Урок казахского языка на тему Павлодар қаласы

Раздел Начальные классы
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Урок казахского языка на тему Павлодар қаласыУрок казахского языка на тему Павлодар қаласыУрок казахского языка на тему Павлодар қаласыОрта мерзімді жоспары

Пәні: 4 сынып қазақ тілі

Мақсаты: Оқушылардың пәнге деген қызығушылығын арттыру үшін бағдарламадағы модульдерді сабақ барысында қолдану.

Сабақ тақырыбы

Сабақтың мақсаты

Сабақтың міндеті

Модуль

Стратегиялық

іс-әрекет

Ресурстар

Күтілетін нәтиже

1/1

Қазақстан астанасы

Білімділік: Өтіліп жатқан тақырып бойынша оқушылардың сөздік қорын қалыптастыруды жалғастыру. Тыңдалым, айтылым, жазылым әрекеттерін жүйеле түрде қолданып, тілдесім әрекетіне жетелеу.

Тәрбиелік: Оқушыларды Отанын, елінің астанасын сүюге баулу.

Дамытушылық: Жаңа тақырып бойынша байланыстырып сөйлеу дағдыларын дамыту. Сөздік қрын байыту.

Қазақстан астанасы туралы ақпарат алу,

-сыни тұрғыдан ойлау арқылы жаңа білімді ұштай білуге дағдылану

-топта жұмыс жасауға қалыптасу;

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, оқытуда АКТ-ны пайдалану, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқытудағы басқару және көшбасшылық

«Шаттық шеңбер» , «Топ ұстанымы»,

«Миға шабуыл»,

«Сәйкестендір»,

«Ментальді карта»,

«Өзін-өзі бағалау»,

«INSERT» ,

«Рефлексия»

«Екі жұлдыз бір тілек»

Оқулықтар, АКТ

Power Point

флипчарттар, сөздіктер,

жұмыс дәптері,

рефлексия парағы

-жұмыстың ең қызықты кезеңі тақырыбын меңгереді.

-сыни тұрғыдан ойлау арқылы жаңа білімді ұштай біледі.

-топта жұмыс жасауға қалыптасады

2/2

Павлодар қаласы

Білімділік: Оқылым, тыңдалым, айтылым, жазылым әрекеттерін жүйелі түрде қолдануды жалғастыру.

Тәрбиелік:Оқушыларды салауатты өмір салтына және мәдениеттілікке баулу.

Дамытушылық: Жаңа тақырып бойынша байланыстырып сөйлеу дағдыларын дамыту. Сөздік қорын молайту.

-Павлодар қаласы туралы жаңа ақпаратты меңгеру .

-өз ойын дұрыс айтуға және дәлелдеуге дағдылану.

-топтағы қарым-қатынас мәдениетін дамыту.

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау,

АКТ пайдалану,

талантты және дарынды балаларды оқыту .

«Миға шабуыл»,

«Сұрақ-жауап»,

«Венн диаграммасы»,

«Топтастыру»,

«Сәйкестендір»

«ДЖИГСО»,

«Білдім, үйрендім білгім келеді,»

«Рефлексия»

«Эссе»

Оқулықтар, интерактивті тақта, сөздіктер, Power Point.

жұмыс дәптері,

рефлексия парағы,

таратпа материалдар

-Павлодар қаласы туралы жаңа ақпарат алады

-өз ойын дұрыс айтуға және дәлелдеуге дағдыланады.

-топтағы қарым-қатынас мәдениеті дамиды.



Қысқа орта мерзімді жоспар

Оқу пәні: қазақ тілі

Сынып: 4

Тақырыбы: Павлодар қаласы

Мақсаты: Білімділік: Оқылым, тыңдалым, айтылым, жазылым әрекеттерін жүйелі түрде қолдануды жалғастыру.

Тәрбиелік: Оқушыларды салауатты өмір салтына және мәдениеттілікке баулу.

Дамытушылық: Жаңа тақырып бойынша байланыстырып сөйлеу дағдыларын дамыту. Сыни тұрғыдан ойлау арқылы екі елдің мамандыққа деген көзқарасын салыстыру.

Міндеті: Павлодар қаласы туралы жаңа ақпаратты меңгеру .

-өз ойын дұрыс айтуға және дәлелдеуге дағдылану.

-топтағы қарым-қатынас мәдениетін дамыту.

Қолданылатын модульдер: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, АКТ пайдалану, Талантты және дарынды балаларды оқыту .

Стратегиялық іс-әрекеттер: «Миға шабуыл», «Сұрақ-жауап», «Сәйкестендір», «Топтастыру», «Білдім, үйрендім, білгім келеді», «Рефлексия» «Эссе» .


Сабақ кезеңдері

Уақыты





Жоспар мазмұны





Мұғалімнің іс-әрекеті





Оқушылардың іс-әрекеті





Бағалау

Ресурстар: осы іс-әрекет үшін маған қандай құралдар қажет?

I Кіріспе

2 мин Кіріспе. Психологиялық ахуал

Мақсаты: Сыныпта жағымды психологиялық ахуал тудыру арқылы балаларды бүгінгі сабаққа даярлау.

Топқа бөлу

Әр-түрлі фигуралар арқылы.

Психологиялық ахуал

Ұйымдастыру кезеңі

Сәлемдесу. Оқушылармен сәлемдесу. Қалдарын сұрау, көңіл күйлерін сұрау. Бір-бірлеріңе қандай тілек айтар едіңдер деп тілек айтуға бағыттау арқылы оқушылардың көңіл күйлерін көтеріп сабаққа бағыттау.

Бір-біріне тілек айту арқылы қарым-қатынысқа түсу;



Ынталандыру (жақсы жарайсыңдар)



(Түрлі -түсті фигуралар)


Түсіну

Мағынаны тану

10 мин.

Қолдану

10 мин.

Өтен сабақты бекіту.

Өтілген тақырып «Жұмыстағы ең қызықты кезең»

Сұрақ-жауап

Мақсаты: оқушылардың алған білімдерін тексеру

Мақсаты: сөздік қорын байыту, ойын ашық айту.

«Миға шабылу»

мақсаты: оқушылардың жұмыс туралы түсініктерін анықтау

Слайд арқылы жаңа тақырыпқа шығу

Жаңа материалдарды түсіндіру

-Қазақстан Республикасының қай қалалары астана болып есептеледі?

-Соңғы елордасы қай қала?

-Ал, біз қай қалада тұрамыз?

Cабақ тақырыбы мен мақсатымен таныстырады. (слайд көрсету)

Қазақстанда қандай қалалар бар?

Слайдқа назар аударыңдар, нелер бейнеленген? Бұл қандай жерлер? Қай қала?

Урок казахского языка на тему Павлодар қаласыУрок казахского языка на тему Павлодар қаласы

Урок казахского языка на тему Павлодар қаласыУрок казахского языка на тему Павлодар қаласы

Урок казахского языка на тему Павлодар қаласы

Қызығушылықпен назарға қол жеткізу, пайымдауға және логикалық ойлауға себепші болу, оқушылар болып жатқан оқиғаларды түсінгендерін анықтау

Бір-бірімен пікір алмасады, оқушымен оқушының арасындағы

қарым-қатынас

оқушылар ойланып, ойын жинақтап, сұрақтарға жауап береді.

Топпен жұмыс істейді, пікір алмасады.

Дәптермен жұмыс

Тыныш оқушылармен тақтаға шығып суретпен жұмыс жүргізу.

А- «Павлодар» сөзді септеу

В- Павлодар қаласы туралы сөйлемдер құру

С- Диалог құрастырып сөйлеу

Басбармақ Вербальды бағалау.



Урок казахского языка на тему Павлодар қаласы




Мұғалім АКТ-ны қолдану арқылы оқушыларғы тапсырма береді.




8 мин.

Талдау















Синтез



13 мин.

«Сұрақ-жауабыңды тап»

Мақсаты: талдау жасай алу, түсіндіре алу, салыстыра білуге үрену.

«Топтастыру»

Мақсаты:

алынған мәліметі саралау, жинақтау.


«Диалогтік оқыту» түрткі сұрақтар.

Мақсаты: сабақты қалай меңгергендерін анықтау.

Мұғалім түрлі-түсті қағаздардан жүп кеспе қағаздар дайындайды: біреуінде - сұрақтар, екіншісінде -жауаптар. Бір сұрақ пен оның жауабына арналған кеспе қағаздардың түрі бірдей болады. Оқушылар кез келген түсті қағазды таңдайды. Содан кейін оның түсі бойынша өзінің сұрағын немесе жауабын іздеп тауып, бірге отырып, жұмыс жасайды

Мұғалім АКТ-ны қолдану арқылы оқушыларғы тапсырма береді

Мұғалім бақылайды, балалардың қатесін түзейді, дұрысын талқыға салып табады.

Мұғалім тарапынан топты бағалау түрі жүріп отырады.

Оқушылар сыни тұрғыдан ойлайды, топ мүшелерімен пікір-алмасады, шапшаңдық қабілеттері байқалады. Тақырыпты оқиды, жаңа ақпаратты қабылдайды, түсінеді, өз беттерімен ойларын ортаға салып, жаңа сабақ жүзеге асыруға талпынады.

Топ ішінен төрайымды, хатшыны, және баяндамащыны сайлап алады. Басқа топ мүшелерімен жұптасып жұмыс жасайды. Топта оқушылар бір-біріне түсіндіреді. Әр топтың топ басшылары шығып қорғайды. Топ оқушылары әр топ жұымсын тыңдап толықтыру жасайды.

Тапсырманың мазмұнына қарай бір-бірін толықтырады, өзара пікір алмасады.







Қызыл түсті-дұрыс орындаған түсінікті. (қызыл жұлдызша)

Жасыл- түсініксіз, дұрыс орындамағандығын білдіреді.

Сары түс-ескерту.

Формативті бағалау

(әр түрлі жұлдызшалармен) ТжДБО,СТО,

ОүБОБ

2 мин.

Сергіту сәті

«Ми фитнесі»

Оқушылар көздерін жұмып, бойларын бос ұстауы арқылы бойларын сергітеді



Қорытынды бөлім

3 мин

Үйге тапсырма: Павлодар қаласы туралы эссе жазу

Мақсаты: тақырыпқа сай оқушыларды өз ойларын қорытуға және жинақтауға, өз бетерімен жеке жұмыс жасауға дағдыландыру

Қан дай жұмыс түрлері ең маңызды, айырмашылығы туралы ақпарат әкелу

Ынталандыру (жақсы жарайсыңдар

Стикерлер

Бағалау

2 мин.

Топтың әр мүшесі рефлексия жасайды. «Білдім, үйрендім, білгім келеді» мақсаты: оқушының не үйренгенін, не білгенін, не білгісі келетінін анықтау.

Форматифтік бағалау

Форматифтік бағалауды сабақ бойы жүргіземін

Жиынтық баға шығару

Оқушылар бүгінгі сабақтан не алғандарына кесте бойынша қорытынды жасайды.

«Мен көп нәрсені үйрендім, мен аз нәрсе үйрендім, мен ештеңе үйренбедім» бағалау парақтары және смайликтер

Көп нәрсе үйрендім

Аз нәрсе үйрендім

Үйренбедім

Өз-өзін бағалау

Сабаққа белсенді қатысқан балаларды бағалау.

Бағалау парақшасы






© 2010-2022