Урок украинского языка по теме Именнык

Раздел Начальные классы
Класс 3 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Амвросіївська загальноосвітня І-ІІІ ступенів школа № 6

Амвросіївської районної ради Донецької області



Урок української мови

у 3 класі

за темою:

«Іменник. Загальне поняття

про іменник. Іменники, що

означають назви істот та назви

неістот».

Вчитель початкових класів

Амвросіївської загальної школи I-IIIст.№6

Шарафаненко Г.А.

Тема. Іменник. Загальне поняття про іменник. Іменники, що означають назви істот та назви неістот.

Мета. Розширити знання учнів про іменник як частину мови, вдосконалити вміння виділяти його серед інших частин мови через правильно поставлене запитання; забезпечити засвоєння учнями термінів "назви істот", "назви неістот"; збагатити словниковий запас учнів, вдосконалити навички грамотного письма, сприяти вихованню поваги до людей праці.

Обладнання: саморобні таблиці, сюжетні малюнки з теми "Професії", тлумачний словник, модель колоска, план уроку у вигляді книжки.

Урок украинского языка по теме Именнык.

Хід уроку

І.Самовизначення до діяльності.

Ми сьогодні, діти, з вами

Помандруємо з словами.

А щоб часу не втрачати --

Починаєм працювати.

¾ Діти, на нас сьогодні чекають незвичайні пригоди і завдання у чарівній країні слів. А мандрувати ми будемо, перегортаючи сторінки диво - книжечки, яка називається"Хочу, вмію, знаю!" Чому така дивна назва? ¾ запитаєте ви. А все дуже просто: спочатку треба дуже - дуже чогось захотіти, потім показати свої знання,і,нарешті, наприкінці уроку відчути, що ви все зрозуміли і все добре знаєте. Зараз ми перевіримо чи всі взяли з собою в подорож знання. Розгортаємо диво ¾ книжку!

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

1сторінка. Каліграфічна хвилинка.

Ця сторінка писати навчає

І скаже, хто в гості до нас завітає.

Нумо, спробуйте вгадати

Яку букву нам писати:

Вона є в кота і киці,Урок украинского языка по теме Именнык.

Кошеняти і криниці,

В курки, качки і бичка -

Це ж, звичайно, буква "ка".

Запишіть в зошити Кк ко сок ло

Складіть і запишіть слово із складів.(Колосок)

Золотистий і вусатий,

В ста кишенях - сто маляток.

А малятка не прості -

Це зернятка золоті. (Колосок)

Складіть і запишіть речення з поданих слів:

З, коровай, колоска, маленького, виростає ¾ маленького колоска коровай виростає.

¾ Як ви розумієте зміст приказки?

А що таке "коровай"?

До яких частин мови належать слова у записаному реченні?

2 сторінка. Кодовий диктант.

Код: 1- іменники, 2 - прикметники, 3 - дієслова.

Розчин, будівельник, високий, споруджують, заселяють, пісок, кран, нова, працьовиті, підвезли.

¾Що об'єднує слова?

Взаємоперевірка: 1, 1, 2, 3, 3, 1, 1, 2, 2, 3.

ІV. Повідомлення теми уроку. Очікування.

Вивішуються таблиці з темою уроку та очікуваними результатами

V. Вивчення нового матеріалу.

3 сторінка. Іменники - назви неістот.

Що живе в траві зеленій.

Що в тополі і у клені,

В річці, морі і машині,

В стиглих ягодах малини.

Що - це пензлик, сир, олія.

Тільки жити що не вміє.

Гра"Аукціон"

(Діти пригадують і називають слова, які відповідають на питання що?)

4сторінка. Іменники - назви істот.

Хто багато справи має:

Разом з пташкою літає,

Може з жабкою стрибати.

З лісорубом ліс рубати.

Разом з учнем вірші вчити,

З пішоходами ходити.

Поруч з нами Хто повсюди.

Хто - це звірі, риби, люди.

Гра"Мозковий штурм"

(Діти називають слова, що відповідають на питання Хто?)

5 сторінка. Іменники, що є назвами істот і неістот.

Хто? і Що? як дві руки

У матусі - мови.

З ними воду п'ють пташки,

Сіно їсть корова.

Хто? і Що? - це два брати

І нема секретів

В тім, що вказують вони

На слова - предмети.

Гра"Зайва літера"

¾Прочитайте слова "план", "слова".

¾ На яке питання вони відповідають? (Що?)

¾ Закресліть одну літеру в кожнім слові так, щоб вони означали назву істоти. (Пан, сова)

(Пояснення значення утворених слів)

Така ж робота проводиться над словами "булка - білка", "гілка - галка".

6 сторінка. Робота в групах. Вправа 20.

1 група - виписати іменники ¾ назви

людей;

2 група - виписати іменники ¾ назви

тварин;

3 група - виписати іменники ¾ назви

рослин.

¾ На які питання відповідають іменники? Що вони означають?

Словникова робота: фермер, банкір, агроном.

Фізкультхвилинка.

7 сторінка. Робота в парах. Вправа 21.

Завдання. Виписати іменники - істоти та неістоти.

Гра "Підбери слово до схеми: корінь, суфікс, закінчення".

(Хатину, грушки, горбочки)

8 сторінка. Самостійна робота. Вправа 22 (диференційовано).

1 і 3 загадки відгадують дівчатка. (Суничка, петрушка)

2 і 4 загадки відгадують хлопчики.( Павук, жук)

Перевірка: технологія"ПРЕС"

Я вважаю, що слово... ..., тому що......, наприклад, …, отже, ….

9 сторінка. Гра"Снігова куля"

Учитель кидає учневі м'ячик - кульку, називаючи слово - неістоту, а учень повертає м'ячик учителю, назвавши слово - істоту.

Що? ліс - хто? лісник, що? трактор - хто?..., що? сад - хто?..., що? банк - хто?..., що? шахта - хто? -..., що?ліки - хто?...,

VІ. Розвиток мовлення.

Діти за опорою та сюжетними малюнками складають зв'язне висловлювання з теми «Моя майбутня професія»

( Я мрію бути..., тому що... )

VІІ. Рефлексивно - оцінювальний етап.

  • Що нового дізналися на уроці?

  • Чи справдились ваші очікування?

Гра"Добавлянка"

Учні добавляють до кожного слова по одній літері і у вертикальному стовпчику читають чарівне слово.

...урашка

...гірки

...исиця

...рел

...ерево

...ибуля

...ндик (Молодці)

VІІІ. Домашнє завдання (диференційовано)

Група А - скласти і записати твір - мініатюру на тему "Професія моєї мрії".

Група Б - скласти і записати 3 речення про професії.

Група В - записати 7 слів - назв професій.



© 2010-2022