- Преподавателю
- Начальные классы
- Математика 1 - сынып үлгі сабақ
Математика 1 - сынып үлгі сабақ
Раздел | Начальные классы |
Класс | 1 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Каракабакова Р.Д. |
Дата | 05.01.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Сабақтың мақсаты:
Оқушылардың 1-ден 10-ға дейінгі сандардың қатары туралы түсініктерін тиянақтау;
10 көлеміндегі сандарды оқу және жазу; ауызша есептеу дағдыларын жетілдіру және жүйелеу.
Ойын элементтері арқылы оқушылардың логикалық ойлауын,есте сақтау қабілеттерін және сөйлеу дағдыларын, өздігінен жұмыс жасай білуге дағдыландыру;
Оқушылардың бойына адамгершілік дағдыларын сіңіру.
Күтілетін нәтиже: 1-ден 10-ға дейінгі сандар қатарын,тура және кері тәртіппен санай білуді, ынтымақтаса жұмыс жасай білуге және өз ойларынт тұжырымдап қорытындылауды ;
Меңгереді: 10-ға дейін тура және кері санауды.
7 модульдің қолданылуы:
Сын тұрғысынан ойлауға, оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау, оқыту мен оқуда АКТ пайдалану, оқыту мен оқудағы әдістерді жас ерекшеліктеріне сай оқыту.
Сабақтың түрі : Танымдық сабақ
Сабақтың типі: Білімді жалпылау және жүйелеу сабағы
Қолданылатын көрнекіліктер : Интерактивті тақта, кестелер,түрлі түсті стикерлер,кеспе сандар.
Сабақтың барысы:
1.Қызығушылықты оятукезеңі (3мин)
А) Көңіл күй ахуалы.Ынталандыру.
Сабаққа біз даярмыз
Жалқаулықты қоямыз.
Үздік оқып әрқашан,
Кілең бестік аламыз.
Бір,екі,үш,
Сынып іші тып-тыныш.
Жалқаулықты тастаймыз,
Сабақты біз тастаймыз.
-Балалар, біздің бүгінгі сабағымыз ерекше болады.Себебі,бүгінгі біздің сабағымызға көптеген қонақтар келіп отыр. Бүгінгі сабағымызда «Қызғылықты математика» елдеріне сахатқа шығу арқылы 10-ға дейінгі сандар, оның құрамы жайлы алған білімдерімізді қонақтарға көрсетеміз.
-Қазір жылдың қай мезгілі?
-Қыс айларын атап жіберейік...
-Қандай қуанышты мерекені асыға күтіп жүрміз?
-Жаңа жыл мерекесін!
-Ендеше,балалар, бүгінгі сабағымызда Аяз ата мен Қаршақыздың тапсырмаларын орындай отырып, Аяз атаның ауылымызға тезірек келуіне көмектесеміз.
Аяз атаның 1- тапсырмасы:
1-сл. «Көңілді вагон » 5 мин
Ойлан , тап!ойыны арқылы бірнеше аялдамаларға саяхаттаймыз.
-Балалар мына вагонмен саяхатқа шығуға бола ма? (жоқ)
-Себебі,вагондардың номерлері жоқ.
-Ендеше, балалар, 1-ден 10-ға дейін тура және кері санап жіберейік те,вагондарымызды1-ден 10-ға дейінгі сандармен номерлеп алайық.
1,2,3,4,5,6,7,8,9,10
10,9,8,7,6,5,4,3,2,1
Міне, балалар біз сандар қатарын құрап алдық. Осы сандар ішінен екі таңбалы санды табайық .
-10 саны.
-Неге екі таңбалы сан дейміз?(...)
2- кезең
8,9, сандарының құрамын пысықтау,интербелсенді тақтамен жұмыс
3-кезең Ауызша есептеулер жүргізу
5+1-3+2-4+5-2+1
4- кезең
Сурет бойынша өрнек құрастыр. Олардың мәндерін тап. (жазбаша) дәп.5мин
2+4 = 6 5-2 = 3
8-4= 4 6+3 = 9
Сергіту сәті: Қамажай 2мин
Ойын:
Ойын: «Жетіспей тұрған санды тап?» Шарлар 3мин
Рефлексия:
Біз нені білдік ?
Бүгінгі сабақ ұнады ма?
Кестемен 2мин
Үйге : Есіңе сақта! Санның құрамы кестесін жаттау
ШҚО,Абай ауданы,М.Әуезов атындағы орта мектебі КММ
Сабақтың тақырыбы: Оқушылардың білім деңгейін анықтау
Сабақтың түрі : Танымдық, шығармашылық сабақ
Сабақтың типі : Білім, білік дағдыларын тексеру және түзету
Сыныбы: 1
Оқытушы : Каракабакова Рысжан Догалбековна
2015- 2016 оқу жылы