- Преподавателю
- Начальные классы
- Урок читання у 3 класі Урок-подорож до матінки Землі
Урок читання у 3 класі Урок-подорож до матінки Землі
Раздел | Начальные классы |
Класс | 3 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Бокий Е.М. |
Дата | 29.01.2016 |
Формат | doc |
Изображения | Нет |
Урок-подорож до Матінки-землі
Матеріал до уроку: Н.Забіла «Чотири пори року»
Мета: - формувати в учнів вміння визначати особливості кожної пори року;
- удосконалювати навички орієнтуватися в змісті твору; уміння добирати необхідний текст до малюнків, виразно його читати;
- розвивати творчу уяву, образне мислення;
- виховувати у дітей спостережливість, допитливість, прищеплювати любов до природи, праці;
- збагачувати і активізувати словниковий запас, розвивати зв`язне мовлення, корегувати мелодико-інтонаційний стан вимови.
Обладнання: портрет Н.Забіли, виставка книг поетеси, таблиці, картки для читання, малюнок - сонечко з промінчиками, ілюстрації «Пори року».
Словник: буйно, спочине, шурхотом, залюбки.
Хід уроку
1.Організаційний момент.
Психолого-педагогічний настрій.
- Доброго ранку, діти.
Пролунав дзвінок.
Починається урок.
Працюватимем старанно ,
Щоб почути у кінці
Що у нашім третім класі
Діти - просто молодці.
-
Спочатку сідають дівчатка - наша краса, потім хлопчики - наша сила.
2. Мотивація учбової діяльності.
-
Засміялось сонечко привітне
Все кругом цвіте і квітне -
То буяє зеленню рясною ,
То іскриться з снігу,
І Дивується щоднини,
Як же все це донести дитині?
-
Сьогодні до нас з попереднього уроку завітало Сонечко, воно допоможе нам працювати. Помандруємо разом із сонечком і його промінчиками.
Перший Промінчик - Відгадаймо. Загадки.
-
Згадаймо перше мовленнєве правило.
-
Лід на річках, сніг на полях,
Віхола гуляє. Коли це буває?
-
Сонце пече , липа цвіте,
Жито доспіває. Коли це буває?
-
Голі поля , мокне земля,
Дощ поливає. Коли це буває ?
-
Тільки сонечко пригріло -
І розтанув килим білий,
Клен радіє, певно зна -
В гості йде до нас …(Весна.)
- Літо , осінь , зима, весна - … (пори року).
Згадаємо свої контрольні звуки, слідкуємо за чіткою їх вимовою.
(Вірші про пори року діти вимовляють всі разом.)
Другий Промінчик - Пограємо.
- Прочитаємо склади на таблиці , об єднаємо їх у слова.
ЗЕМ КРА РА ТТЯ ЧИ БУТ
ДІСТЬ РОЗ ЛЮ СА ДОБ ДИ
СТАЛ ПО ВА РО БОВ ЛЯ
3. Пояснення теми та мети уроку.
Третій Промінчик - Пригадаємо.
- Приваблює, милує, чарує, кличе у подорож матінка-земля. Співає, дзвенить, бринить, квітує, пригощає. Дарує поетам можливість описати її словами. Кожен бачить землю по-різному. В цьому допоможе нам українська поетеса Н. Забіла. Що ви знаєте про життя та творчість Н.Забіли?
-
Ознайомимось з новим віршем цієї поетеси, (назва на дошці), Н.Забіла «Чотирипорироку» .
-
Розділіть на слова, знайдіть заголовок.
4. Робота над новим матеріалом.
Четвертий Промінчик - Словничок.
-
Прочитаємо слова, які будуть зустрічатися у вірші під наголосом.
СЛІДКУЄ ПЛАНТАЦІЙ
ДОДОМУ ЦУКРОВАРНІ
БУЙНО ЗАЛЮБКИ
ШУРХОТОМ ЙДЕ НА ЛАД
ТУРБОТИ ПО УСІХ УСЮДАХ
- Значення яких слів не зрозуміле?
П ятий Промінчик - Відпочинемо.
(Фізкультхвилинка «Сонечко»)
Шостий Промінчик - Прочитаємо і попрацюємо.
-
Опрацювання вірша Н.Забіли «Чотири пори року».
-
Читання вірша вчителем і сильними учнями.
Колективна робота «Роз єднай і прочитай далі».
-
Робота над змістом прочитаного.
-
Які пори року описує поетеса в своєму вірші?
-
Що за молодиця вийшла в поле залюбки?
-
З якими словами звернулася бабуся до діток?
-
Вибіркове читання.
-
Знайдіть і зачитайте описи кожної пори року. Яку роботу виконують люди в різні пори року, як про це пише поетеса ?
-
Мовно-логічне завдання.
-
З єднайте стрілочками , як назвала поетеса кожну пору року ?
ЗИМА МОЛОДИЦЯ
ЛІТО ДІВЧИНА
ВЕСНА ДІВЧИНКА
ОСІНЬ БАБУСЯ
- Як їх зображено на малюнках ?
5. Закріплення та осмислення знань.
- Знайдіть основні ознаки пір року , які використовує поетеса. Доберіть до іменників дієслова:
1-група - весна 3- група - осінь
2- група - зима 4- група - літо
ВЕСНА ЛІТО ОСІНЬ ЗИМА
БІЖИТЬ ЗБИРАЄ ХИЛИТЬ БРОДИТЬ
СМІЄТЬСЯ СЛІДКУЄ ВИХОДИТЬ ВКРИВАЄ
СІЄ ГРІЄ ЗБИРАЄ ХОВАЄ
ПРОБУДЖУЄ ПЛЕЩУТЬСЯ ЗРИВАЄ ВЕЛИТЬ
6. Підсумок уроку
Сьомий промінчик - Підсумкуємо.
-
Ось і закінчується наш урок-подорож. Чи сподобався вам він ?
-
Звичайно, ми багато працювали , читали, але творчість Н. Забіли ще до кінця не досліджена й , мабуть чекає таких дослідників , як ви.
-
А зараз, подивіться, у вас на партах з явились Сонечки. Одне - веселе та ясне, а друге - сумне. Оберіть те сонечко , яке більш підходить до вашого настрою. Добре , що у більшості настрій гарний.
Корекційна робота. (Індивідуальні картки)
-
Закресліть однакові букви у рядку . Що вийшло ?
РКНЛШСІНТКШСОРШ (ЛІТО)
ЗОТРИТМРЛФАОЛФТ (ЗИМА)
КРОУСІМЧРУМНКЬЧ (ОСІНЬ)
ЛВТМЕУМТУСОНОАЛ (ВЕСНА)
-
Поставте по порядку назви пір року , позначаючи цифрами.
- Наш урок закінчено. Подивіться , завдяки вам моє сонечко таке ж веселе , як і ваші !