- Преподавателю
- Начальные классы
- Розробка уроку з природознавства на тему Птахи ( 3 клас)
Розробка уроку з природознавства на тему Птахи ( 3 клас)
Раздел | Начальные классы |
Класс | 3 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Безпрозванна Т.С. |
Дата | 30.01.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Тема: Птахи.
Мета:
-
Ознайомити з життям птахів, зі змінами, що відбуваються в їх житті; показати зв'язок змін у житті птахів зі змінами в природі;
-
розвивати вміння розрізняти перелітних й осілих птахів своєї місцевості, спостережливість, уміння порівнювати, узагальнювати
-
виховувати бережливе ставлення до птахів.
Обладнання: мультимедійна презентація, аудіо записи, демонстраційні картки, картки оперативного контролю.
Хід уроку
І. Організація класу.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Підготовка до сприймання нового матеріалу.
Відгадування загадок:
Спереду шильце,
Ззаду вильце,
Швидко скрізь
Цей птах літає,
Безліч мошок поїдає.
За вікном гніздо будує,
Тільки в нас він не зимує.
(ластівка)
Відгадайте, діти, хто
Має носик-долото?
Ним комах з кори виймає,
Про здоров'я лісу дбає? (дятел)
У червоних чоботях,
в білому халаті,
Він весною прилетів
і сидить на хаті. (лелека)
Маленький хлопчик у сірій свитинці
По дворах стрибає, крихти збирає. (горобець )
Ось хатина, в ній - співак
Як цю пташку звати… (шпак )
Хто гнізда свого не має,
Яйця іншим підкладає,
А у лісі в холодку
Все кує, мудруля,
Хто вона? ( зозуля )
Стрекотуха білобока
Звуть усі її … ( сорока )
В лісі на зеленій гілці
Ніби грав хтось на сопілці.
Підійшов поближче я
І побачив… ( солов'я )
ІІІ. Повідомлення теми уроку.
-
Як одним словом можна назвати слова - відгадки ?
-
Який птах, на вашу думку зайвий ?
-
Молодці, ви правильно відгадали. Сьогодні ми будемо продовжувати поглиблювати знання про птахів.
-
Навіщо нам вивчати тему «Птахи» ?
-
Наука яка вивчає дану групу тварин називається - орнітологія.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
-
Гронування
ПТАХИ
-
Поєднайте зображення з птахами ( розвиток мовлення )
Плаче шпак уранці після зливи,
Де шумлять на греблі явори,
Що шпаківню вітер чорногривий
Перекинув денцем догори.
Борсаються бідні шпаченята,
Як його зарадити біді?
Кліпають із пітьми оченятами:
- Випадемо, татку, що тоді?
Ще якби їм день чи півторадні,
Ще якби їм днів хоча б із п'ять!
Бо вони ще ж зовсім безпорадні, -
Падаючи, ще не полетять.
Як же, хлопці, хатку ви прибили,
Що її порушили вітри?!
Плаче шпак уранці після зливи,
Де шумлять на греблі явори...
-
Повідомлення завдань уроку.
-
Ознайомити з життям птахів, зі змінами, що відбуваються в їх житті; показати зв'язок змін у житті птахів зі змінами в природі;
-
розвивати вміння розрізняти перелітних й осілих птахів своєї місцевості, спостережливість, уміння порівнювати, узагальнювати
-
виховувати бережливе ставлення до птахів.
-
« Мозковий штурм » - що вам відомо про будову птахів?
Пригадай:
Тіло птахів укрите пір'ям і поділяється на голову, шию, тулуб і кінцівки. Зубів нема, але є дзьоб.
Запам'ятай:
Перелітні птахи - це птахи, які збираються у великі зграї і відлітають у теплі краї (ластівки, стрижі, солов'ї, зозулі, дикі качки, гуси…)
Осілі птахи - це птахи, які знаходять корм узимку і не відлітають у теплі краї (горобці, голуби, дятли…)
Кочові птахи - це птахи, які восени збираються в зграї і кочують у пошуках їжі (граки, сороки, синиці, галки…)
-
Гра «Встанови відповідність».
-
Поділ птахів за способом живлення:
Рослиноїдні М'ясоїдні Всеїдні
Глухар орел ворона
Голуб яструб сойка
Чиж шуліка горобець
Фізкультхвилинка
Гуси-лебеді летіли.
На галявці тихо сіли.
Один - піднялись, обтрусились.
Два - круг себе покрутились.
Три, чотири - політали.
П'ять - за парти посідали.
V. Узагальнення і систематизація знань.
1. Робота з підручником. (ст.109-111)
2. Роздатковий матеріал
3. Робота в групах.
Гра «Вгадай пташку» - групи отримують зображення птаха. Потрібно відгадати назву птаха за його описом, який підберуть діти.
-
Цікаво знати:
-
Тіло лебедя покривають близько
25 тисяч пір'їн.
-
У процесі роботи дзьоб дятла
безперервно стирається, але в той
же час відростає на 0,1-0,3 мм в день.
-
Серце синички б'ється з частотою
500 ударів за хвилину, а за сильного
збудження частота скорочень
збільшується до 1000 ударів за хвилину.
VІ. Підведення підсумків. Рефлексія.
-
Гра «Загубилось слово»
-
Бережливе ставлення до птахів.( власний приклад)
-
Чи взяли щось корисне, чи дізнались щось нове і цікаве?
VІІ. Повідомлення домашнього завдання.
-
Виконати практичне завдання ( роздатковий матеріал )
-
Підібрати прикмети, що пов'язані з пташхами.
5