- Преподавателю
- Начальные классы
- Теңдеулер шешу ( математика 3 - сынып)
Теңдеулер шешу ( математика 3 - сынып)
Раздел | Начальные классы |
Класс | - |
Тип | Конспекты |
Автор | Ерикбаева А.Н. |
Дата | 31.03.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Сабақтың тақырыбы: Теңдеулер шешу.
Сабақтың мақсаты:
а) Оқушылардың теңдіктер мен теңсіздіктер туралы білімдерін нақтылау.
ә) Қосу және азайту компоненттерінің өзара байланысы туралы білімі негізінде теңдеулерді шешу дағдылырын жетілдіру.
б) Оқушыларды шапшаңдыққа, ұйымшылдыққа тәрбиелеу. Тез шешім қабылдауға үйрету;
Сабақтың көрнекілігі: тест,оқулық.
Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап, баяндау, талдау.
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Күтілетін нәтиже: теңдіктер мен теңсіздіктерді құрастыру ; теңдеулерді шеше алу;
Сабақтың барысы:
I.Ұйымдастыру кезеңі.
Саған есеп үйреткен,
Пәнге қара құрметпен.
Сандарды тура табатын,
Қиын,әрі қызықты
Математика болатын!
Үй тапсырмасын тексеру.
№7 тапсырма.
II.Тірек білім,білік,дағдыларын белсендіру.
«Тапқыштар» ойынын өткізу.
Ойынның мақсаты:100 көлемінде есептеу дағдыларын жетілдіру.
Сабақтың тақырыбын табамыз.
Е 48+9 с 80-47
Ң 164-8 з 162-95
Д 100-5 т 160+40
к 58+10 і 53+35
у 70+67
200
57
156
33
88
67
95
88
68
200
57
156
95
57
137
Баланың бақылау,салыстыру,талдау,жинақтау жүргізу,қорытындылау,бастыны табу,тұжырым жасай алу дағдыларын қалыптастыруға бағытталған жаттығу жүргізу.
G, Q, S- «ғажайып » цифрлар
Егер G> Q,онда Q...G.
Егер Q=S, онда S...Q.
Егер G < Q,онда Q...G.
Егер S >G,G >Q,онда S...Q.
Егер Q= S,S>G, онда Q...G.
№1 тапсырма ауызша орындалады.
III.Бекіту.
Тақтада жазылған өрнектерді қандай топтарға бөлуге болады?
274+х =594 320+40= 470-110 415= 400+15
200+3= 3+200 35-15< 15+6 17> 872-864
524-х= 244 22> 87-67 47 <15+37
Х-251= 522
-
Теңдеудің теңдік пен теңсіздіктен қандай айырмашылығы бар?
№2 тапсырмада оқушылар кесте бойынша теңдеу құрастырып,оны шешеді.
№3 тапсырма тақтада орындалады.Теңдеулерді шеш.
78+х= 125+68 а-750= 1000-920 952-в= 120+325
№4 тапсырманы уақытқа есептету.Салыстыр.
№5 тапсырмада карточкалардағы өрнектерді пайдаланып,тура теңдіктер мен теңсіздіктер құрастыр.
170+15 60+33 290-200 70-34
36+34 18-0 18+0 300-15
IV.Өздік жұмыс.
№6 (а) тапсырма өздік жұмыс ретінде беріледі.
№6 (ә) тапсырманы балалар өз беттерінше орындап ,соңынан тексеріледі.
№7 тапсырма көбейту және бөлу тақырыбымен танысуға даярлық ретінде жүргізіледі.Сурет сал және азайту амалымен шығар.
12-4-4-4=0
ә) 20-4-4-4-4-4=0
№8 логикалық тапсырма «бәрі» және «кейбірі» сөздерінің қолданылуымен таныстырылады.Кестеге қарап,сұрақтарға жауап бер.
V.Сабақты қорытындылау.
Сабақтың тақырыбы қалай аталады?
Тақырыпты қайталауға қандай тапсырмалар көмектесті?
Балалардан кім белсенді болды және дұрыс жауап берді?
Қай бала сабақ жүргізуге кедергі келтірді?
Кім жауап беруде қиналды?
VI. Үйге тапсырма.
№2 ( 2-ші және 4-бағандар)
VII. Бағалау.