- Преподавателю
- Начальные классы
- Математика 2 сынып БжС 20+18, 38-20 қосу және азайту
Математика 2 сынып БжС 20+18, 38-20 қосу және азайту
Раздел | Начальные классы |
Класс | 2 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Дуйсенбаева А.Т. |
Дата | 25.11.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Бастауыш сынып мұғалімі: Жексенбекова Анар Сериковна
Пәні: Математика
Сыныбы: 2 «Ә»
Сабақтың тақырыбы: 20+18, 38-20 қосу және азайту
Сабақтың мақсаты: 20+18, 38-20 түріндегі қосу және азайту тәсілдерімен оқушыларды таныстыру.
Сабақтың міндеті:
«Ондықтарды ондыққа қосамыз (азайтамыз), бірліктерді бірлікке » ережесі негізінде 20+18, 38-20 түріндегі қосу және азайту білігін қалыптастыру.
Математикалық материалға ережелер мен үлгілерді қолдану білігін қалыптастыру;
Талдау, қорытынды жасау білігін қалыптастыру.
Жоспарланған нәтиже: Қойылған мақсатқа жету.
Әдісі: БжС технологиясы.
Көрнекілігі: Интерактивті тақта
Сабақ барысы:
І Ұйымдастыру кезеңі: мотивация оқушылардың назарын сабаққа аудару.
Ұжымды белсендіру үшін көшбасшыға сөз беріледі.
ІІ Оқушылардыңсубьективтілік тәжірибесін өзектендіру.
Үй тапсырмасын тексеру.
№7
13см <30см 12дм<20дм 1дм>1см
40см=4дм 5дм<5дм 1см 1м>30см
Көршілері бір-бірінін дәптерлерін тексеріп қызыл жолаққа неше қате бар екенін қарандашпен жазады.
1-қате кешірімді альфа, 2-қате ветта, 3-4 қате гамма.
Бірінші белгіні қою.
№2 136 бетті ашамыз тақтаға қараймыз тексереміз. 5\ 30
40+12=52 50+23=73 20+15=35 60+36=96
52-40=12 73-50=23 35-20=15 96-60=36
Көршілері бір-бірінін дәптерлерін тексеріп қызыл жолаққа неше қате бар екенін қарандашпен жазады.
1-қате кешірімді альфа, 2-қате ветта, 3-4 қате гамма.
Екінші белгі:
Бір альфа мен веттадан қай жерде қателескенін сұрау
3 5\30
52+24= 36+42= 31+34=
16+33= 76-24= 65-31=
78-42= 49-16= 28-12=
Тақтаға қарап.Көршілері бір-бірінін дәптерлерін тексеріп қызыл жолаққа неше қате бар екенін қарандашпен жазады.
52+24=76 36+42=78 31+34=65
16+33=49 76-24= 52 65-31=34
78-42=36 49-16= 33 28-12=16
Үшінші белгі.
Бір альфа мен веттадан қай жерде қателескенін сұрау
4 5\30
26-10-___=7 24-4+___=36
15+4+___=49 60-40+___=52
34+5-___=30 25+20-___=5
Тақтаға қарап.Көршілері бір-бірінін дәптерлерін тексеріп қызыл жолаққа неше қате бар екенін қарандашпен жазады.
26-10-9=7 24-4+16=36
15+4+30=49 60-40+32=52
34+5-9=30 25+20-40=5
Төртінші белгі.
Бір альфа мен веттадан қай жерде қателескенін сұрау
Альфаға жете алмағанға қосымша тапсырма
X+10=38 34-z=30
X=38-10 z=34-30
X=28 z=4
28+10=38 34-4=30
Веттаға жете алмағанға қосымша тапсырма
54-14=40 57-12=45
73-23=50 87-14=73
38-14=24 45-34=11
65-42=23 39-17=22
88-42=46 75-42=33
Сабақты қорытындылау.
Көмек сұрақ.
Екі таңбалы сандарды қалай қосамыз?
Екі таңбалы сандарды қалай азайтамыз?
Журналға баға қоюкелесі норматив бойынша жүзеге асырылады.
Сапа нормативі: Оқушылардың 63 пайызы 5 ұпай жинауы тиіс.
Үй тапсырмасы: № 6,7 136-бет