вчитель, ділять їх на склади, виділяють перший склад, записують його на дошці та в прописах: молоток, мурашка, мило, морква, миша.
V Підсумок уроку. (2 хвилини)
4 блок - образотворче мистецтво
Тема. Малюнковий, поетичний - дивосвіт математичний. Малювання бджілки із цифри 3.
Мета. Навчити дітей малювати бджілку з цифри 3.
Розвивати вміння працювати за технологічною картою.
Виховувати естетичне сприймання рідної природи, почуття прекрасного в природі та мистецтві.
Обладнання. Технологічна карта, малюнки вуликів на дошці.
Хід уроку
-
Організаційний момент ( 2 хвилини)
-
Мотивація навчальної діяльності. Актуалізація опорних знань. (5 хвилини)
Продовжить речення:
-
інструментами зручно користуватися, коли вони лежать…
-
Якими інструментами будемо користуватися, коли вони…
-
Матеріалами зручно користуватися, коли …
-
Якими матеріалами будемо користуватися? (Крейда, фломастер, простий олівець).
-
Ми гарно працювали на попередніх уроках, старанно виконували завдання, бджілка Жу - Жу пригощала нас медом. А що ж ми подаруємо бджілці на згадку про нас і наш урок? (Ми намалюємо її портрет).
-
Правильно, ми будемо малювати портрет бджілки за допомогою цифри 3 та й ще різними матеріалами.
-
Основна частина (30 хвилин)
-
- Роздивиться бджілку і скажіть, що ви у неї бачити? Яка вона?
-
- А скільки у бджілки лапок?
- Які вони?
- Що вона ними робить?
- Що дивного є ще у бджілки? (5 очей.)
- Які частини тіла є у бджілки?
2. Показ виконання малюнка учителем.
3. Робота з технологічною картою.
1
2
3
4
5
4.Фізкультхвилинка.
5. Практична робота по групах (1гр. малює кольоровою крейдою, 2 гр. - фломастерами, 3 гр. - простими олівцями).
6.Розміщення бджілок по вуликах. Аналіз робіт. Оцінювання аплодисментами.
IV Підсумок уроку. (3 хвилини)
Література
-
Програма для середньої загальноосвітньої школи: 1 - 4 класи. - К.: Початкова школа, 2006.
-
Богданович М.В., Козак М.В., Король Я.А. Методика викладання математики в початкових класах: Навч. посіб. - К.: А.С.К., 1998.
-
Богданович М.В. Математика: Підруч. Для 1 кл. - К.: Освіта, 2007 р.
-
Вашуленко М. С., Скрипченко Н.Ф . Буквар: Підруч. Для 1 кл. - К.: Освіта, 2007 р.
-
Головко З.Л., Походжай Н.Я., Шост Н.Б. Уроки математики. 1 клас. - Т.: Навчальна книга - Богдан, 2006
-
Сапун Г.М. Уроки навчання грамоти (письмо та розвиток мовлення). - Т.: Підручники і посібники, 2002.
-
Сапун Г.М. Уроки навчання грамоти (читання). - Т.: Підручники і посібники, 2002.
-
Тварини: Я пізнаю світ: Дитяча енциклопедія/ В.Р. Ляхов, - К.: Школа, 2000.
-
Тименко В.П. Методика викладання художньої праці в початкових класах. - К.: Спалах, 1998.
-
Газети «Початкова освіта» №3, 7, 9 - 2005.