Разработка урока Жарқын жүзді ұстазым. Санамақ

Раздел Начальные классы
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Пәні: Әліппе

Сынып: 1

Ашық сабақ

Сабақтың тақырыбы: Жарқын жүзді ұстазым. Санамақ.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Өлеңдер туралы түсінік беру,талдау жасату, сөйлем құрап айтуға, буынға бөле білуге дағдыландыру.

Дамытушылық: Ой-өрісін, тіл байлықтарын, тапқырлық, ізденімпаздық қасиетерін дамыту.

Тәрбиелік: Ұқыпты, таза жазуға, үлкендерді сыйлауға, құрметтеуге тәрбиелеу.

Сабақтың көрнекілігі: Кеспе әріптер, буындар, білімді бекіту парақтар,суреттер.

Әдіс-тәсілдер: Түсіндіру, сұрақ-жауап, ойын, әңгімелеу,талдау.

Түрі: Жаңа сабақ.

Пәнаралық байланыс: Дүниетану.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

- Балалар бүгінгі сабағымызға қонақтар келіп отыр.

Балалар музыка ырғағымен шеңберге тұрып, қонақтармен былай сәлемдеседі.

Амандасу. Біз әдепті баламыз,

Біз ерекше боламыз,

Қонақтарды көргенде,

Сәлеметсіздерме!-деп

Сәлемдесіп аламыз.

Шаттық шеңбері.

Мектебім, армысың!

Сені жақсы көремін!

Достарым менің бармысың,

Құшақтасып алайық!

(Балалар орындарына барып отырады).

ІІ. Үй тапсырмасын сұрау, пысықтау, қайталау.

-Өткен сабақта қандай өлеңдерді оқып, таныстық?

-Әліппе . Алфавит сыры.

-Әліппе, Алфавит сөздері қай дыбыстан басталып тұр?

- Ә А дыбысынан

- Ә А дыбыстары қандай дыбыстар?

-Дауысты дыбыстар.

-Өлеңдерді жатқа айтқызу.

ІІІ. Мақсат қою: мақсатын, міндеттерін хабарлау.

ІҮ. Жаңа сабақ. Ой толғаныс.

Бүгінгі сабақ ерекше сабақ. Бізге қонаққа әже келіп отыр. Ол кісі сендерден көмек сұрай келіпті. Әженің екі лағы бар екен. Әжеміз базарға кеткенде екі лақ сыртқа шығып адасып кетеді. Сол лақтарды тауып беруіміз керек. Әжейдің бізге беретін сыйлығы бар екен. Қане, әжемізге көмектесеміз бе?

Ия. (Сюжетті суреттердің көмегімен тапсырманы орындаймыз).

Слайд көрсету.

Әжеміз келе жатса алдынан бір үлкен көпір шығыпты. Бұл кісі көпірден өту үшін тапсырма орындауымыз керек. Орындаған жағдайда бүгінгі танысатын тақырыбымыз шығады.

І деңгейлі тапсырма. «Көпірден өту» «Миға шабуыл»

-1 қырқүйек күні мектепке келгенде сендерді күлімдеп қарсы алған кім?

-Мұғалім, ұстаз.

-Мына суреттен кімдерді көріп отырсыңдар, танисыңдар ма?

-Біздің мектептің мұғалімдері,ұстаздары.

-Ал мына суретте кімдер отыр?

-Біздің сыныптың балалары, оқушылары.

-Ұстаз, мұғалім - ол қандай адам?

- Олар оқытады, жаздырады, үйретеді, балаларды жақсы көреді.

а) Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: «Жарқын жүзді ұстазым. Санамақ.» Өлеңдердің мазмұнын түсіндіру.

ә) Мәнерлеп хормен оқу.

- Балалар, лақтарын жоғалтып, іздеген әженің алдынан кедергілер шығады.

-Көмектесеміз бе?

-Ия.

Ү. Онда ІІ деңгейлі «Сиқырлы төбе» тапсырмасын орындаймыз.

Тақтамен жұмыс.

Сөздегі дыбыстардың саны мен орнын анықтау, дыбыстық талдау.

Талдау: «Санамақ» сөзінде жеті дыбыс бар:

біріншісі: - С (дауыссыз дыбыс),

екіншісі: - А (дауысты дыбыс),

үшіншісі: - Н ( дауыссыз дыбыс),

төртіншісі: - А (дауысты дыбыс),

бесіншісі: - М (дауыссыз дыбыс),

алтыншысы: - А (дауысты дыбыс),

жетіншісі: - Қ (дауыссыз дыбыс).

-Өте жақсы.

- Олай болса Әжені төбеден өткізіп жібердік.

Сергіту сәті.

Қуанамын мен де,

Қуанасың сен де,

Қуанайық, достарым,

Арайлар атқан күнге.

ҮІ. Жаңа білімді бекіту.

Әжеміз лақтарын алып кетуге асығып келе жатқан, алдынан үлкен Ағаш шықты. Ағаштан өте алмай қатты қиналды.

Енді ІІІ деңгейлі « Ағаштың » тапсырмасын орындаймыз.

Дәптермен жұмыс:

Диктант жазғызу.

Ас-та-на, ә-теш, ба-ла-пан, ва-гон, гүл, Ға-ли-я, доп, е-лік, жас-тық, мек-теп.

Біз ағаштың тапсырмасын жақсы орындадық.

Әже лақтарын тауып алуға аз жер қалғанда алдарынан жайылып жүрген малдар кездеседі.

Енді ҮІ деңгейлі « Малдар » тапсырмасын орындауымыз керек.

Шығармашылық тапсырма . Білімді тексеру парағымен жұмыс жүргізу.

1. Зат атауының бірінші әрпін тауып жапсырыңдар:

Ара

Жуа

Кептер

Малдардың тапсырмасын өте жақсы орындадық.

Әжеміз лақтарымен қуана кездесті. Әженің қуанышында шек жоқ. Сендерге алғысын білдіріп жатыр.

ҮІІ. Қорытынды.

Міне, балалар, біз сендермен бірге әжейге көмектестік.

Біз әрқашан әже,ұстаз ақылын тыңдап, әдепті,әдемі, мейірімді болып өсеміз. Әрқашан сабақты жақсы оқуымыз керек.

ҮІІІ. Үйге тапсырма.

Өлеңді оқып, жаттап алыңдар. 118-119 бет.

ІХ. Бағалау.

Сабаққа жақсы қатысқан оқушылар білімін бағалап, мадақтау.

Әженің сыйлығы ретінде асықтар тарату.








3 сынып

Тақырыбы: Түбір мен қосымшаның жазылуы


«Көпір»

тапсырмасы

бойынша

«Білу»

тапсырмасы

«Түсіну» теориясы

Неге? Себебі?

Неліктен?



© 2010-2022