- Преподавателю
- Начальные классы
- Қосыныдыны санға бөлу (Математика)
Қосыныдыны санға бөлу (Математика)
Раздел | Начальные классы |
Класс | - |
Тип | Конспекты |
Автор | Ахметкалиева Б.Н. |
Дата | 16.01.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Сынып: | 3 «В» | ||||
Пәні: | Математика | ||||
Мерзімі: | 9.02.2015ж. | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Қосыныдыны санға бөлу | ||||
Сабақтың мақсаты: | Оқушыларға қосындыны санға бөлудің жолдарын түсіндіру. | ||||
Күтілетін нәтиже: | Оқушыларға қосындыны санға бөлудің жолдарын біледі. | ||||
Неізгі түсінік: |
| ||||
Сабақтың барысы: | |||||
№ | уақыты | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Әдіс-тәсілдер, көрнекіліктер | |
1. | 5 мин | Психологиялық дайындық. «Ақылды боп» ойыны. | Оқушылар көбейту кестесін айтады. | доп | |
|
| Топқа бөліну | Саналу арқылы бөлінеді |
| |
2. | 2 мин | Үй тапсырмасы. Дәптерлерін жинап алу.
| Дәптерлерін арттан алға қарай жинайды. Алған дәптерлерін 3 секунд қарап шығады. | дәптер | |
3. | 5 мин | Жаңа сабақ. Оқушылар өздері сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауы. Тақтада: (4+2):2= 6:2=3 (4+2):2= 4:2+2:2=3 Шығару жолын түсіндіру, тағы өздері мысал (3 топ ) құрайды, түсіндіріп, жазады. | Оқушылар сабақтың мақсатын анықтайды. Күнді, көркем жазуды жазады: 123, 456. | Жаңа тақырып жазылған бет және 3 ақ бет | |
| 5 мин | №1 3 топ 3 өрнекті салыстырып, ереже шығару. | Әр топ есепті орындап, түсіндіреді. |
| |
|
| №2 Ауызша талдау. |
|
| |
| 5 мин | №3 Тақтада: 4 оқушы орындайды | Өрнектерді 2 тәсілмен шығару. |
| |
| 3 мин | №4 Ауызша | Ауызша жұмыс жасайды. |
| |
| 3 мин | Электронды сергіту сәті | Оқушылар билейді. |
| |
| 5 мин | №5 3 топ орында орындайды. | 3 топ орында орындайды. |
| |
4. | 10 мин | №6 1) Әкелінді-24а мен 36т Орналастырды- 6 а Әр аквариумда-? Б Ш:1) (24+36):6=60:6=10(б) 2) (24+36):6=24:6+36:6=10(б) Ж: 2) Келді-40б және 16е Тең бөлінді-8т Әрбір топта-?а Ш: 1) (40+16):8=56:8=7(б) 2) (40+16):8=40:8+16:8=7(б) Ж: | Тақтада орындайды. |
| |
|
| №9 Ауызша көлем таптыру. |
|
| |
5. | 2 мин | Рефлексия. Бір-біріне ұшақ ұшырады: онған көбейту кестесін жазады, алған бала мәнін айтады. | Оқушылар бір-біріне сұрақтар қояды. |
| |
6. | 2 мин | Үйге тапсырма беру:№8,10 (59-60бет) | |||
7. | 2 мин | Бағалау |