- Преподавателю
- Начальные классы
- Ашық сабақ қазақ тілі
Ашық сабақ қазақ тілі
Раздел | Начальные классы |
Класс | 2 класс |
Тип | Рабочие программы |
Автор | Кабышова Д.Б. |
Дата | 27.01.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Мерзімі: 02.02.2016 жыл
Тақырыбы: Жұрнақ пен жалғау
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: оқушылардың жұрнақ пен жалғау жайында алған білімдерін кеңейту,түбір сөзге жұрнақ жалғатып,жаңа сөз жасату,сол сөздермен сөйлемдер құрату.
Дамытушылық: қисынды ойлау,алған білім, білік, дағдыны қолдану дағдыларын дамыту.
Тәрбиелік: оқушыларды білімдікке, ұйымшылдыққа,еңбекқорлыққа,бірін- бірі сыйлауға тәрбиелеу.
Сабақтың типі: дәстүрлі
Қолданылатын әдістері: түсіндіру, миға шабуыл, сұрақ-жауап, рефлекция,семантикалық карта, слайд.
Сабақтың барысы
І. Ұйымдастыру кезеңі
Психологиялық дайындық
Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеремін. Зейіндерін аударамын. Оқу құралдарының түгелдігіне назар аударамын.
Сабақтың ұраны: .
Қазақ тілі сабағын
Жақсылап ұғып аламыз
Тапсырмалар орындап
Жақсы баға аламыз
1,2,3,
Отырамыз тып - тыныш
Жалқаулықты тастаймыз
Сабақты біз бастаймыз
Балалар ұранымызда айтылғандай бүгінгі сабақта әрқайсымыз жалқаулықты тастап, сабаққа бар ынтамызбен қатысуға тырысайық. өткен тақырыптар бойынша өзіміздің алған білімдерімізді көрсетейік.
Оқушыларды 4 топқа бөліп отырғызу.
-
Балалар бүгінгі сабағымыз ерекше болмақ. Өздерің куә болып отырғандай бүгін біздің сабаққа ұстаздар келып қатысып отыр. Сондықтан да барлығымыз ұстаздарға басымызды иіп амандасып алайық.
ІІ.Ой ашар.
-балалар бүгін біз ертегілер әлеміне саяхатқа барамыз.
-саяхатқа дайынсыңдар ма?
-алдымен сабақта ұсталынатын ережелерді есімізге түсірейік.
1. сабақта бір-бірімізді тыңдаймыз.
2. біреудің айтқанын қайталамаймыз.
3. сабақта тақырып бойынша сөйлейміз.
4. сабаққа белсене қатысып, жақсы баға аламыз.
ІІІ. Үй тарпсырмасы тексеріледі.
«Ерте-ерте ертеде, ағайынды төрт жалқау болыпты. Бар бітіретіндері бас көтермей ұйықтау екен. Бір күні оларға хат келеді. Хатты олар «Сен ал, сен ал» деп біріне-бірі сілтейді. Сендердің жалқауларға келген хаттарын алып оқығыларың келе ме? - Иә, алғымыз келеді. - Ендеше бірінші хатта былай дейді. Балалар үге қандай тапсырма берілді? Үй тапсырмасына дайынсыңдарма? Деп жазған екен .Ағайынды төртеуі дайын емес секілді, ал сендер сол ағайындыларға көмектескілерің келеме? (Үй тапсырмасын сұрау) 1 - жаттығу 111 бет.
Миға шабуыл.
2 - хатта өткен тақырыптарды қайталауға байланысты тест сұрақтары берілген екен. Сол сұрақтарға жылдам - жылдам жауап берейік.
. Дәптермен жұмыс (дәптерге бүгінгі күн жазылады)
Көркем жазу «К» «к» әрпі
Оқулықпен жұмыс.
2 - жаттығу. 112 бет
6 - жаттығу. 113 бет
Сергіту сәті.
Ребусты шешу
--Бүгінгі біздің сабақтың тақырыбы «Жұрнақ пен жалғау» -тақтаға назар аударамыз.
(ережені балаларға оқып мысал келтіріп дәлелдеу). Веен диаграммасы.
Сөз құрамы бойынша кластер құрастырындар
V.Жаңа оқу материалын пысықтау.
-
- Сонымен естеріңе түсті ме, қосымша дегеніміз не?
-
- Түбір сөз дегеніміз не?
-
- Жұрнақ деген не? -
-
Жалғау деген не?
VI. Үйге тапсырма беру. 113 бет 5-жаттығу.
VII. Бағалау.