- Преподавателю
- Начальные классы
- Математика Тақырыбы: Тік төртбұрыштың (шаршының) ауданы. (3 сынып)
Математика Тақырыбы: Тік төртбұрыштың (шаршының) ауданы. (3 сынып)
Раздел | Начальные классы |
Класс | 3 класс |
Тип | Рабочие программы |
Автор | Даутбаева Н.Ж. |
Дата | 16.02.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Пәні | Математика | |||
Күні | 24.11.2015ж | |||
Мұғалімі | Дауытбаева Назима | |||
Сыныбы | 3 | |||
Сілтеме | Т.Қ. Оспанов, Ш.Х. Құрманалина, Б.М. Қосанов, Ж.Т. Қайыңбаев, К.Ә. Ерешева, М.В.Маркина Алматы «Атамұра» 2014ж. | |||
Сабақтың тақырыбы | Тік төртбұрыштың (шаршының) ауданы. | |||
Сабақтың мақсаты | тік төртбұрыштың (шаршының) ауданын табудың тәсілдерін бекіту . | |||
Күтілетін нәтиже | Тік төртбұрыштың ауданын табу жолдарымен танысады, талдауды, салыстырады және қорытынды жасай біледі ; Оқушылардың математикалық тілдері дамиды | |||
Қолданылатын әдіс-тәсілдер: |
| |||
Керекті жабдықтар | плакаттар, суреттер, үлестірмелі карточкалар. | |||
Сабақтың барысы | ||||
Сабақ кезеңдері | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті | Модульдер көрінісі | |
Психологиялық дайындық Топқа бөліну Сергіту сәті | Шеңбер құру Мм, см, дм, м ұзындық өлшем бірліктері арқылы топқа бөлу Қанқа биі | Оқушылар сабақты жақсы көңіл күймен бастау үшін бір-біріне жақсы тілек сөздер айтады. Біз балдырған баламыз, Құстай қанат қағамыз. Дүниені аралап, Оқып білім аламыз. 4 топқа бөлінеді Видеороликтен қимылдарды қайталайды, серігеді. | ОЖТ
АКТ | |
Үй тапсырмасын тексеру Білу | Үй тапсырмасын тексеру №7, 92 бет Тірек білімді белсендіру Математикалық диктант | Оқушылар оқып бір-бірін тексереді Бағдаршам арқылы бағалайды Ауызша есептейді Жазады, есептейді | ОЖТ (ДО) ОүБ | |
Түсіну Жеке жұмыс | №1 1. Қандай тәсілдер қолданылады? 2. Аудан қандай бірліктермен өлшенеді 3.Периметр қандай бірліктермен өлшенеді б) 4 топқа фигуралар беріледі | Оқулықтағы №1 а)Тік төртбұрыштың периметрі мен ауданы қалай табылғанын жазуды пайдаланып, түсіндіреді ә) Шаршаның периметрі мен ауданы қалай табылғанын жазуды пайдаланып, түсіндіреді Әр топ фигуралардың қабырғаларын ұзындықтарын өлшейді. Аудандары мен периметрлерін табады.
| ОЖТ (ДО)
| |
Қолдану | №2.прақтикалық жұмыс №3 жұптық жұмыс
| S=10*7=70 cm2 , Ш-Т-90 км Ш-Ш-? одан 49км ұзын Екі каналдың ұ-? Км 90+ (90+49)=229км Ж: 229км | ДО ОүБ | |
Талдау
| №5 әр топқа тапсырманы бөліп беру Топтық жұмыс
| Бос торкөзге тиісті сандарды жазады , талдайды. Топтар бір-бірін бағалайды | ОЖТ(ДО) ОүБ, ЖЕ
| |
Жинақтау
| Жеке жұмыс Шығармашылық есеп | Ұзындығы 12 см кесінді сызады, Оның 1 бөлігін; 1 бқлігін табады 4 6 12: 4 = 3см, 12:6 = 2 см Торкөздерге сандарды орналастырады . | СТО, ЖЕ ОүБ ОБ ж/е Көш ДТО
| |
Бағалау Кері байланыс Үй тапсырмасы
| Бағалау папақтары Екі жұлдыз, бір тілек
№6 тапсырмалар. 94-бет. | Оқушылар өзін-өзі бағалайды бағалау парақтарын толтырады Тапсырманың орындалуы -Оқушылар бүгінгі сабақ бойынша өздеріне ұнаған екі әрекеттері туралы ойларын және бір ұсыныс, тілектерін стикерге жазады. | ОүБ ОБ |