- Преподавателю
- Начальные классы
- Конспект интегрированного урока на украинском языке Фарби чaрiвної осені (2 класс)
Конспект интегрированного урока на украинском языке Фарби чaрiвної осені (2 класс)
Раздел | Начальные классы |
Класс | 2 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Минасян Н.Г. |
Дата | 12.02.2016 |
Формат | doc |
Изображения | Есть |
Інтегрований урок
2-й клаc
Музичне мистецтво, позакласне читання.
Тема: Фарби чaрiвної осені Триєдина мета:
- створити умови для усвідомлювання поняття "Інтонація";
- залучити учнів до процесу художнього сприймання - мислення;
- сприяти збудженню емоційної сфери учнів;
- спрямувати виховання на розвиток здібності цілісного охоплення образів мистецтва.
Хід уроку. Вхід до класу під "Марш" Миколи Лисенка. Організаційний момент. Музичне привітання УПК: Сьогодні, діти, в нас незвичайний урок. Ми вирушаємо в подорож у світ прекрасного, у світ природи. А допоможе нам у цьому мистецтво. Які види мистецтва ви знаєте? (Музика, поезія, живопис, кіно). А подорожувати ми будемо за допомогою музики і поезії. Про що пійде мова на уроці? Про це ви дізнаєтесь відгадавши загадку: (на фоні музики Віктора Косенка "Пасторальна" у виконанні вчителя музичного мистецтва вчитель початкових класів читає загадку) Жовте листячко летить, Під ногами шелестить. Сонце вже не припікає - Коли, діти, це буває? (Восени) УМ: Так, діти, ми вирушаємо в чудове царство "Осінь". Послухайте, будь ласка, музичну мініатюру і спробуйте дати назву твору. Ви зрозумієте задум композитора, коли звернете увагу на музичні засоби виразності:
- мелодію;
- жанр;
- темп;
- динамічні відтінки.
- "ліс горить"(він такого ж яскравого кольору, як і вогонь);
- "берізка золота"(листя мають жовтий або золотий колір).
- Розпівка:
- Робота над піснею:
-
-передти низхідною мелодичною лінією в кожній фразі інтонацію болісного зітхання, а висхідною - в середині заспіва - інтонацію подиву;
- -працювати над пофразним диханням, застосовуючи диригентський жест;
- -привернути увагу на зміну ладу: в заспіві - moll, у приспіві - dur, як це впливає на інтонацію співу;
- -під час виконання пісні домагатися злиття настрою поетичного тексту і музики.
- Чому осінь називають "вередливою плаксою"?
- Чому про осіннє небо кажуть, що воно насупилось?
- Який характер у осіннього дощу?
- Чи відрізняється він від весняного?
Йдуть, йдуть, йдуть дощі, Стали мокрими кущі.
І дерева чорні стали,
Бо листочки з них опали.
Тільки дуб стоїть у листі
І калинонька в намисті. (Виразне читання) УПК: А зараз, зробивши малюнки до кожного рядка ми спробуємо швидко вивчити вірш напам'ять. Хором читаємо рядок і замальовуємо його. (Читання, малювання) А тепер конкурс! Той хто найвиразніше прочитає цей вірш, отримає осінній подарунок. (Читання, вручення призу - осіннього букетику). Висновок: Що допомогло нам швидко вивчити вірш напам'ять? (Малюнки) Чому в поетичному змаганні приз тримала Оля М.? (Вона красиво проінтонувала вірш) УМ: Сьогодні ми з Іриною Вікторівною намагались досягти того, щоб у вашій свідомості залишилось поняття інтонації як головного носія нашого розуміння змісту музики і мовлення. А зараз ваш улюблений кросворд:
С
І
Г Л
І
Н
К
А
Т
И
К
В
А
С
О
Л
Ь
П І
С
Н
Я
Ф
А
Т
А
Ц
Е
Ц
Ь
М
І
Л
Я
1. Назва ноти 2. Автор опери "Іван Сусанін" 3. Дарункок осені 4. Назва ноти 5. "Кит" у музиці 6. Назва ноти 7. "Кит" у музиці 8. Назва ноти 9. Назва ноти Д.з. Дома до вірша М.Познанської ви складете мелодію.
6