Наурыз көже 2-сыныпқа арналған қысқ мерзімді жоспар

Раздел Начальные классы
Класс 2 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Пәні

Әдебиеттік оқу

2-сынып

Мұғалім:Урбисинова.А

Тақырыбы:

Наурыз көже.

Мақсаты:

Наурыз көженің жасалу жолымен таныстыру.Наурыз көжеге қосылатын тағам түрлерінің құндылығымен адам өміріндегі маңыздылығын ұғындыру.

Күтілетін нәтиже:

Наурыз көженің жасалу жолымен танысты.Наурыз көжеге қосылатын тағам түрлерінің құндылығымен адам өміріндегі маңыздылығын ұғынды.

Негізгі дерек көздері:

Ана тілі оқулығы, курс ресурстары

Сабақ кезеңі

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті

Білу


Түсіну


Қолдану

Талдау

Жинақтау


Бағалау

І.Ұйымдастыру

ІІ.Психологиялық жаттығу

ІІІ. Топқа бөлу

ІҮ. Үйтапсырмасын сұрау

-Үйге қандай тапсырма берілді?

Ү.Үй тапсырмасын қорыту.

«Өрмекші» әдісі

«Мағынаны тану»

-Ұзынсарымен наурыз мерекесінің байланысы бар ма?

-Наурыз мерекесі туралы не айтасыңдар?

-Тоқшылық молшылық дегенді қалай түсінесіңдер?

АКТ мен жұмыс.

«Наурыздың дәмді асы» атты бейнежазба

«Топтық жұмыс»

Наурыз көже дайындау

Оқулықпен жұмыс.

«Сөздер банкісі» әдісі

«Менің тұжырымым»әдісі


Үйге тапсырма:

Мәтінді түсініп оқу.

Формативті бағалау

Жұлдызша 5 ұпай- 25-20

Төртбұрыш 4 ұпай- 19-14

Үшбұрыш 3ұпай- 13-7

Кері байланыс


Оқимыз үйренеміз жалықпаймыз.Білімнің шыңына шарықтаймыз.

-Шар арқылы топқа бөлінеді.

-Қ.Жұмаділовтың «Ұзынсары»әңгімесі

Өткен материалды еске түсіру үшін қарама-қарсы бағытта тұрып бір-біріне оралған жіпті лақтыру арқылы сұраққа жауап береді сонымен қатар өрмекші торын құрады.


  • Оқушылар мұғалімнің қойған жетелеуші сұрақтарына өз ойларымен жауап бере отырып тақырып ашады.

Оқушылар бейнежазбадан наурыз көженің жасалу жолын көріп тамашалайды.

Оқушылар топта бірлесіп, пікірлесе отырып ынтымақтаса әрекет етеді.

2 топ өз қоспаларын ұсына отырып, екі түрлі наурыз көжені дайындайды.

Оқушылар мәтінді оқиды, мәтін соңында берілген сұрақтарды ортаға сала отырып талқылайды, талдайды.

Оқушылар мұғалім алдында тұрған сөздердің ішіндегі тақырыпқа байланыстысын сөздер банкісіне,ал сәйкес келмейтін сөздерді қоқыс жәшігіне салу арқылы тақырыпты жинақтап, ой қорытады.

Балалар қолдану кезеңінде дайындаған көжелерінің дәмін татып, қарама-қарсы топтар алдымен өз көжелеріне, одан соң қарсы топтың көжесін бағалап,өздерінікімен салыстырып, айырмашылығымен ұқсастығын табады.

Қолдарына жинаған фигураларды критерийі бойынша есептеп, алған бағаларын айтады.

Стикерге жазылған ойларын екі түрлі көңіл-күйді білдіретін смайликке жапсырады



© 2010-2022