- Преподавателю
- Начальные классы
- Методична розробка уроку з українського читання на тему О. Донченко „Гроза”
Методична розробка уроку з українського читання на тему О. Донченко „Гроза”
Раздел | Начальные классы |
Класс | - |
Тип | Конспекты |
Автор | Вирина Ю.Л. |
Дата | 24.02.2014 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Поделитесь с коллегами:
Урок з українського читання. З клас. Тема. Олесь Донченко. «Гроза» Мета: познайомити дітей з оповіданням «Гроза», ознайомити з автором О. Донченком і його творчістю. Задачі: формувати навички читання, навчити учнів читати виразно, поповнювати словниковий запас, вчити визначати головну думку твору; розвивати зв'язне мовлення, уяву, увагу, розвивати навички складання плану твору; виховувати небайдужість та відповідальність. Обладнання: портрет О. Донченко, репродукціі картин з зображенням грози, бурі, плакат з висловлюванням. Література: Хорошковська О. Н. Укр. мова, К.:»Промінь», 2004 р. Перебіг уроку - Організація класу.
- Евокація-передбачання
- Діти, хто бачив маяк?
- Для чого використовується цей прилад? (щоб освітлювати вночі шлях кораблям ).
- Оголошення теми і мети уроку
- Біографічна довідка, яку підготував учень.
- Опрацювання нового матеріалу
- Словникова робота Бакен
- Проблемне питання На дошці написано:
- Діти, як ви гадаете, що може статися, якщо погасне ліхтар на бакені?
- Читання вчителя, а також сильних учнів
- Словникова робота індивідуальна.
-
- Відповідь на проблемне питання
-
- Повторне читання за частинами і озаглавлення кожноі частини.
- Страшна ніч.
- Треба навідатись до бакена.
- А буря реве й стогне на різні голоси - а може, то мати гукає на допомогу.
-
- Вибіркове читання з елементами театралізації
- Як змальовано грозову ніч? (вирази з тексту).
- Чому мати в грозу вирішила засвітити бакен?
- Які риси характеру виявили мати та Василько?
-
- Робота за текстом
- Хто головні героі оповідання? (мама І Василько ).
- Які риси характеру ім притаманні?
- Яка головна ідея цього твору?
- Переказ оповідання за частинами, а потім вцілому.
- Закріплення вивченого
- Зверніть увагу на рядок «А буря реве й стогне на різні голоси...». У творі якого видатного укр. поета такий самий рядок? (Т. Г. Шевченко, «Реве та стогне Дніпр широкий»).
- Про яку річку йдеться? (про Дніпро).
- Підсумок уроку
- З яким оповіданням познайомились? ( «Гроза»).
- Хто його автор? (Олесь Донченко).
- Хто головні героі оповідання?
- Кого б ви хотіли наслідувати?
- Дом.завдання: с. 147 - 150 читати, переказувати,