Дүниетану пәнінен 2 сынып Жануарлар әлемінің алуан түрлері

Раздел Начальные классы
Класс 2 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақтың тақырыбы: Жануарлар әлемінің алуан түрлері.

Мақсаты:

Күтілетін нәтиже:

  • Жануарлар көптүрлілігі туралы мәлімет алады.

  • Берілген тапсырмаларды тиянақты орындауға,топпен, жұппен, жеке жұмыс жасауға үйренеді.

  • Берілген сұрақтарға еркін жауап беріп, өз ойларын дәлелдей алады.

Әдістері: «Сын тұрғысынан ойлау», «АКТ» «Топтық жұмыс», «Диалогтік оқыту»,

«Миға шабул» «Бағалау» «Топтық, жұптық жұмыс»

Керекті құрал жабдықтар: оқулық, маркер, флипчарт,интерактивті тақта,

Уақыты

Жұмыс түрлері

Мұғалім іс -әрекеті

Оқушы іс -әрекеті

3мин

ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен сәлемдесу,түгендеу.

Психологиялық ахуал тудыру арқылы сабаққа деген жақсы көңіл күйлерін қалыптастыру.

Қызығушылықтарын ояту. Бағдаршам мен топқа бөлу .

Топ ережесін қайталату:

Мұғаліммен сәлемдеседі.

Күннің көзіне бүгінгі көңіл күйлерін салып апарып жапсырады.

3топқа бөлінеді.

Біз тәртіпті бұзбаймыз

Топ басшысын тыңдаймыз

Басқаларды сыйлаймыз

Пікірлерін тыңдаймыз

Бірігіп жұмыс жасаймыз

Уақытты қатаң сақтаймыз

Әділдікті сүйеміз

Әділ баға береміз.

(топ басшыларын сайлайды)

3 мин

Үй тапсырмасы:

Тест жұмысын орындап болған соң, көршісімен алмасып, бірін бірі бағалайды,

1. Жаңа өсімдік не арқылы өсіп шығады?

а. тұқым ә). жапырақ

2. Өсімдіктің жер асты бөлігін ата?

а). сабақ ә). түйнек

3. Қандай топыраққа өсімдіктер жақсы өседі?

а). қара топырақ

ә). сары топырақ

4.өсімдік қай мүшесімен тыныс алады?

а)тамыр. ә) жапырақ

Жауаптары:

1- а, 2-ә, 3-а, 4-ә

Әр топтағы оқушылар өздеріне берілген тест жұмысын орындап, көршісімен жұмысын ауыстырып тексереді. Бірін бірі тексеріп, бағалайды. (саусақ арқылы)

10мин

Мағынаны тану. Жаңа сабақ

Жұмбақ шешу.

Мақсаты:

Ішкі уәжді ояту, миға шабул жасау

Миға шабул

Жұмбақтың шешуін тап!

Ақ сандығым ашылды

Ішінен жібек шашылды (жұлдыз)

Жыртқыш аңдардың бірі (қасқыр)

Бір мүйізді, бір көзді (ине)

Аяғы бар жүрмейді

Аузы бар күлмейді

Айнымайды бөпемнен

Тек сөйлеуді білмейді.

(қуыршақ)

Су көлігі (қайық)

Сәуле асты жүз ине (кірпі)

Қандай сөз шықты?

Жануарлар сөзін ескігенде көз алдарыңа не елестейді?

Жануарлар туралы не білесіңдер?

Слайд

Оқушылар берілген жұмбақтың шешуін тауып, тақтаға жазады. Жауап беруде топтық қарым қатынасқа түседі.



Жануар

Оқушылар жауаптарын айтады.

Әрбір топтың жауаптары тыңдалады.

15 мин

Оқулық пен жұмыс

«Жұптас ойлан, бөліс стратегиясы»

Оқулықтан мәтінді жұп болып оқиды, топта талдайды, флипчартқа постер құрастырады, қорғайды.

I-топ ақбөкен мен сарышұнақ

II-топ Барыс пен Қасқыр

III-топ Аю мен Борсық пен кірпі

Табыс критерийлері арқылы бағалау.

  1. Тақырыпты ашу

  2. Жүйелі жеткізу.

  3. Эстетикалық талғамы сақталса.

  4. Қатесіз жазылса.

Мәтіндегі ақпаратты жұппен оқиды, топпен талдайды.

Бірінші топ, екінші топтың, екінші топ үшінші топтың жұмыстарын бағалайды. Құрастырған флипчартқа постерге жұлдызша, төртбұрыш, үшбұрыштар арқылы бағалайды.

3

Ой толғаныс (Семантикалық карта)

Мекені

Қорегі

су

ауа

құрлық

шөппен

жыртқ

Та|қор

Ақбөкен

Қасқыр

Сарышұнақ

Кірпі



Картаны толтыру

5

мин

Бекіту

I-топ Менің сүйікті жануарым эссе жазу.

II-топ сұраққа жауап

III-топ өздеріңе ұнайтын жануарыңның суретін салу

Бірінші топ «Менің сүйікті жануарым» тақырыбына эссе жазу.

Екінші топ сұраққа жауап жазады.

Үшінші топ сурет салады.

2мин

Рефлексия

Оқушыларға түрлі-түсті парақшалар арқылы сабаққа кері байланыс жасату

Оқушылар өз ойларын жазып, көңіл-күй дидарына іледі.

3

мин

Бағалау

Бағдаршам

Мұғалім белсенді қатысқан оқушыларды мадақтап, шағын сыйлықтарын беремін.

Топтар бірін бірі бағалайды.

1мин

Үйге тапсырма

I-топ Жануарлар туралы тереңірек мағұлмат жинап келу.

II-топ 10 сұрақ дайындау

III-топ жануарлар суретін салып, альбом жасап келу.

Күнделіктеріне белгілеп алу



© 2010-2022