Конспект

Раздел Начальные классы
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сынып 1-ші

Пән Ана тілі 02.05. 2014 ж

Сабақтың тақырыбы:

Күн көзін бұлт баспасын.

Сілтеме:

Оқулық, №2 жұмыс дәптері,құстардың суреттері

Жалпы мақсаты:

Өтілген тақырыптар бойынша алған білімдерін пысықтау. Сөздік қорын, есте сақтау қабілетін дамыту. Адамгершілкке тәрбиелеу.

Оқу нәтижелері:

Оқушылар білуге тиіс:

  • Сөз таптарын ажырата білулері

  • Жаттығу орындауда сауатты қолданулары

Түйінді идеялар:

Оқушылардың сабақ барысында логикалық ойлау қабілетін,сөздік қорын, шығармашылық қабілетін дамыту

Жаттығулар:



Мұғалімнің іс-әректі

Оқушылардың іс-әрекеті

Үй жұмысын тексеру

Сұрақ қойып жауап алу мақсатында жаңа тақырыпқа шығу

Көркем жазу: Біздің Отанымыз -Қазақстар Республикасы

188 -жаттығу мұғ-оқушы

189 - жаттығу өзіндік жұмыстары

190-жаттығы шығармашылық жұмыс

Өткен ережелерді еске түсіру

Дәптерлерінен оқып береді

Алдарына мақсат қояды.

М................ М..............М..................

Дәптерлеріне әдемілеп көркем жазады, картамен жұмыс

Тақтада орындалады

Көп нүктенің орнына сөздер қою

Жұппен орындайды

Жеке, жұппен, топпен жауап береді

Дерекөздер:


Мұғалімге арналған әдістемелік

Ана тілі Жалпы білім беретін мектептің 1- сыныбына арналған оқулық.

Ш. Әуелбаева, Ә. Наурызбаева, Р. Ізғұттынова, С. Тәжімбетова.

Алматы «Атамұра» 2012ж


Жаттығулар:

Жеке, жұппен, топпен жұмыс жүргізіледі.

Мұғалімнің жазбалары:

1.Оқушылармен амандасу. Тыныштыққа келтіру. Дәптерлерінен үй жұмысын оқыту

Ұлы Отан соғысына қатысқан батырлардың суреттері арқылы сабақтың тақырыбына шығу. Оқушылар алдарына сабақтың мақсатын қояды.

Көркем жазу минуты: Біздің Отанымыз -Қазақстар Республикасы

188-жаттығу Өлеңді оқып, сөздердің байланысын табады. Сұрақтар қойып байланысын табады.

189-жаттығу оқушыларға өзіндік жұмыс ретінде беріледі. Көп нүктенің орнына жасасын деген сөзді жазады жіне сөйлемнің түрін анықтайды.

190 -жаттығу «Гүлдерден аумаймыз» өлеңін мәнерлеп оқып талдайды. Астында берілген тапсырмаларды жұппен орындайды. (аумаймыз, ойнаймыз) сөздеріне сөйлем құрап жазып сөйлемнің байланысын көрсетеді.

Сабақты қорытындылау ретінде өткен ережелерді еске түсіреміз . Оқушылар мысалдар келтіріп дәлелдейді.

Қызыл-өандай? - сын есім т.б

Үй жұмысын беру: 187-жаттығу, 191-жаттығу

Қорыту: Оқушылардың білімін бағалау

Сынып 1-ші

Пән Ана тілі 03.05. 2014 ж

Сабақтың тақырыбы:

Гүлдерден аумаймыз. Сөйлем. Қайталау .

Сілтеме:

Оқулық, жұмыс дәптері, суреттер,көңілді балалардың суреттері

Жалпы мақсаты: Өтілген тақырыптар бойынша алған білімдерін пысықтау.Балалар туралы өлеңді оқи отырып білімдерін қалыптастыру.Сөздік қорын, логикалық ойын дамыту,сөйлем туралы білімін кеңейту.Адамгершілікке , еңбекке тәрбиелеу.

Оқу нәтижелері:

Өзіндік жұмысқа төселдіру.Сауаттылықтарын жетілдіру.

Түйінді идеялар:

Өткен тақырыпты қайталау: Ережелерді еске түсіру, мысалдар келтіріп дәлелдеу.

Жаттығулар:

Мұғалімнің іс-әректі

Оқушылардың іс-әрекеті

Оқушылармен амандасу.

Үй жұмысын тексеру

Сурет арқылы сабақтың тақырыбына шығу

198 беттегі суретпен жұмыс

«Балалар» өлеңінің мазмұнын ашу

192-жаттығу шашыраған сөзер

193-жаттығу сын есімге жаттығу

Ережелер қайталау

Тыныштыққа келтіру

Дәптерлерінен оқыту

Оқушылар алдарына мақсат қояды М.......1 М...........2 М............3

Мәнерлеп оқып береді

Тақтаға шығады

Жұппен орындайды

Мысалдар келтіреді

Дерекөздер:

Мұғалімге арналған әдістемелік

Ана тілі Жалпы білім беретін мектептің 1- сыныбына арналған оқулық.

Ш. Әуелбаева, Ә. Наурызбаева, Р. Ізғұттынова, С. Тәжімбетова.

Алматы «Атамұра» 2012ж

Жаттығулар:

Жеке, жұппен, топпен жұмыс жасау. Жазбаша, ауызша жаттығулар орындау.

Мұғалімнің жазбалары:

Оқушылармен амандасу. Сыныпты тыныштыққа келтіру.

Дәптерлерінен үй жұмысын тексеру.

Көркем жазу минуты: ірі әлді ұсақ

Жаз мезгілінің және балалардың ойнап жүрген суреттері арқылы сабақтың тақырыбына шығу. Оқушылар алдарына үш мақсат қояды.

198 беттегі суретпен әңгіме жүргізу арқылы оқушылардың тілін дамыту.

«Балалар» өлеңінің мазмұнын ашу және оқушыларға өлеңді мәнерлеп оқыту.

192-жаттығуға оқушылар кезекпен тақтаға шығады. Шашыраған сөздерден сөйлем құрап жазады.

Сергіту сәті «Қара Жорға» 3 минут

193-жаттығуды оқушылар бірлесіп жұппен орындайды. Сөздердің алдына заттың сынын білдіретін сөздер қосып жазады. Мысалы: Тақтай - жұқа тақтай ........

Өткен ережелерді еске түсіру, мысалдар келтіру.

Үй жұмысын беру: 194-195-жаттығу

Қорытынды: Оқушылардың білімін бағалау.

Сынып 1-ші

Пән Ана тілі 06.05. 2014 ж

Сабақтың тақырыбы:

Жазғы шілде. Қайталау.

Сілтеме:

Оқулық, жұмыс дәптері, қаздың және үй құстарының суреттерң

Жалпы мақсаты: Өтілген тақырыптар бойынша алған білімдерін пысықтау. Сөздік қорын, логикалық ойлау қабілетін , есте сақтау қабілетін пысықтау.Алфавит ретін еске түсіру. Ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа, адамгершілікке тәрбиелеу.

Оқу нәтижелері:

Оқушылар білуге тиіс:

  • Өлеңді түсініп оқып, мазмұнын айту.

  • Суреттерге қарап мәтін құру

Түйінді идеялар: Сөздердің мағынасын түсіндіру, әңгіме құрастыра білуге үйрету . Алфавитті орын ретімен жатқа білу.

Жаттығулар:

Мұғалімнің іс-әректі

Оқушылардың іс-әрекеті

Сыныпты тыныштыққа келтіру

Үй жұмысын тексеру

Көркем жазу минуты

Өткен ережелерді қайталау

Жаз суретімен жұмыс

Сабақтың тақырыбына шығу

«Жазғы шілде » өлең талдау

197 -жаттығу (буын, дыбыс қайталау)

198 -жаттығу тақтада талдау

201 -жаттығу сөздермен жұмыс

Берілген сұрақтарға сөздерді таңдап жазады

Көңілдерін сабаққа аударады

Дәптерлерінен оқып береді

Жазды алды берді

Мысалдар келтіру, дәлелдеу

Тіл дамыту, алдарына мақсат қояды

М..... М...... М.............

Мазмұнын ашады

Жұппен жұмыс

Сөйлемдегі сөздің байланысын анықтайды

Мағынасы толық сөйлем жазу

Дерекөздер:

Мұғалімге арналған әдістемелік

Ана тілі Жалпы білім беретін мектептің 1- сыныбына арналған оқулық.

Ш. Әуелбаева, Ә. Наурызбаева, Р. Ізғұттынова, С. Тәжімбетова.

Алматы «Атамұра» 2012ж

Жаттығулар:

Суреттермен жұмыс арқылы тіл дамыту, оқулықпен жұмыс, Тақтаға түсіндіру.

Жеке өзіндік жұмыс орындайды

Үй жұмысына: 199 - 200 - жаттығу және ережелер жаттау

Сынып 1-ші

Пән: Ана тілі 08.05. 2014 ж

Сабақтың тақырыбы:

Жазғы шілде. Қайталау.

Сілтеме:

Оқулық, жұмыс дәптері, жаздың суреттері.

Жалпы мақсаты: Өтілген тақырыптар бойынша алған білімдерін пысықтау. Сөздік қорын, логикалық ойлау қабілетін , есте сақтау қабілетін пысықтау.Алфавит ретін еске түсіру. Ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа, адамгершілікке тәрбиелеу.

Оқу нәтижелері:

Оқушылар білуге тиіс:

  • Өлеңді түсініп оқып, мазмұнын айту.

  • Суреттерге қарап мәтін құру

Түйінді идеялар:

Сөздердің мағынасын түсіндіру, әңгіме құрастыра білуге үйрету . Алфавитті орын ретімен жатқа білу.

Жаттығулар:

Мұғалімнің іс-әректі

Оқушылардың іс-әрекеті

Сыныпты тыныштыққа келтіру

Үй жұмысын тексеру

Ережелерді еске түсіру

Көркем жазу минуты

Жаттығулар орындыу

Сөздерден сөйлем құрау

Өлеңді жатқа жазу

«Жайлау» мәтін талдау

Сабаққа дайындық

Дәптерлерінен оқиды

Мысалдар келтіреді

Дәптерлеріне жазады

Сөйлемнің байланысын анықтайды

Жұппен орындайды

Өзіндік жұмыстары

Суретпен жұмыс, тіл дамыту

Дерекөздер:

Мұғалімге арналған әдістемелік

Ана тілі Жалпы білім беретін мектептің 1- сыныбына арналған оқулық.

Ш. Әуелбаева, Ә. Наурызбаева, Р. Ізғұттынова, С. Тәжімбетова.

Алматы «Атамұра» 2012ж

Жаттығулар:

Жеке, жұппен жұмыс. Ережеге сүйеніп ауызша және жазбаша жаттығулар орындау.Мәтін талдау.

Мұғалімнің жазбалары:

Оқушылармен амандасу. Дәптерлерінен үй жұмысын тексеру

Оқушылардан өткен ережелерді сұраймын олар ережені айтып, мысалдар келтіреді.

Көркем жазу минуты: Атамекен Отан Өңір.............................

Оқулықпен жұмыс жасау ,жаттығулар орындау

Оқушыларға бес сөйлем беріледі олар әр сөзге сұрақтар қоя отырып сөйлемнің байланысын табады.

Жұппен жұмыс: Шашыраған сөздерден сөйлем құрап жазады.

Сергіту сәті; «Қара жорға» 3 минут

Жатқа жазу жұмысы: Оқушылар «Той бастар» өлеңін оқып жатқа жазып жұмыстарын жұппен тексереді критерий бойынша бір-бірін бағалайды

«Жайлау» мәтінін оқып талдайды. Түсініктерін айтады, тілдерін дамытады.

206-беттегі суретпен жұмыс жасау Жайлауды сипаттау

Үй жұмысы: ереже жаттау және «Досболдың тапқырлығы» мазмұндау

Қорыту: Оқушылардың білімін бағалау

Сынып 1-ші

Пән: Ана тілі 10.05. 2014 ж

Сабақтың тақырыбы:

Жау,жау жаңбыр. Қайталау.

Сілтеме: Оқулық, жұмыс дәптері, Кеңес одағының батырлары Мәншүк Мәметова және Әлия Молдағулованың суреттері.

Жалпы мақсаты: Қазақтың қос жұлдызы, батыр қыздары , олардың ерліктері туралы түсінік беру. Логикалық ойлау қабілетін , есте сақтау қабілетін қалыптастыру. Елін, жерін сүюге, патриоттық сезімін қалыптастыру.

Оқу нәтижелері:

Оқушылар білуге тиіс:

  • Қазақтың батыр , ержүрек қыздары туралы

  • Өлеңді мәнерлеп түсініп оқулары

  • Сөздерді қатесіз буынға бөле білу

Түйінді идеялар: Өткен тақырыпты қайталау: Жыл бойы ана тілі пәнінен өткен тақырыптарды қайталау (дауысты, дауыссыз дыбыстар және буын)

Жаттығулар:

Мұғалімнің іс-әректі

Оқушылардың іс-әрекеті

Оқушыларды тыныштандыру

Үй жұмысын тексеру

Тексеру жұмысы - жұмыстарын ұпаймен бағалау

Батыр қыздар туралы түсінік

«Гүл» «Алтын жұлдыз»

Менің Отаным .......

Ана тіл дәптерімен жұмыс

Сабаққа дайындалу

Дәптерлерінен оқып береді

Сөздерді буындап жазады жұппен тексереді

Суреттерімен танысады.

Өлең талдау

Эссе оқиды

Өзіндік жұмыстары

Дерекөздер:

Мұғалімге арналған әдістемелік

Ана тілі Жалпы білім беретін мектептің 1- сыныбына арналған оқулық.

Ш. Әуелбаева, Ә. Наурызбаева, Р. Ізғұттынова, С. Тәжімбетова.

Алматы «Атамұра» 2012ж

Жаттығулар:

Суреттермен жұмыс арқылы тіл дамыту, оқулықпен жұмыс, Өлең талдау. А.Құнанбаевтің өмір жолымен, шығармасымен танысу. Тақтаға түсіндіру.

Мұғалімнің жазбалары:

Оқушылармен амандасу. Сыныпты тыныштыққа келтіріп, сабаққа деген ынталарын арттыру.

Үй жұмысын тексеру: Дәптерлерінен үй жұмысын оқып береді.

Тексеру жұмысы: Мен сөздер айтамын оқушылар сол сөздерді буынға бөліп жазады. Дәптерлер, уақытты, саябырсыды, оюлы, жапырақтары, батырлар, жұлдыздар, бұрынғысын, лағымен, қуанғаннан, аппақ, уайым.

Бағалау:

12 - «5» 10 -11 - «4» 9-8 - «3» ............

Кеңес одағының батырлары Мәншүк Мәметова және Әлия Молдағулованың суреттерін көрсету арқылы толық мәлімет беремін. Өздерінің білетіндерін ортаға салады.

«Гүл» «Алтын жұлдыз» өлеңі талданып, мағынасы ашылады. Оқушылар түсінгендерін өз сөздерімен жеткізеді.

Шығармашылық жұмыс: «Менің Отаным» тақырыбында эссе жазып кезекпен оқып береді.

Ана тілі дәптерімен жұмыс - жаттығулар орындау

Үй жұмысын беру: 178-жаттығу ,ереже жаттау

Сынып 1-ші

Пән: Ана тілі 13.05. 2014 ж 2-сағат

Мұғалім: Жазкей С

Сабақтың тақырыбы:

Білім бақылау сабағы. Тоқсандық жатжазу.

Сілтеме:

Оқулық, жұмыс дәптері, суреттер

Жалпы мақсаты: Өтілген материалдар бойынша алған білімдерін пысықтау Өтілге тақырыптар бойынша логикалық ойлау қабілетін есте сақтау қабілеттерін пысықтау. Тоқсандық жатжазу жұмысын алу

Оқу нәтижелері:

Берілген тапсырмаларды сауатты орындау. Тапсырмаларды ережеге сүйеніп орындау

Түйінді идеялар:

Өткен тақырыпты қайталау. Қосымша оқулықтан тыс жаттығулар орындау

Жаттығулар:

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Тыныштыққа келтіру

Ережелерді еске түсіру

Көркем жазу жазады

Суретпен жұмыс

Дыбыстық талдау жасау

Сөз тасымалдау

Тоқсандық жатжазу

Қосымша тапсырмалар

Үй жүмысын кезекпен оқиды

Мысалдар келтіреді

Сүтқоректілер

Тіл дамыту

Оянды аю

Балабақшаның

«Орман»

Тапсырмалар орындау

Дерекөздер:

Мұғалімге арналған әдістемелік

Ана тілі Жалпы білім беретін мектептің 1- сыныбына арналған оқулық.

Ш. Әуелбаева, Ә. Наурызбаева, Р. Ізғұттынова, С. Тәжімбетова.

Алматы «Атамұра» 2012ж

Жаттығулар:

Суреттермен жұмыс арқылы тіл дамыту, оқулықпен жұмыс, Өзіндік жұмыстары

Мұғалімнің жазбалары:

Оқушылармен амандасу. Үй жұмысын тексеру, дәптерлерінен оқыту.

Әріп - дыбыс - сөз - сөйлем - мәтін ережелерді еске түсіру

Көркем жазуСүтқоректілер әңгіме өткізу о- м

Оқулықтан тысқары қосымша тапсырмалар орындау

Тоқсандық жатжазу «Орман»

Мақсаты: Оқушылардың ана тілі пәнінен сауаттылығын тексеру

Сөйлем туралы білімін тексеру

Сөзге дыбыстық талдау жасай білулері /дыбыс, әрәп/

Сөзді тасымалдау сауаттылығын тексеру

Орман. Сапардың әкесі - орманшы. Біз Сапардың үйіне бардық. Орманды араладық. Онда неше түрлі ағаштар өседі екен. Орман ағаштарының басында әдемі құстар ұшып - қонып жүр. Орман іші көңілді.

Тапсырмалар:

1.Мәтінде неше сөйлем бар?

2.Орман - сөзіне дыбыстық талдау жаса.

3.Ағаштарының - сөзін тасымалдап жаз.





Сынып 1-ші

Пән: Ана тілі 14.05. 2014 ж

Сабақтың тақырыбы:

Менің атым- Бөлтірік

Сілтеме:

Қосымша суреттер №2 жұмыс дәптері

Жалпы мақсаты:

Мәтінді мәнерлеп оқыту. Оқушылардың тілін дамыту

Оқу нәтижелері:

Оқушылар білуге тиіс:

  • Өткен ережелерді жатқа білуді

  • Сөздердің мағынасын ұғыну, түсіну

Түйінді идеялар:

Өткен тақырыпты қайталау: Ережелер қайталау, мысалдар келтіріп дәлелдеу. Қосымша тапсырмалар орындау

Жаттығулар:

Мұғалімнің іс-әректі

Оқушылардың іс-әрекеті

Тыныштыққа келтіру

Ережелер сұрау

Көркем жазу жазу минуты

Мәтін талдау

Сұрақтар қою

Тест жұмысын орындау

Бағалау М-О

Сабаққа дайындығы

Мысалдар келтіріп дәлелдеу

Сөзге шебер шешен адам

«Менің атым- Бөлтірік»

Жұппен жауап береді

Өзіндік жұмыстары

Тексеру жұмысы

Дерекөздер:

Мұғалімге арналған әдістемелік

Ана тілі Жалпы білім беретін мектептің 1- сыныбына арналған оқулық.

Ш. Әуелбаева, Ә. Наурызбаева, Р. Ізғұттынова, С. Тәжімбетова.

Алматы «Атамұра» 2012ж

Жаттығулар:

Қол жүргізіп көркем жазу жазу. Жеке өзіндік жұмыс жасау.№2 ана тіл дәптеріндегі жаттығулар

Мұғалімнің жазбалары: Оқушыларды жалпы тыныштыққа келтіріп зейінін сабаққа аудару. Өткен ережелерді қайталау , мысалдар келтіру Көркем жазу минуты: Сөзге шебер шешен адам .................................. Мәтін талдау «Менің атым- Бөлтірік» . мәтңнге байланысты сұрақтар қойылады ал оқушылар жұппен жауап береді. Қосымша материалмен жұмыс: Тест жұмысын орындау

№1 тапсырма

1.Заттың атын білдіретін сөздер қатарын белгіле

а. Ұзын, қықа, әдемі ә. Жылқы, жұмыртқа, шөп

б. Өрмекші в. Бесінші, сынып, жаз

2. Заттың сынын білдіретін сөздерге қойылатын сұрақтар қатарын белгіле

а. -кім?-не?-кімдер?-нелер? ә. -не істеді?- не қылды? - қайтті?

б. -қанша? - неше? - нешінші? в. -қандай?-қай?

3.Бас әріппен жазылатын сөздер қатарын белгіле

а. АТА; АЙҒАНЫМ; АҒА БАЛА ә. НҰРСУЛТАН; ҚАЙРАТ; ТАЙБУРЫЛ; АҚТӨС

б. ҚАРАҒАНДЫ;ҚАЛА;АУЫЛ;БАЛҚАШ в. ДАСТАРХАН;ШЫҒАЙБАЙ;ҚАЗЫ

№2 тапсырма

1.Жуан дауысты дыбыстар қатарын белгіле

а. А,Ә,О,У. ә. Ә,Ү,Е,І б. Ұ,Ы,И,І в. У,О,Ұ,Е.

2. «Құмырсқа» сөзіндегі дыбыс санын тауып белгіле.

а. 6 ә. 3 б. 7 в. 8

3. У дыбысы дауысты болып тұрған сөзді белгіле

а. Бояу ә. Бауыр б. Суық в. Тау Қорытынды: Оқушылардың білімін бағалау





Сынып 1-ші

Пән: Ана тілі 15.05. 2014 ж

Сабақтың тақырыбы:

Досболдың тапқырлығы

Сілтеме:

Оқулық, суреттер,аңыз кітап

Жалпы мақсаты:

Өтілген тақырыптар бойынша алған білімдерін тест арқылы пысықтау. ә) Сөздік қорын, есте сақтау қабілетін дамыту

Оқу нәтижелері:

Оқушылар білуге тиіс:

  • Оқыған мәтіндерінің мазмұнын түсінулері

  • Тесті сауатты орындаулары

Түйінді идеялар: Жаттығуларды /тесті / ережеге сүйеніп орындаулары.

Жаттығулар

Мұғалімнің іс-әректі

Оқушылардың іс-әрекеті

Оқушыларды тыныштыққа келтіру

Үй жұмысын сұрау

Көркем жазу жазу

Мәтін талдау

Қосымша тапсырма

Сабаққа дайындығы

Дәптерлерінен оқып береді

Тапқыр қу айлакер ......................

Досболдың тапқырлығы

Тест орындау

Дерекөздер:

Мұғалімге арналған әдістемелік

Ана тілі Жалпы білім беретін мектептің 1- сыныбына арналған оқулық.

Ш. Әуелбаева, Ә. Наурызбаева, Р. Ізғұттынова, С. Тәжімбетова.

Алматы «Атамұра» 2012ж

Сауат ашуға арналған дидактикалық материалдар. Алматы «Атамұра» 1997ж Ш. Әуелбаев.

Жаттығулар

Жеке, жұппен жұмыс. Ауызша мәтін талдау жазбаша тест орындау.

Мұғалімнің жазбалары: Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Сабаққа дайындығын тексеру. Үй жұмысын тексеру - дәптерлерінен оқып береді. Көркем жазу жазу минуты: Тапқыр қу айлакер ......................................... Мәтін талдау «Досболдың тапқырлығы» , оқушылар қосымша сұрақтарға жауап береді.

№3 тапсырма

1.Бірыңғай жіңішке сөзді белгіле

а. Кітап ә. Ілгіш б. Сағат в. Шеберхана

2. Бірыңғай жуан сөзді белгіле

а. Мұғалім ә. Дәріхана б. Жұмбақ в. Күшті

3. Буынға дұрыс бөлінген сөзді тап

а. Сәб-із ә. Тау-ық б. Жаң-а-лық в. Тас-ба-қа

№4 тапсырма

1.Дұрыс тасымалданған қатарды белгіле

а. Жің-ішке, жіңіш-ке ә. Бо-лашақ, бола-шақ

б. Мұғ-алім, мұғал-ім в. Дау-ысты, дауыс-ты

2. Әліпби қатары бойынша дұрыс берілген қатарды белгіле

а. Инелік, әдепті, ғарыш, долана ә. Долана, ғарыш, инелік, әдепті

б. Ғарыш, долана, инелік, әдепті в. Әдепті, ғарыш, долана, инелік

3. Мәтінге сай тақырыпты белгіле

Жаз мезгілі.Орман іші салқын. Құстардың сайраған дауыстары естіледі. Тиін ағаштан-ағашқа секіріп жүр. Орман іші көңілді.

а. Тиін ә. Құстар б. Ағаш в. Орман
Қорытынды: Оқушылардың білімін бағалау















© 2010-2022