- Преподавателю
- Начальные классы
- Математикадан Қайталау сабағының жоспары
Математикадан Қайталау сабағының жоспары
Раздел | Начальные классы |
Класс | - |
Тип | Рабочие программы |
Автор | Еслямова М.С. |
Дата | 23.12.2014 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
4«Ә»сынып. | математика | күні | мұғалімі | ||||
Тақырыбы. | Қайталау | ||||||
Мақсаты. | Оқушылардың жаңа тақырыпты қабылдауға дайындау; әртүрлі есептерді шешу қабілеті мен есептеу дағдысын жетілдіру. Есепшығару және есептеу дағдыларын жетілдіру , ой-өрістерін дамыту; Еңбексүйгіштікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу.Оқулықпен жұмыс. | ||||||
Күтілетін нәтиже | Оқушылар жаңа тақырыпты қабылдайды; әртүрлі есептерді шешу қабілеті мен есептеу дағдысын жетіледі. Есеп шығару және есептеу дағдыларын жетіледі , ой-өрістері дамиды | ||||||
Білім | Тапсырма | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Модуль | Ресурс | ||
Білу ( 5мин) | Арифметикалық амалдардың қасиеттерін және сандарды көбейту және бөлу тәсілдерін пысықтайды сандарды бөліп үйренеді, өз бетімен жұмыс жасайды. | Сәлемдеседі,назарларын Сабаққа аударады, оқушыларды топқа бөледі, сұрақтар береді, үй жұмысын тексереді. | Сәлемдесіп оқу құралдарын дайындайды, топқа бөлінеді,үй жұмыстарын талқылайды, есептерді шығарады. | Топтық жұмыс, Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. | Тақта, стикерлер, оқулық | ||
Түсіну 5мин | Өз бетімен жұмыс жасай білу, ой өрісін дамытады, бір бірімен бірігіп орындайды | Түсіндіреді, бағыт береді 1. 7 500 бен 2 сандарының көбейтіндісін жаз. 2. Мен бір сан ойладым, оны 2 есе арттырдым, сонда 4 500 шықты. Қандай санды ойладым? 3. 7 800 бен 3 сандарының бөліндісі нешеге тең? 4. 230 санын 10 есе арттыр. 5. 230 санын 10 - ға арттыр. 6. 70 001 санынан бір бірлікке кем санды жаз. № 1 ауызша есептеу. | орындайды. 1. 7 500 бен 2 сандарының көбейтіндісін жазады 2. Мен бір сан ойладым, оны 2 есе арттырдым, сонда 4 500 шықты. Сан-? 3. 7 800 бен 3 сандарының бөліндісі нешеге тең? 4. 230 санын 10 есе арттыр. 5. 230 санын 10 - ға арттыр. 6. 70 001 санынан бір бірлікке кем санды жаз. № 1 ауызша есептейді | Топтық жұмыс
| Дәптерге орындайды | ||
Қолдану 30 мин | Сөзді есепті орындау. Баудан бірінші күні 420 кг, ал екінші күні 340 кг алма жиналды. Жиналған алмалар әр жәшікке 20 кг-нан бөлініп салынды. Неше жәшік алма жиналды? | Сыныптағы кейбір оқушылармен жеке жұмыс жүргізіледі, тақтада есеп шығартылады. №2 Есептеп, дұрыстығын тексеру. | №2 Есептеп, дұрыстығын тексереді, бірін -бірі тексереді | Жеке жұмыс, жас ерекшеліктеріне қарай оқыту қолданылады. Таблица сұрау | Алдын-ала дайындалған есептер | ||
Талдау 5 мин |
| Тапсырма береді. №3 Теңдеу құрастырып, шығару. №5 а) S = 24 cм2 24 см2 : 6 см = 4 ( см) а = 6 см Р = ( 6 + 4 ) +2 в = ? Р = ә)Ұшбұрыш шығады. Sұшб = №6 ( ауызша есепте) | №3 Теңдеу құрастырып, шығару. 70 х 2 + х = 3 500 + 120 9 000 : 30 - х = 300 - 130 №5 а) S = 24 cм2 24 см2 : 6 см = 4 ( см) а = 6 см Р = ( 6 + 4 ) +2 в = ? Р = ә)Ұшбұрыш шығады. Sұшб = 24 см2 : 2 = 12 см2 №6 ( ауызша есептеп шығарады) | Тақтада кезекпен шығарады. | Кестелерді қайталайды. | ||
Жинақтау 1 мин | Өтілген сабақ туралы өз ойларын жаздыру | Оқушымен кері байланыс орнатады. | Рефлекция жазады, мұғалімге береді. | Жеке жұмыс | Стикерге жазып, өз ойын жеткізу. | ||
Бағалау 2мин | Өзін өзі бағалау, үйге: көбейту кестесін жаттау | Формативті бағалау |
| Топтағы жұмыстарын қорытындылайды. |
|