Урок чтения по теме Легкого хлеба не бывает

Раздел Начальные классы
Класс 2 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

6

Амвросіївська загальноосвітня І-ІІІ ступенів школа № 6

Амвросіївської районної ради Донецької області

Урок чтения по теме Легкого хлеба не бывает


Вчитель початкових класів

Амвросіївської загальної школи I-IIIст.№6

Шарафаненко Г. А.

Тема. Легкого хліба не буває. Білоруська народна казка «Легкий хліб».


Мета. Вдосконалювати навички правильного, виразного та швидкого читання в особах;вчити аналізувати прочитане, розвивати вміння інсценізувати казку; виховувати працелюбність.

Матеріал до уроку.

Хід уроку.

І. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Всі почули ви дзвінок?

Він покликав на урок

До уроку приготувались

Гарно ми пошикувались

Доброго ранку, доброго дня!

Бажаєш ти бажаю і я

Хай плещуть долоньки

І тупають ніжки

Працююють голівки

І сяють усмішки

Доброго ранку, доброго дня!

Бажаємо ми бажаю і я!!!!

Тож часу уже не гаймо

Тихенько сідаймо

Урок читання розпочинаймо!

- Сьогодні в ефірі дитяча телепередача «В гостях у казки». З вами я - її ведуча Тетяна Іванівна. Рада вітати всіх присутніх гостей у студії. У нашій передачі беруть участь учні 2 класу, які передають всім свої вітання.

Передача транслюється з різних телестудій. Отже, сьогодні у телепередачі!


Студія мовленнєвої розминки

Урок продовжим без зупинки із розминки

Є в нас в роті язичок,

Він говорить: чок, чок, чок.

Ще скажемо:

Чітко говори - ри - ри -ри,

Букви в слово запроси -си-си -си,

речення склади - ди- ди - ди,

свою думку скажи- жи - жи - жи,

правильно читай - ай - ай - ай!

Той, хто хоче бути справжнім диктором, мусить добре пам'ятати про те, що диктори повинні багато читати, швидко орієнтуватися в текстах чітко і виразно вимовляти слова. Адже по телебаченню вас не тільки бачать, але й чують.Щоб мати гарну дикцію потрібно працювати над собою.

І так почнемо з правильного дихання та читання.

Парад скоромовок

Спочатку прочитаємо повільно і тихо, а потім швидко і голосно по рядах.

( Спочатку читають по рядах, а потім декілька учнів окремо)

Робота над прислів'ями

Казка- вигадка, та в ній щось повчальне зрозумій.

Як ви розумієте це прислів'я?( Кожна казка чомусь нас навчає)

Читаємо прислів'я двічі - спочатку із окличною інтонацією, потім із питальною.( Діти читають по одному.)

Гра «Римування»

Казок країна чарівна

У гості й вас чека... (він, воно, вона)

Отож часу не гайте,

У подорож... ( рушайте, ідіть)

Студія «Юних дикторів» Пригадаймо що таке казка? Які бувають казки?
Створення проблемної ситуації. На дошці записані словосполучення: А тепер юні диктори, прочитайте словосполучення та поясніть їх значення.

  • Легка пір'їна, легка задача, легкий хліб.Чи існує на землі легкий хліб?

ІІ. Повідомлення теми та мети уроку

Щоб відповісти на це запитання, ми будемо працювати над змістом білоруської народної казки «Легкий хліб»,вдосконалювати навички правильного та виразного читання і читати в особах . Але спочатку пограємо гру:

Гра «Знайди значення слова»

Вигін - частина поля, куди вигонять пасти худобу

Марудна - надокучлива

Закрасує - зацвіте

Заборонувати - розпушити грунт.

IІІ. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу.

Опрацювання білоруської народної казки «Легкий хліб» (с. 44-45) Отож уважно слухаємо казку та спробуємо відповісти на таке питання: - Хто, крім вовка, є персонажами казки?

  1. Читання казки вчителем Слухання казки учителем
- Хто, крім вовка, є персонажами казки? ( У цій казці є такий персонаж як кінь. А також є косар. ) Фізкультхвилинка.
  1. Поповнення словника

Поповнимо словник новими словами.Чи зможете ви прочитати їх правильно та швидко.

Словникова робота

Вигін стомився кущем

підкови розв'язав закрасує

кущем сподобався стривай

чоловіче облизнувся дочекайся

спершу зажди погодився

Чи є незнайомі для вас слова?

3. Повторне читання казки учнями Гра «Колосок»

Читає учень, на парту якого впав колосок.

- З якою інтонацією слід читати слова косаря? (Спокійно, розважливо)

- А вовка? (Нетерпляче, з роздратуванням)

- Коня? (Упевнено)

Студія «Театральна» ( Читання казки за особами )

4.Аналіз змісту казки

- Де відпочивав косар?

- Хто до нього вийшов?

- Яким він був?

- Що вовк попросив у косаря?

- Чи сподобалися вовкові пояснення косаря?

- Чи влаштував його такий хліб?

- Куди відіслав косар вовка?

- Чи вдалося сіроманцеві знайти «легкий хліб»?

- Чому вовк пішов шукати легкий хліб?

Гра «Блискавка»

Завдання: розмістити слова у тому порядку, у якому їх розміщено у казці,

показуючи довгий шлях хліба до столу.

Зорати, заборонувати, посіяти, зійде, перезимує, виросте, закрасує, нали-

ватиметься, достигатиме.

- Що ми можемо прослідкувати за ланцюжком цих слів?

Гра « Знайди і прочитай!»

Дочекайся, доки жито зійде …………..

Нагнувся він підкови знімати, а

Ні, братику стривай.Потім ………

Ця робота дуже ……

Гра «Чиї це слова?»

Спершу потрібно землю зорати…

Порадь мені, як легше їжу добувати.

Тільки спершу зніми з моїх ніг підкови, щоб не поламати

собі зуби об них.

Додаткове завдання: Гра «Слідопити»

Робота по рядах - Скільки разів у тексті зустрічається слово?

1-ша група - вовк; 2-га група - косар; 3-тя група - хліб.

ІV. Підсумок уроку.

Розв'язання проблеми уроку.- Чи буває легкий хліб? Метод «Прес».

Я вважаю, що……………..

………….тому що ………..

…………, наприклад,……..

Отже , ………таким чином ……….

Вона вчить нас бути працелюбними, любити свій труд як це робив косар, а не шукати легкого хліба. Для вас діти роботою є навчання. Тому вчіться гарно і сумлінно. Радуйте своїх батьків і не шукайте легкого хліба.Завдання додому. Читати та переказувати казку «Легкий хліб» близько до тексту.

© 2010-2022