• Преподавателю
  • Начальные классы
  • Математика сабағынан 1сынып оқушыларының функционалдық сауаттылығын қалыптастыру мақсатында цифрлық білім ресурстары пайдаланып өткізілген сабақ. Тақырыбы: 5 санының құрамы, қосу және азайту амалдарының өзара байланысы

Математика сабағынан 1сынып оқушыларының функционалдық сауаттылығын қалыптастыру мақсатында цифрлық білім ресурстары пайдаланып өткізілген сабақ. Тақырыбы: 5 санының құрамы, қосу және азайту амалдарының өзара байланысы

Раздел Начальные классы
Класс 1 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Математика сабағынан 1сынып оқушыларының функционалдық сауаттылығын қалыптастыру мақсатында цифрлық білім ресурстары пайдаланып өткізілген сабақ.Тақырыбы:5 санының құрамы, қосу және азайту амалдарының өзара байланысы.Математика сабағынан 1сынып оқушыларының функционалдық сауаттылығын қалыптастыру мақсатында цифрлық білім ресурстары пайдаланып өткізілген сабақ.Тақырыбы:5 санының құрамы, қосу және азайту амалдарының өзара байланысы.Қарағанды қаласы

«№ 66 ЖББОМ» КММ

Кошикова Мағрипа Балтабаевна


  1. сынып оқушыларының функционалдық сауаттылығын қалыптастыру мақсатында

Цифрлық білім беру ресурстарын пайдаланып өткізілген сабақ жоспары.

Күні: 12.11 Сынып: 1 Пәні: математика

Тақырыбы: 5 санының құрамы, қосу және азайту амалдарының өзара байланысы.

Мақсаты:

1.Білімділік:

- 5 санының құрамымен таныстыру;

-5 санының құрамына байланысты қосу және азайту амалдарының өзара байланысын түсіндіру, мысалдар төрттігін құрастыруға үйрету;

2.Дамытушылық

-Оқушылардың функционалдық сауаттылық дағдысын қалыптастыру;

-Есте сақтау қабілеттерін, ой - өрістерін, сабаққа қызығушылықтарын арттыру;

- Геометриялық фигуралар туралы білімдерін толықтыру;

- Сарамандық жұмыс арқылы көз мөлшермен және сызғышпен өлшеу арқылы тұжырымдама жасауға үйрету;

3.Тәрбиелік:

- Адамгершілікке, достыққа, ұжымшылдыққа, ұқыптылыққа, тапқырлыққа тәрбиелеу;

- 5 саны арқылы «Санамақ», «5 саусақ» ұлттық санамақ, шумақтарды үйрету;

Ресурстар

Модуль:

1сыныпқа арналған «Математика» оқулығы,кеспе сандар, фигуралар,абак, үлестірме (санау) материалдары,интербелсенді тақта, Цифрлық білім беру ресурсы № 38 (ЦБР), смайликтер.

АКТ - ны пайдалану, «Білім берудегі басқару мен көшбасшылық», «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау», «Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету», «Талантты және дарынды балаларды оқыту».

Қолданылатын әдіс - тәсілдер менстратегиялар

«Серпілген сауалдар» стратегиясы, «Миға шабуыл» стратегиясы,

«Ойлан.Бірік. Бөліс.» стратегиясы, Ақпараттық-коммуникация

лық технология, «Болжау» стратегиясы, рефлексия:«2 жұлдыз, 1 тілек»

Оқыту нәтижесі:

5 санының құрамына байланысты қосу және азайту амалдарының өзара байланысы туралы түсініктері қалыптасады.

Кезеңдер

Әдіс-тәсілдер,

стратегиялар

Мұғалімнің әрекеті

Оқушы әрекеті

Бағалау

Ұйымдастыру бөлімі

Психологиялық жақындық.

Ұйымдастыру

Оқушыларды топқа бөлу

Оқушылардың бір- біріне тілегі, сәлемдесуі.

Оқушылардың түстер арқылы топқа бөлінуі.

Тұсаукесер бөлімі: (Қайталау және өткенді бекіту)



«Серпілген сауалдар» стратегиясы

«Серпілген сауалдар» стратегиясы

бойынша - оқушыларды ауызша есептеуге, сандар қатарын пысықтауға, 2 - 4 сандарының құрамын бекітуге,

математикалық өрнектерді оқуға жаттықтыру;

1. Хормен санау:

а) 1 -10 дейінгі сандарды тура - кері санау;

ә) Сандар қатарын қайталау, сандарды салыстыру;

б)геометриялық фигураларды атау, бесбұрышты табу;

Формативті бағалау:

Смайликтер бойынша



2. Абакпен есептеу арқылы өрнектер құрастыру жұмысы.

2.Абакпен есептеу арқылы өрнектер құрастыру;

Смайликтер бойынша

3.«Саңырауқұлақтар теру» дидактикалық ойын ұйымдастыру;

3.Дидактикалық ойын «Саңырауқұлақтар теру» (Саңырауқұлақтар теру арқылы тез есептеу)

Смайликтер бойынша

Сергіту сәті:

«Санамақ», «5 саусақ» ұлттық санамақ жаттау.

«Санамақ», «5 саусақ» ұлттық санамақ .

«Санамақ», «5 саусақ» ұлттық санамақ жаттау.

Негізгі бөлім:

«Миға шабуыл»

стратегиясы

«Ойлан.Бірік. Бөліс.» стратегиясы

Сабаққа мақсат қою :

5 санының құрамын анықтау:

- 5 саны қандай сандардан құрылады деп ойлайсыңдар? 3, 4 сандары сияқты оның да құрамы бар, олар қандай сандар екен?

Топпен пікірлесіп, жұппен талдау.



Саусақ сигналдары арқылы бағалау



Ақпараттық-коммуникация

лық технология

Жаңа білімді ашу және бекіту:

Цифрлық білім ресурсы № 38 (ЦБР)

5 санының құрамы:

5 = 4 + 1 5 = 3 + 2

5 = 1 + 4 5 = 2 + 3

Жаңа білімді ашу және бекіту:

Цифрлық білім ресурсы № 38 (ЦБР)

5 санының құрамы:



Оқулықпен жұмыс

«Ойлан.Бірік. Бөліс.» стратегиясы

Мысалдар төрттігін құруға тапсырма

Жұппен орындау

4 + 1 = 5 2 + 3 = 5

1 + 4 = 5 3 + 2 = 5

5 - 4 = 1 5 - 2 = 3

5 - 1 = 4 5 - 3 = 2

Үш шапалақ әдісі арқылы бағалау.

Сарамандық жұмыс:

«Болжау»

стратегиясы

Берілген кесінділерді алдымен көз мөлшермен, одан соң сызғышпен өлшеп, көз жеткізу;

Топпен орындау, жұппен талдау:

Үш шапалақ әдісі арқылы бағалау.

Дәптермен жұмыс

№ 4 тапсырма

№ 4 тапсырманы орындау

Сабақты қорытынды

лау:





Цифрлық білім беру ресурсы № 38 (ЦБР) «Ұлттық ақпараттандыру орталығы» АҚ -

тест тапсырмалары

(Цифрлық білім беру ресурсы № 38 (ЦБР) «Ұлттық ақпараттандыру орталығы» АҚ -

тест тапсырмаларын орындау;



Рефлексия:

«2 жұлдыз, 1 тілек» Сабақтың екі сәтті шыққан жері, келесі сабаққа бір тілек;

Рефлексия:

«2 жұлдыз, 1 тілек» Сабақтың екі сәтті шыққан жері, келесі сабаққа бір тілек

«2 жұлдыз, 1 тілек» Сабақтың екі сәтті шыққан жері, келесі сабаққа бір тілек



Бағалау

Формативті

бағалау: өзін - өзі

жинаған смайликтері арқылы бағалау;


© 2010-2022